Skip to content
reklama

Útěk jako z akčního filmu: Tenhle příběh se ale skutečně stal!

Průběh útěku z Quebéckého detenčního centra je jako vystřižený z filmového plátna. Trojice uprchlíků – 35letý Yves Denis Yvon Lamontagne, 53letý Denis Lefebvre a 49letý Serge Pomerleau – se rozhodne využít cestu vzduchem.

Šéfem skupinky se stane Yves Lamontagne. Udržuje čilé styky s kamarády-kriminálníky na svobodě, a tak se mu podaří dojednat únos, jaký tahle věznice ještě neviděla. „Něco takového se tu vážně ještě nestalo.

A ani jsme to nečekali. Zabezpečení proto na možnost úprku vzduchem nebylo připraveno,“ komentuje správce věznice Yves Galarneau. Pro trojici odsouzených si totiž kumpáni přiletí na vězeňský dvorek vrtulníkem!

2 oni
Trojice výtržníků – zleva Lefebvre, Lamontagne a Pomerleau.

„Vypadalo to jako běžná zakázka. Dva muži chtěli vidět Kanadu shora, tak si pronajali náš vrtulník i s pilotem,“ objasňuje Yves Le Roux, majitel společnosti Helico. Právě jeden z jeho vrtulníků sehraje v útěku klíčovou roli.

Dva muži ale mají do turistů daleko. Pilotovi v neděli 8. června přiloží k hlavě pistoli a poručí letět přímo do vězení. Yvese, Denise a Serge zvednou z dvorku na laně. Pilotovi se podaří aktivovat nouzový signál.

Stroj přistane u podhorského městečka Mont-Tremblant, přibližně 85 kilometrů od věznice.

2-1
Jak se dostat ze střeženého detenčního centra? Vzduchem!

Policie helikoptéru objeví celkem rychle. V ní ale již najdou jen pilota, kterého v šoku dopraví do nemocnice. Honička ještě nekončí. Muži, kteří mají na triku pravidelná výtržnictví v rámci motorkářského gangu Hells Angels, ale i vloupání, únos malého letadla nebo pokus o vraždu, prchají připraveným autem.

Z divoké honičky s policií ještě vyváznou. Den se překlene do pondělka. Pro snadnější útěk se rozdělí.

afp_hells1_580
Uprchlíci patří k motorkářskému gangu. Na silnici jsou jako doma a policii uniknou. Alespoň prozatím…

Jednoho zločince se policii podaří zatknout ještě na dálnici, když nezvládne dramatický závod s policejními vozy. Další se na dohled od horské chaty brání střelbou z auta. Nakonec se musejí vzdát. Policie tak pochytá nejen uprchlé zločince, ale i dva další výtečníky, kteří jim pomáhají – 36letého Benjamina Hudona-Barbeauho a 33letého Dannyho Provence. Všech pět mužů putuje po den a půl dlouhém útěku urychleně do basy.

Foto: fxguide.com, nasygnale.pl, concordmonitor.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články