Skip to content

Unikátní záběry z USA: Když žába spolkne světlušku!

Poslední SOS signál? Možná právě tím bylo stále blikající světlo světlušky poté, co ji spolkla žába. Na unikátní nahrávce se podařilo zachytit, jak světlo, které světluška produkuje, stále svítí i poté, co ji spolkne obojživelný predátor.

Zatímco pro světlušku znamenalo toto setkání definitivní konec, žába vyvázla z incidentu bez zranění. To je více překvapující, než se může zdát. Většina druhů světlušek je totiž velmi jedovatá, a predátoři se jim většinou úzkostlivě vyhýbají.

Odborníci se shodují, že nahrávka je opravdu unikátní, a že ani oni něco podobného ještě neviděli. “Díval jsem se přímo na to, jak tu světlušku spolkla. Její světlo pak uvnitř žáby svítilo snad ještě patnáct minut, zatímco postupně sláblo,” uvedl autor videa Mccord. O tom, že pojídat světlušky není zrovna bezpečné, se přesvědčil i sběratel hmyzu Branham. Zatímco sbíral světlušky, potřeboval náhle mít obě ruce volné, a tak si jednu ze světlušek vložil mezi rty. “Byl jsem překvapený jak rychle jsem v nich ztratil cit, a jak mi začalo natékat hrdlo.

Trvalo to asi půl hodiny,” uvedl Branham. Jak tedy mohla takovou světlušku sníst obyčejná žába a přežit? Variant je několik. Je možné, že světluška patřila mezi těch několik málo netoxických druhů tohoto brouka.

Nebo také, že právě tento obyčejný druh žab je proti jedu světlušky imunní. Vůbec nejpravděpodobnější ale je, že měla žába prostě štěstí, a tato konkrétní světluška neměla z nějakého důvodu dostatek toxinu k tomu, aby se žábě posmrtně pomstila.

Foto: blogga.ru Video: youtube.com (channel: Kids Toys Fun and Games)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články