Domů     Unikátní přehled: 12 mýtů o pohlavním styku!
Unikátní přehled: 12 mýtů o pohlavním styku!

Trocha pepře, ať se vzepře. Nepomáhá? Tak snad trochu medu? Celerovou nať? Čokoládu? Nebo snad špetku usušeného a nastrouhaného tygřího penisu? To všechno jsou údajně takzvaná afrodiziaka, která by vám údajně měla pozvednout sexuální libido.

Až na to, že nefungují. Pojďte s námi rozbít pár šťavnatých sexuálních mýtů!

Jelikož v dnešní společnosti chodíme převážně oblečení, začali si lidé nacházet vlastní způsoby, jak alespoň odhadnout velikost intimních partií svého protějšku.

Rozmohlo se tak například pravidlo, které udává, že muži s velkými chodidly či výrazně předsunutými ukazováky na nohou disponují rozměrnější výbavou. Ve skutečnosti neexistuje žádný prokazatelný vztah mezi velikostmi těchto tělesných partií.

Zajímá vás, jaké další nesmysly si lidé potměšile šuškají o sexuálních radovánkách a nejžádanějších částech těla?

1. Dej si bylinky a jsi postelový bůh!

Mýtus: látky, které působí jako afrodiziaka

Leckterá baba kořenářka či samozvaný expert na sex by vám zajisté doporučil desítky nastrouhaných, vysušených či nakládaných pochutin, které by vám měly zvednout sexuální výkonnost.

Pokud hledáte radu, jak mezi nimi najít to pravé fungující afrodiziakum, máme pro vás jednoduchou odpověď: nefunguje žádné!

Ano, praví se, že proslulý svůdník Giacomo Casanova (1725–1798) každé ráno snídal syrové ústřice, které měly podpořit jeho sexuální apetit. Ve skutečnosti tak ale maximálně do svého těla dostával zinek, který obecně prospívá zdraví.

Jediný efekt se navíc mohl projevit v případě, že byly ústřice zkažené, a tehdy bychom nechtěli být v kůži Casanovy, ani jeho vyděšené milenky. A jak je to s ostatními „zaručenými“ budiči lásky?

Afrodisiakální účinky se přisuzují ledasčemu. Většinou jde ale o pouhé mýty.
Afrodisiakální účinky se přisuzují ledasčemu. Většinou jde ale o pouhé mýty.

Může za vše placebo?

Samotná americká agentura FDA (Food and Drug Administration) jednoduše považuje veškerá afrodiziaka za mýtus. Neexistuje totiž jediná potravina, která by měla prokazatelné sexuálně povzbuzující účinky. Alespoň ne u lidí.

Některé látky sice zvýšily sexuální libido u laboratorních myší, na lidi ale zabírá jeden z nejlepších léků vůbec – placebo. Mezi nejznámější afrodiziaka patří čokoláda, celer, zázvor či med. Celer a zázvor určitou roli v sexuálním životě skutečně hrají.

Obsahují spoustu zdravých látek, které ale využije obecně celé tělo. Čokoláda a med naopak fungují hlavně z psychologického hlediska, a to díky jejich chuti, vůni, konzistenci a velice příjemnému roztíracímu potenciálu. A co například chilli?

To jednoduše dráždí organismus díky své pálivosti a zvyšuje tep a pocení, nic víc.

2. I s malým kašpárkem… Nebo je to výmluva?

Mýtus: Delší penis zajišťuje u žen větší prožitek ze sexu.

Snad žádný objekt v historii lidé nepřeměřovali s větším zaujetím. Při průzkumu provedeném v roce 2002 odpovědělo 21 procent žen, že důležitá je délka mužova penisu, 32 procent preferuje spíš jeho průměr.

Údajně pouze jedno procento odpovědělo, že je pro ně délka nádobíčka velice důležitá. Skutečnost se má tak, že vnější a vnitřní část ženského pohlavního orgánu stimuluje zcela odlišné části mozku, které každá žena vnímá jinak.

Otázka uspokojení v závislosti na velikosti partnerova údu je tedy individuální – neexistuje žádný „ideální“ rozměr.

Rozměr mužského přirození je ožehavé téma. Ve skutečnosti však toto číslo není tak podstatné, jak se zdá.
Rozměr mužského přirození je ožehavé téma. Ve skutečnosti však toto číslo není tak podstatné, jak se zdá.

Čeho je moc, toho je příliš

Vzhledem k tomu, že průměrná velikost penisu u evropských mužů se pohybuje kolem 14 centimetrů v připraveném stavu, mohou pánové klidně přestat závidět obdařeným hercům z mládeži nepřístupných filmů.

Navíc jsme se při průzkumu této otázky velice často setkali s větou:

„Čeho je moc, toho je příliš.“ Ta naznačuje, že více vyvinutí jedinci sice mají evoluční výhodu a stejně jako muži s atletičtější postavou mají větší potenciál přitahovat partnerky hledající uspokojení, ale nezajišťuje jim to obdiv všech slečen a dam.

3. Samohanou ke zlomené páteři?

Mýtus: Masturbace škodí zdraví.

Kupodivu poměrně velké množství lidí stále věří rádoby podloženým faktům, které tvrdí, že masturbace škodí zdraví. Někteří dokonce veřejně roznášejí, že ve větším množství může ohrozit život!

Narazili jsme na informaci, podle které se údajně mužský ejakulát tvoří v míše a napomáhá promazání obratlů. Když pak zvrhlý jedinec masturbuje, tekutina v míše ubývá a může dojít ke zlomení páteře prakticky kdykoli.

Toto tvrzení je naprostý blábol a nezadá si s výmysly, že masturbace kazí zrak, poškozuje psychiku či samotné pohlavní orgány.

Navzdory těmto bludům přichází jedna britská studie se závěry, že muži do padesáti let věku by měli ejakulovat alespoň pětkrát týdně, aby snížili riziko rakoviny prostaty.

Dávno už také padl mýtus, že dívky oproti mužům takřka nemasturbují – je to tak ale jen u nezadaných, nebo to platí i pro páry?

Pověry o škodlivosti masturbace jistě nejednomu mladému muži z viktoriánské Anglie přivodily pořádné noční můry.
Pověry o škodlivosti masturbace jistě nejednomu mladému muži z viktoriánské Anglie přivodily pořádné noční můry.

4. Jsi zadaný? Nesahej na sebe!

Mýtus: Lidé, kteří mají partnera, nemasturbují.

Za další široce rozšířený mýtus platí pokles četnosti masturbace u lidí, kteří se nacházejí v dlouhodobém vztahu. To se zdá být logické, přesto s tímto výrokem průzkum pořádně zamával.

Celých 85 procent mužů ve fungujícím partnerském vztahu uvedlo, že se pravidelně sebeuspokojuje. Čekali byste alespoň u jejich drahých poloviček absolutní zdrženlivost? Tak to jste vedle. Ženy si totiž dělají samy dobře ve 45 procentech případů.

Pravda, určité rozdíly tu jsou. Muži totiž masturbují více v mladém věku, zatímco u žen četnost stoupá s věkem, kdy největší nárůst je vidět po třicítce.

Tato poměrně vysoká čísla mají pravděpodobně co dočinění s pravidelností sexuálního vztahu se vzrůstajícím věkem.

Ačkoli si mnoho lidí myslí, že zadaní lidé se sami uspokojovat nemusí, dělá to dost podstatná část z nich.
Ačkoli si mnoho lidí myslí, že zadaní lidé se sami uspokojovat nemusí, dělá to dost podstatná část z nich.

5. S věkem roste… chuť?

Mýtus: Starší lidé jsou sexuální abstinenti.

Je to opravdu tak, že se lidé po svatbě maximálně pocelují na tváře a s rostoucím věkem už zapomenou, co to výraz „sex“ znamená?

Vysoce pravděpodobně je frekvence sexu s rostoucím věkem individuální, přesto statistiky ukazují, že si lidé hojně užívají zábavy i v manželství a v pokročilém věku. Přesto musíme tomuto mýtu dát částečně za pravdu:

polovina párů půl roku po narození dítěte tvrdí, že jejich intimní život je „průměrný“ až „horší“. Stejně na tom jsou kolem čtvrtého roku po narození dítěte. Později se ale situace evidentně zlepšuje.

Sex důchodců je stále trochu tabu. Výzkumy však potvrzují, že velká část seniorů je se svým milostným životem stále spokojená.
Sex důchodců je stále trochu tabu. Výzkumy však potvrzují, že velká část seniorů je se svým milostným životem stále spokojená.

EpochaPlus.cz dodává:

Podle průzkumů celých 60 procent mužů a 64 procent žen ve věku mezi 60 až 80 lety je spokojených se svým sexuálním životem. Přestože četnost milostných hrátek s věkem klesá, nikdo ze zúčastněných nepotvrdil, že by mu to extrémně vadilo.

6. Čím déle, tím lépe?

Mýtus: Čím delší sex, tím kvalitnější zážitek.

Asi nejrozšířenější mýty panují ohledně délky sexuálního styku. Platí opravdu pravidlo: „Čím déle, tím lépe?“ Skutečnost je překvapivě jiná. Mnozí pokládají za ideální délku styku přibližně půl hodiny, realita je ale podstatně útlejší.

Průměrná délka soulože od penetrace po vyvrcholení se pohybuje mezi šesti a deseti minutami. U mužů s potížemi s erekcí klesá čas na tři minuty a pánové s předčasnou ejakulací jsou údajně hotovi za necelé dvě minuty.

Průměrná délka styku skvěle koresponduje s výsledky výzkumu doktora Erica Cortyho z Behrend Collage v Pensylvánii. Ten s pomocí amerických a kanadských dobrovolníků došel k závěru, že sex pod sedm minut je „příliš krátký“ a nad třináct minut „zbytečně dlouhý“.

Průměrní lidé souloží mezi 6–10 minutami, což se poměrně liší od mnohých fantazií.
Průměrní lidé souloží mezi 6–10 minutami, což se poměrně liší od mnohých fantazií.

7. Sex v rodině mutuje, nebo vylepšuje?

Mýtus: Sex mezi rodinnými příslušníky kazí genetický kód.

Dnes jde o dávno vymýcenou historii, avšak dříve byl intimní styk a plození dětí mezi rodinnými příslušníky minimálně mezi nejvyššími vrstvami společnosti běžnou praxí.

Pravdou je, že díky omezenému genetickému materiálu při sexu mezi bratry a sestrami se brzy rodili rozličně degenerovaní potomci.

Mnohem častější styk mezi bratranci a sestřenicemi, který je považován za prakticky stejné tabu, se však k překvapení mnoha lidí od prvního případu významně liší.

Pokud byste čekali, že sám král evoluční teorie Charles Darwin (1809–1882) by se při pohledu na takové milostné hrátky obracel v hrobě, vyvedeme vás z omylu – on sám si totiž vzal za ženu svou sestřenici.

Ukazuje se totiž, že tam, kde bychom čekali zřídlo děsivých mutací, se dokonce vylepšuje genetický materiál!

Charles Darwin.
Charles Darwin.

Sestřenky jsou povoleny?

Jakmile tým vědců z univerzity ve Washingtonu vedený Robinem L. Bennettem, předsedou Národní asociace genetiků, vydal studii, podle které je sexuální styk mezi bratranci a sestřenicemi z genetického hlediska v pořádku, okamžitě se taková zpráva prodrala na titulní stránky tisku.

Bennett a jeho tým zjistili, že děti takto rodinně spřízněných párů čelí pouze o 2 až 3 procenta vyššímu riziku genetických mutací než potomci cizích rodičů.

Kromě toho dospěli ke zjištění, že tyto příbuzné páry mají dokonce předpoklad ke zplození vyššího množství potomků!

Toto zjištění potvrdila i nezávislá studie vědců z Islandu, kteří mapovali takové sexuální styky v období mezi lety 1800 až 1965. Co z toho vyplývá? Některá tabu jsou z pohledu přírody naprosto v pořádku.

8. Sportovec, nebo mnich?

Mýtus: Sex před sportovním výkonem kazí výkonnost.

Tento mýtus neuznávají jen amatéři a občasní sportovní nadšenci. Drží se jej dokonce ty nejvyšší profesionální špičky.

Příkladem může být fotbalový tým Pittsburgh Steelers, který se na velký zápas Super Bowlu v roce 2006 připravoval noc před utkáním povinnou sexuální abstinencí. Slavný boxer Muhammad Ali (*1942) dokonce odmítal sex celých šest týdnů před důležitým soubojem!

Chlapci v laboratorních pláštích nelení a opět nesouhlasí. Při sexu totiž tělo rozhodně neztrácí takové množství energie, aby byl člověk další den fyzicky unavený. Pokud ano, dotyčný není atlet, ale profesionální hráč „gaučingu“.

Navíc se při styku uvolňuje testosteron, takže dotyčný je naopak více bojovný a soutěživý.

Sportovcům sexuální styk den před zápasem rozhodně neškodí, možná spíše naopak.
Sportovcům sexuální styk den před zápasem rozhodně neškodí, možná spíše naopak.

EpochaPlus.cz dodává:

Nebuďme jednostranní a podívejme se i na sportovkyně. U těch vyplavující se testosteron najdeme těžko. V čem jiném jim může tedy sex před sportovním výkonem pomoci? Sex funguje lépe než leckterý lék na bolest!

Ukázalo se, že jde o skvělý přírodní prostředek blahodárně působící na utržená zranění či svalové křeče.

Zároveň se nevyplavuje neurotransmiter, který způsobuje bolest – jednoduše proto, že tělo je příliš zaměstnáno vyplavováním hormonů a látek s mnohem příjemnějšími účinky.

9. Myslí chlapi jen na to jedno?

Mýtus: Muži jsou neustále při chuti, ženy jsou zdrženlivější.

Na muže se svádí většina „neduhů“, které se točí kolem sexu. Jedním z nich je obvinění, že standardní muž myslí na sex dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu. Podle výzkumů je ale právě toto tvrzení často příčinou, která přidělává mužskému pokolení nesnáze.

Ukázalo se, že muži, kteří v hlavě nosí myšlenku „musím mít sex“, se mnohem častěji potýkají s problémy s erekcí.

Ačkoli se má za to, že muži myslí na sex neustále, není tomu tak (někdy totiž přemýšlí o jídle nebo spí)!
Ačkoli se má za to, že muži myslí na sex neustále, není tomu tak (někdy totiž přemýšlí o jídle nebo spí)!

Většina párů má sexuální styk jednou až dvakrát týdně. Pokud jste těmi aktivními šťastlivci, kteří si dopřávají milostné hrátky čtyřikrát týdně a více, vězte, že patříte mezi šťastných 7 procent párů.

Navíc se ukázalo, že iniciátory pohlavního styku jsou muži v téměř stejném poměru jako ženy.

10. Na sprosťárny se nekouká!

Mýtus: Sledování pornografie ničí partnerský vztah.

U mnoha vědeckých studií se objevuje jeden zásadní problém: jejich výsledky jsou silně zkreslené, protože je vědci často provedou na hodně malé nebo nevypovídající části populace. Proto jsme si našli jednu pěkně transparentní.

Byla provedena na 8376 lidech, kteří potvrdili, že občasné společné sledování pornografických materiálů má pozitivní vliv na jejich vztah. Dokonce zvedá frekvenci jejich vlastního sexuálního styku a utužuje milostné vazby.

Abychom neřekli, že se dívají na „péčko“ pouze ve dvojicích, 77 procent zadaných mužů navíc přiznalo, že jej sleduje i o samotě. Žen je údajně pouhých 32 procent. A kolik že dotázaných párů sleduje sprosté filmy dohromady? Celá polovina.

Že zadaní lidé se nedívají na porno? Omyl! Řada párů se dokonce této košilaté aktivitě věnuje společně!
Že zadaní lidé se nedívají na porno? Omyl! Řada párů se dokonce této košilaté aktivitě věnuje společně!

11. Muž je sprinter, žena maratonec?

Mýtus: Ženy potřebují dlouhou předehru.

Platí to téměř za obecné pravidlo, že muži stačí ke vzrušení moment, kdy si před ním žena rozepne podprsenku, zatímco on ji musí připravovat ke styku dlouhou romantickou předehrou.

Tým vědců z kanadské McGill University vedený Irvem Binikem v sérii studií dokázal, že i tento předpoklad je chybný. Ženy se podle jeho výsledků dokážou vzrušit stejně rychle jako muži.

Při jednom z výzkumů například sledovali vědci nástup vzrušení u obou pohlaví při sledování porna a zjistili, že přichází u mužů přesně po 665 sekundách, zatímco ženy potřebovaly o minutu a čtvrt více.

Samozřejmě sledování pornografie a milostná předehra jsou dvě odlišné věci, vědci ale sami potvrzují, že její délka a provedení je čistě individuální a obecně neměřitelná veličina.

Irvin Binik přišel na to, že potřeba dlouhé předehry u žen je mýtus. Dámy mu asi příliš nepoděkují...
Irvin Binik přišel na to, že potřeba dlouhé předehry u žen je mýtus. Dámy mu asi příliš nepoděkují…

12. S tučným kontem si vás užije

Mýtus: Ženy dosahují orgasmu více s bohatými muži.

Možná se nám podařilo rozbít mýtus o vztahu délky penisu k ženskému uspokojení, jedna nová kontroverzní studie však zachází ještě o krok dál. Podle ní totiž roste u žen požitek ze sexu s partnerem v závislosti na tučnosti jeho bankovního konta!

Takové prohlášení může vypadat jako zcela jasný bulvární klep, skupina psychologů z univerzity v Newcastlu si ale za svými výsledky stojí.

„Zjistili jsme, že ženy prožívají častěji orgasmus, je-li příjem jejich partnerů vyšší,“ říká vedoucí studie, doktor Thomas Pollet. „Vypadá to, že se prožitek žen při sexu přizpůsobil standardům doby.

Z evolučního hlediska si tedy ženy prostě vybírají schopnější samce, kteří je dokáží zabezpečit, a na tento pocit pak tělo patřičně reaguje.“

Věk není překážka. Takový otec časopisu Playboy byl toho zářným příkladem.
Věk není překážka. Takový otec časopisu Playboy byl toho zářným příkladem.

EpochaPlus.cz dodává:

Výsledky studie podporují i obecně známé případy. Například zakladatel magazínu Playboy Hugh Hefner (*1926) se blíží k devadesátce a jeho přítelkyně a milenky jsou pravidelně o šedesát let mladší.

Podobně je na tom americký miliardář Donald Trump (*1946), který sice stárne, ale jeho partnerky jistou záhadou neustále mládnou. Studie se opírala o lokální průzkumy z mnoha zemí světa – jen v Číně se jich zúčastnilo na 5000 lidí.

„Předchozí průzkumy z Německa či Spojených států zkoumaly mnoho faktorů, například tělesnou symetrii či atraktivitu obličeje, které hrají u množství orgasmů také svou roli. Ukázalo se však, že peníze tu hrají mnohem větší roli,“ dodává Pollet.

1 www.pbs.org Tori Avey 1a_zensen en.wikipedia.org 1b_oysters thenextweb.com Courtney Boyd Myers 2 www.askmen.com 3 archives.deccanchronicle.com 4 www.therundown.tv 4b www.yourwellness.com 5 treebeard31.wordpress.com 5a momtabulous.com 6 www.telegraph.co.uk 6b blog.lib.umn.edu500 × 375 7 wikipedie 8 en.wikipedia.org 9 www.bbook.com 10 www.urbanewomen.com 10a learn.condomdepot.com 11 www.psych.mcgill.ca 12 www.omgnaija.com BOX www.theplace2.ru + blog.koldcast.tv
reklama
Související články
Zajímavosti
Svět v číslech: Pohádkové adventní trhy
K adventu neodmyslitelně patří také trhy. Někde sázejí na klasiku, jinde zvolí originálnější pojetí. Ale každé místo a akce má své neopakovatelné kouzlo. 1298 Vánoční trhy se konají už od pozdního středověku v německy mluvících částech Evropy a v mnoha částech bývalé Svaté říše římské. Zřejmě nejstarší zmínka pochází z roku 1298 a týká se […]
Zajímavosti
Bramborový salát: Pochoutka mladší, než si myslíte
Těžko si bez něj představit štědrovečerní tabuli. To už se častěji mění kapr za kuřecí řízek, než že by na talíři chyběl bramborový salát. Nejlepší je samozřejmě ten od maminky nebo babičky. Někde se recepty dědí stejně jako ty nejblyštivější šperky. Než se dostane až na náš stůl, musí ujít strastiplnou a občas ne úplně […]
Zajímavosti
Pravěkým malbám vzdával hold i Picasso
Lidé dodnes žasnou nad dokonalostí pravěkého umění. Žádné chaotické čáry, ale věrná podoba zvířat, lidí, bojových výjevů. A jeskynní malby navíc nebyly jenom dekorací. Hrály svoji roli i při rituálech, zaručujících úspěch při lovu nebo posílení plodnosti. „Nikdo z nás by nebyl schopen takto malovat,“ prohlásí známý španělský kubistický malíř Pablo Picasso (1881–1973), když si prohlédne […]
Zajímavosti
Počátky americké měny: Jak se z tolaru stává dolar
Píše se 2. dubna 1792. Od vyhlášení nezávislosti Spojených států amerických uplynulo téměř šestnáct let. Nový stát se samozřejmě neobejde bez vlastní měny. Ministr financí Alexander Hamilton (1755-1804) ji právě uvádí na trh. A nejsou to ledajaké peníze. Jejich přesné složení určuje zákon schválený Senátem a Sněmovnou reprezentantů. Paragraf s nešťastným číslem 13 říká, že dolarovou […]
reklama
lifestyle
Životní styl Františka Josefa I.: Ve spěchu mu stačil k jídlu párek
Vybíravý v jídle rakousko-uherský císař František Josef I. rozhodně není. Druhou snídani v čase běžného oběda si sní přímo ve své pracovně. Sloužící mu ji naservíruje na tácu k vedlejšímu stolku. A co si dá nejraději? V oblibě má císař František Josef I. (1830–1916) kousek hovězího nebo přírodní řízek, který někdy vystřídá třeba guláš. Pokud spěchá, spokojí se s párkem. […]
Národní sport USA: Baseball Američanům pomáhal zapomenout na válku
Baseball je synonymem USA. Kdy a kde se poprvé hrál? Odpověď na tuto otázku je složitější. Pálkovací sporty mají velmi dlouhou historii, v nějaké formě se hrály už ve starověkém Egyptě.   O podobné hře existují zprávy také ze středověku, a to například z Anglie ve 14. století. Vznik moderního baseballu se přisuzuje americkému důstojníkovi a pozdějšímu […]
Jak zmírnit bolest? Jednou z cest je cvičení
Že cvičení a vůbec pohyb jsou pro lidský organismus prospěšné, není žádným objevem. Nejde přitom jen o fyzickou a psychickou kondici. Cvičení posiluje srdce a cévy, zvyšuje srdeční výkon a zlepšuje krevní oběh, má pozitivní vliv na metabolismus i na imunitní systém. Poslední výzkumy ukazují, že lidé, kteří cvičí, jsou i odolnější vůči bolesti.   […]
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
Vynález antibiotik je jedním z nejzásadnějších objevů medicíny, který denně zachraňuje mnoho životů. V současnosti ale skloňujeme dva problémy: antibiotickou rezistenci a pravidelný nedostatek předepsaných léků v lékárně. Při méně závažných problémech mohou ale antibiotika částečně zastoupit i volně dostupné potraviny s prokazatelnými antibakteriálními účinky. Které to jsou?   Na léčbu ran a kožních problémů […]
reklama
svět zločinu
Postaršímu miliardáři zmizí žena před nosem
V zasněžených ulicích východního Osla se zvedá vítr. Vhání chodcům do očí bílý poprašek. Zavane až k okraji bytových domů, kde stojí vila jednoho z nejbohatších Norů. Tom Hagen (69) si nepotrpí na přehnanou okázalost. Odmala je mu vtloukáno do hlavy, aby se svými úspěchy příliš nechlubil. Jeho dům je sice velký, ale jednoduchý. Ve svém věku už […]
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoláda pro chuť i zdraví
panidomu.cz
Čokoláda pro chuť i zdraví
Tahle nebeská pochoutka obsahuje kakaové boby, které v sobě mají velké množství flavonoidů, látek, jež tělo zbavují škodlivin a také regenerují a zpevňují cévy. To samozřejmě není hlavní a jediný důvod, proč saháme po tmavě hnědé, tenké a omamně vonící tabulce, abychom z ní s jemným křupnutím odloupli čtvereček a téměř rituálním způsobem si ho
Že by vznikl milostný trojúhelník?
nasehvezdy.cz
Že by vznikl milostný trojúhelník?
Nestárnoucí herečka ze seriálu Slunečná Eva Decastelo (45) bezmezně miluje fotografa Tomáše Třeštíka (45). Jenže ten ještě ani zdaleka nemá vyřešenou svou minulost, a to v mnoha ohledech. Nejenom
V jednoduchosti je krása: Dveře IDEA od JAP FUTURE
iluxus.cz
V jednoduchosti je krása: Dveře IDEA od JAP FUTURE
Minimalismus už není jako dříve jen doménou umění, filozofie nebo architektury, ale stal se z něj vyhledávaný životní styl. Interiér a design jsou další oblasti, do kterých minimalismus postupně proni
Zachránil mě před neštěstím skutečný čert?
skutecnepribehy.cz
Zachránil mě před neštěstím skutečný čert?
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes
Květiny ve folkloru a mytologii
21stoleti.cz
Květiny ve folkloru a mytologii
Květiny nás provází už od nepaměti, život bez nich si většinou nedovedeme představit. Jsou zdrojem radosti, využíváme je jako prostředek, kterým vylíčíme radost i smutek, slouží i jako omluvenka. Kde
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Kyberzločincům naletí i technologicky zběhlí lidé
epochalnisvet.cz
Kyberzločincům naletí i technologicky zběhlí lidé
Pozor, s Ježíškem letos chodí kyberzločinci. Jen v prvním letošním pololetí provedli podle dat z bank přes 31 tisíc útoků, z nichž bylo nahlášeno více než 10 tisíc na policii. Policejní statistiky hov
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Případ Shanti Devi: Vzpomněla si na svou smrt při porodu?
enigmaplus.cz
Případ Shanti Devi: Vzpomněla si na svou smrt při porodu?
Zatímco některé případy reinkarnace doplácejí na nedostatek důkazů a svědectví, u jiných takový problém rozhodně nehrozí. To je i případ indické dívky jménem Shanti Devi. Děvčátka, které si údajně vzp
Za krásami Švýcarska: Poznejte zemi hor, sýrů a čokolády
epochanacestach.cz
Za krásami Švýcarska: Poznejte zemi hor, sýrů a čokolády
Která místa navštívit ve Švýcarsku? Není nic snazšího než si přečíst naše doporučení. Máte chuť na pravý alpský sýr z horských pastvin? Jste na správném místě. Jenom je lepší si ho koupit na trhu. A čokoláda hořká i mléčná také patří k této zvláštní horské zemi. Můžete se i projet čokoládovým expresem až do firmy
Léčivý tichý zvon sv. Mury: Přinesli ho na Zemi andělé?
enigmaplus.cz
Léčivý tichý zvon sv. Mury: Přinesli ho na Zemi andělé?
S jasně zelenými stébly trávy na irských lukách si pohrává vítr. Čechrá listy v korunách stromů a také vlasy dlouhé fronty čekajících lidí. Většina z nich je bledá, nemocná, a sem tam si všimnete i tě
Slimule americká: Ryba s nemrznoucí krví
21stoleti.cz
Slimule americká: Ryba s nemrznoucí krví
Tato více než metr dlouhá ryba se pohybuje u mořského dna, kde je vystavena chladu. Jako obranu si vyvinula krevní protein, který působí jako nemrznoucí směs. Ten došel komerčního využití. Slimule