„Ženy se dělají krásnými jen proto, že oko muže je vyvinuto lépe než jeho mozek,“ stojí si za svým herečka Zsa Zsa Gaborová. Vzhled je naší vizitkou, moderní magazíny pak zrcadlem. V touze uspět si neváháme občas vypomoct. Stačí jen zatoužit po „dokonalosti“.
V nedokonalosti je krása, hustí do nás naše babičky. Právě ta nás totiž odlišuje od ostatních a přidává na hodnotě. Nebo tomu tak není?
Každý den k nám shlíží ze sociálních sítí a vystajlovaných časopisů perfektní obličeje celebrit, na nichž těžko najít jedinou chybu. Jsou božské, vysochané s láskou a pečlivostí. Podobné je to s bezchybnými účesy či karamelovým opálením.
Zatímco v minulosti se příliš kouzlit nedá, dnes stačí mít jen trochu fantazie a přístup k internetu.
Vystrčit drápky!
Co: Umělé nehty
Je to věčné martyrium a čekání, kdy se ty zrohovatělé buňky, zase polámou. A pak jen čekáme, až rychlostí 0,1 mm za den dorostou do tloušťky 0,5 až 1 mm, aby se zase zlomily. Touha po reprezentativních rukách provází samice druhu homo sapiens od pravěku.
A když došly do věku umělotiny, vznikly i umělé nehty. Mít pevné a okouzlující nehty nikdy nebylo snazší. Jen v loňském roce je ve Spojených státech do nehtových studií nasypáno zhruba 8,3 miliardy dolarů!
Gel, pudr nebo umělá kopie?
Umělé nehty i po několika dekádách ve světě frčí a muže okouzlují. Nejznámější a dodnes oblíbená varianta sestává z umělohmotné kopie skutečného nehtu, která se pak za pomoci kosmetického lepidla jednoduše přilepí.
Nehty vydrží průměrně 3–5 týdnů, než je potřeba obměna či doplnění. O slovo se v posledních letech hlásí i tzv. gel laky, které fungují na principu normálních laků, jen je potřeba je zapéct ve speciální UV troubě.
Pro jejich přirozenější vzhled jsou vhodnější například pro masérky nebo kosmetičky. O něco pracnější je pak práce s akrylem. UV trouba sice v jeho případě není potřeba, jde však o pudr, který se míchá s dalšími přípravky.
Nehtová bezpečnost
Sžít se s umělou parádou někdy není legrace. Nejen, že je po prvním nalepení kumšt se s nimi naučit zacházet, například úklid se bez ochranných rukavic neobejde. Jakákoliv manuální práce je vabank.
I když se pro krásu „musí“ něco vydržet, je vždy potřeba salón pečlivě vybírat. Při nešetrném zacházení a práci s nekvalitními nástroji totiž může dojít k poškození tkáně okolo nehtu. I zprvu nevinná malá ranka se dokáže proměnit v plísňový ráj.
Stejně tak to může bolestivě odskákat i nehtová ploténka. Jakmile se na nehtu objeví skvrny nebo začne měnit tvar a barvu, je potřeba vyhledat lékaře.
Oči jako panenka
Co: Umělé řasy
Více než polovina žen v České republice jim neodolá. Nejen, že oči zvýrazní, ale postarají se také o mnohem pronikavější pohled. Řeč je o umělých řasách, které každou ženu promění v mrkací panenku. Společnost Ardell Fashion díky nim udělá díru do světa.
Zejména ve Spojených státech ženy skupují krabičky s umělými řasami ve velkém. Jen za loňský rok firma utrží 18,6 milionu dolarů.
Sametový kukuč
Ať už zvolíme metodu „z krabičky“, která je jednodušší a rychlejší nebo se svěříme do rukou odbornic, výsledek přehlédne málokdo. Výhodou řas ze salonů je elegantnější a na pohled hedvábnější pohled. Celou proceduru má na starosti tzv.
lash stylistka, jejímž úkolem je nejprve klientky pořádně vyzpovídat. Důležité je nejen jestli nosí brýle, ale také čím se živí a jaký typ líčení preferují.
Když dojde na samotnou proceduru, je na každé oko aplikováno přibližně 40 kusů řas. Aplikují se zhruba 1–2 mm od pokožky, bolest nebo nepříjemné pálení proto nehrozí. Jediné, o co nás procedura připraví, je čas. Trvá totiž okolo 2 hodin. Poté je nutné se 24 hodin vyhýbat vodě i jakékoliv páře, zejména saunám.
Stejně jako v případě nehtů je nutné počítat s pravidelným doplňováním, zhruba za 2–4 týdny a používáním speciálních kosmetických produktů.
Vyšperkovaná stříška
Co: Zahušťování obočí
Když se nám v mládí práce s pinzetou trochu vymkne z ruky a v dospělosti máme problém s tvarem či hustotou obočí, nejčastěji hrábneme po tužkách, které naši mladickou nerozvážnost trochu zakryjí.
Vždyť jen ve Spojených státech sahá v letošním roce po korekčním zachránci na 79,16 milionu žen. Časem se ale každodenní piplačka a malůvky také omrzí.
Stejně jako v případě umělých řas i tady nám „matka kosmetika“ nadělila účinné řešení – prostě se obočí doplní nebo rovnou vytetuje!
Lepidlo sem, kouzlo tam…
V prvním případě se doplnění chloupků provádí za pomoci lepidla. Ať už na příliš vytrhaná místa nebo pro zhuštění do stávajícího obočí. První aplikace zabere asi hodinku. Doplňování už bývá mnohem kratší, jen je nutné dodržovat rozmezí 3–4 týdnů.
Aby celá honba za podmanivým obočím nepřišla vniveč, doporučuje se minimálně 48 hodin po proceduře vyhnout kontaktu s vodou.
Jakékoliv mastící odličovací přípravky spolu s krémy nemají v místě nové, bujné „stříšky“ co dělat.
3D tattoo?
Mnohem zajímavější a revolučnější technikou, k níž ženy čím dál častěji obrací zrak aobočí, je tzv. 3D vláskování. Lepidlo je zastrčeno do šuplíku, namísto něj se tetuje!
Celou magii má na starosti speciální pero, které kromě potřebné hustoty, dokáže navodit i dojem, že obočí je právě narostlé. Vše je navíc prakticky bez bolesti, protože se místo předem umrtví.
Aplikace sice trvá o hodinku déle, tedy 2 hodiny, ale kromě vyvarování se větší fyzické zátěže tu není prakticky žádné pozákrokové omezení.
Na další aplikaci je pak dobré vyrazit zhruba po měsíci, kdy se pigment aplikuje znovu, čímž se zajistí jistá trvanlivost. Při dodržení celého postupu může takto udělané obočí vydržet klidně i 2 roky! Dosud opěvovaný permanentní make-up má silnou konkurenci.