Domů     Účinná péče o pleť: TOP 3 produkty s retinolem
Účinná péče o pleť: TOP 3 produkty s retinolem
komerční sdělení

Moderní kosmetika pro péči o pleť obsahuje různé komponenty, z nichž každý má svůj jedinečný účinek.

Dnes je jednou z nejúčinnějších složek v boji proti vráskám a akné vitamín rozpustný v tucích – retinol (derivát vitamínu A), na jehož základě se vyrábějí různé pečující přípravky i nejlepší séra na pleť.

Právě séra jsou považována za nejúčinnější díky speciálním technologiím a dalším pomocným komponentům, které mají vynikající účinek patrný v co nejkratší době.

Právě na retinol spoléhají všichni, kdo si chtějí zachovat mládí, zlepšit kvalitu své pleti, zbavit se vrásek i dokonce pigmentových skvrn.

V kosmetice se však vitamín A začal používat poměrně nedávno a to kvůli tomu, že snadno vstupuje do chemických reakcí, oxiduje na kyselinu retinovou a další deriváty.

Jeho pozitivní vlastnosti však přiměly kosmetology najít způsob, jak jej zařadit do složení pečujících produktů. Nyní nejpopulárnějšími značkami, které vyrábí pečující produkty s retinolem jsou Medik8, The Ordinary, La Roche-Posay.

Zjistěte více o nejlepších sérech na pleť a další kosmetice The Ordinary na webových stránkách MAKEUP. Klikněte https://makeup.cz/brand/1203791/.

Jak retinol funguje?

Retinol, pronikající kůží, stimuluje fibroblasty (buňky produkující kolagen), díky čemuž se zvyšuje elasticita pokožky a dochází k redukci vrásek.

Stimuluje tvorbu nových kožních buněk a podporuje odlupování odumřelých buněk, což následně umožňuje redukovat výskyt pigmentových skvrn a zlepšit celkový vzhled pleti. Navíc zvyšuje syntézu kyseliny hyaluronové a snižuje aktivní činnost mazových žláz.

Všechny tyto faktory přispívají k omlazení, zlepšení textury pleti a rozjasnění stop po akné.

Jaké je hlavní tajemství popularity retinolu? 

Jedním z hlavních důvodů popularity této složky je její vysoká účinnost. Nejlepší séra na pleť s retinolem docela rychle a efektivně řeší různé kožní problémy. Kosmetika s touto složkou má spoustu vlastnosti:

skvěle bojuje proti stárnutí pleti, akné, dokonale odstraňuje vrásky, zlepšuje tón pleti. V závislosti na koncentraci má různý účinek, ale pozitivní změny jsou viditelné téměř okamžitě.

Co byste měli vědět před použitím kosmetiky s retinolem?

První dva týdny by měl být přípravek s retinolem používán 1krát za 3 dny, další dva týdny by se měl aplikovat ob den, pátý týden můžete ho začít používat každý den.

Právě díky takovému schématu dokážete do své péče o pleť bezpečně zařadit přípravky s retinolem, kontrolovat reakci kůže a v případě potřeby regulovat procentuální obsah aktivního komponentu.

Nezapomeňte, že kosmetika obsahující retinol by měla být aplikována na suchou pokožku. V opačném případě může způsobit podráždění a zarudnutí.

Retinol působením slunečního záření ztrácí své vlastnosti. To je jeden z důvodů, proč se přípravky s retinolem by měly používat výhradně na noc. Navíc retinol zvyšuje reakci kůže na ultrafialové záření, proto přes den nutně používejte opalovací krém.

TOP-3 pleťová séra s retinolem

Medik8 Crystal Retinal 3

Přípravek je založen na stabilizovaném retinalu, silném derivátu vitamínu A nové generace s účinkem proti stárnutí. Retinal působí až 11krát rychleji než klasické formy retinolu.

Revoluční výrobek je považován za nejlepší sérum proti vráskám, který viditelně sjednocuje barvu, obnovuje a vyhlazuje texturu pleti. Díky obsahu kyseliny hyaluronové, glycerinu a vitamínu E přípravek navíc hloubkově hydratuje pokožku.

The Ordinary Retinoids Retinol 0.2% In Squalane

Produkt s lehkou olejovou konzistencí aktivně působí proti stárnutí, vyhlazuje vrásky, zlepšuje elasticitu a pružnost pokožky, zesvětluje pigmentové skvrny.

Squalane zlepšuje propustnost aktivních složek, hydratuje, extrakt z rajčat zklidňuje a zmírňuje podráždění a extrakt z listů rozmarýnu má protizánětlivé vlastnosti, reguluje práci mazových žláz.

La Roche-Posay Retinol B3 Pure Retinol Serum

Nejlepší sérum na pleť, které nejen sjednocuje tón, ale dokonce regeneruje horní vrstvu kůže. Vyhlazuje mimické vrásky a umožňuje pleti znovu získat ztracenou pružnost.

Složení s exkluzivním komplexem čistého retinolu a vitamínem B3 poskytuje dlouhotrvající účinek a aktivně bojuje proti projevům stárnutí. Obsahuje také glycerin, který hydratuje a posiluje ochranou bariéru pokožky.

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
Lifestyle
Život na vídeňském dvoře: Císař složil 230 hudebních skladeb
Císař Leopold I. se zaposlouchá do tónů skladby a nevnímá okolí. Sám hraje skvěle na cembalo, flétnu i další nástroje. Učí se hrát také u dvou varhaníků. „Jeho sluch byl tak ostrý, že mezi padesáti hudebníky rozeznal toho, kdo zahrál falešný tón,“ tvrdí o něm jeho životopisec Gottlieb Eucharist Rinck. Skládání hudby věnuje Leopold I. […]
Lifestyle
Osmihodinová pracovní doba? Ještě v 18. století lidé makali dvojnásobný čas
Kdy byla v Československu uzákoněna osmihodinová pracovní doba a jak dlouho pracovali lidé dříve? Kdybyste se narodili v 18. století a přišli do práce v osm ráno, ve čtyři odpoledne byste si padla rozhodně užívat nemohli. Z pohledu dějin je pracovní doba trvající osm hodin moderní vymožeností. V minulosti byla pracovní doba mnohem delší. Začátkem 18. století není výjimkou, když […]
Lifestyle
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší…   Mikroplasty jsou úlomky plastů o velikosti 100 nanometrů až 5 milimetrů, nanoplasty jsou pak menší než 20 mikrometrů. Podle posledních závěrů […]
Lifestyle
3 svatební pověry: Černá kočka se dávala jako dar!
Na který den je nejlepší naplánovat svatbu? V anglosaském folkloru je to středa, židé zase věří, že je to úterý. A pokud budeme pověrčiví, který den naopak nepadá v úvahu? Podle Angličanů je zatracovaným dnem sobota. A teď nastane zmatek: Španělé a velká část Latinské Ameriky se odmítají brát v úterý! Svateb je v tento […]
reklama
záhady a tajemství
Tajemný Ötzi: Z Itala kočovným zemědělcem?
Byl urostlý, svalnatý, měl dlouhé vlasy a tmavou pleť… I přestože se kvůli „zubu času“  poněkud scvrkl a i jeho kštice vzala za své, patří k nejatraktivnějším vědeckým artefaktům. Řeč je o nejslavnější evropské mumii, jejíž tělo odkryl ledovec v Ötztalských Alpách 19. září 1991. Ötzi, jak se ledovému muži dnes přezdívá, přitom nebyl žádným […]
Louis Le Prince: Vynálezce filmu zmizel beze stopy
Vynalezne film dlouho před Edisonem i bratry Lumiérovými. Dva dny předtím, než ho může představit světu, záhadně zmizí. Jak a proč dodnes zůstává záhadou. Francouzský vynálezce Louis Aimé Augustin Prince (1841-??) je sice označován za „skutečného otce kinematografie“, přesto je pro mnohé zcela neznámý. Jak je to možné? Fotí královnu K zachyceným obrázkům má blízko […]
Záhady Velikonočního ostrova: Umíme hýbat sochami, víme, jak dostaly čepice, ale co písmo?
Velikonoční ostrov je stále plný záhad, a proto se téměř nepřetržitě ocitá v ohnisku zájmu vědců. Ti se snaží odpovědět na spoustu otázek. Některé už se jim povedlo odhalit, jiné na svoje rozluštění dosud trpělivě čekají. Kdo byli dávní stavitelé majestátních soch? Tento oříšek rozlouskl současný švédský genetik Pontus Skoglund, když zkoumal DNA potomků původních ostrovanů […]
Vrak parníku Karlsruhe jantarovou komnatu neskrývá
Parník Karlsruhe nabere 11. dubna 1945 na svoji palubu v dnešním Baltyisku celkem 1083 uprchlíků. Vydává se na cestu a o den později se řadí do konvoje s dalšími plavidly. Společně míří do Kodaně. Zaostává ale za zbytkem formace, a to se mu stává osudným.   Sovětská letadla po něm začnou nemilosrdně pálit. Loď zasáhne torpédo a poté […]
věda a technika
Slavná busta Nefertiti: Seznam nálezů usvědčil Borchardta z podvodu
Německý archeolog Ludwig Borchardt bere do ruky ušpiněný vápencový předmět. Chvíli přemýšlí. Potom dílko strčí do krabice se štukovými nálezy. V hlavě se mu rodí plán, jak si s ním trochu pohrát. Když se řekne Nefertiti (14. století př. n. l.), každý si vybaví slavnou bustu s vysokým modrým kloboukem znázorňující egyptskou královnu z doby 18. dynastie […]
Opioidová krize v USA
Spojené státy americké se od 90. let minulého století potýkají s rozsáhlou opioidovou krizí, aktuálně probíhá už její čtvrtá vlna. Podle odborníků souvisí tato krize se strukturou amerického zdravotnického systému, ve kterém je předepisování léků upřednostňováno před dražšími terapiemi.   Profesorka Judith Feinbergová z West Virginia University k tomu podotýká: „Většina pojištění, zvláště pro chudé lidi, nezaplatí v USA […]
Zuby moudrosti: Proč se nám proříznou až v dospělosti?
Teplota, bolest, otoky. V horším případě i cysty nebo dokonce zlomenina zánětem oslabené čelisti. Všechny tyhle lahůdky nás mohou potkat, pokud se dens serotinus neboli třetí stoličky rozhodnou vydrat ven. Tenhle proces začíná v dospělosti a může trvat roky. Vědci přišli na to, proč si u lidí dávají zuby moudrosti tak na čas.     […]
Zbraň proti depresím se špatnou pověstí
Říká se jim něžně houbičky a někteří lidé je vyhledávají kvůli jejich halucinogenním účinkům. Nové výzkumy ovšem ukazují, že lysohlávky v sobě skrývají zajímavé možnosti týkající se léčby duševních problémů. Ne všechny lysohlávky patří mezi halucinogenní houby, ale ty, které ano, obsahují ve velké míře dvě látky: psilocin a také psilocybin. Psilocybin je jedním z […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dotlačila ho manželka k oltáři?
nasehvezdy.cz
Dotlačila ho manželka k oltáři?
Do svatby se herec Filip Blažek (50) z Jedné rodiny moc nehrnul. Trvalo mu dlouhých 18 let, než došel s krásnou partnerkou a matkou svých dvou dcer Jolanou (43) k oltáři. A i když už jsou to tři rok
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
enigmaplus.cz
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
Ačkoli má nyní Nizozemsko pověst velmi tolerantní země, nebylo tomu tak vždy. Hnutí reformace v 16. století způsobilo hluboký rozkol v katolické církvi a následně vznik církví protestantských. Katolic
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
enigmaplus.cz
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
Tajemných zmizení v tzv. Bermudském trojúhelníku bylo popsáno již mnoho. Některá z nich se už stala téměř legendárními. Je však rovněž znám také i případ potopené lodi, jež ale následně opět vyplula n
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
21stoleti.cz
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
V sobotu 23. září 2023 v 8 hodin a 50 minut našeho času nastane podzimní rovnodennost. Z astronomického pohledu jde o okamžik, kdy se střed slunečního kotouče ocitne na světovém rovníku v souhvězdí Pa
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
panidomu.cz
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
V takovém případě mnohdy pomůže cvičení. Možná to víte a už máte své oblíbené cviky, které provádíte alespoň občas. Našli jsme pro vás další a jsou skutečně účinné. NA KRČNÍ PÁTEŘ Protažení v záklonu 1) Můžete provádět ve stoje i v sedě. Držte krk, ramena a trup rovně. Bradu držte také rovně a pohled je namířený
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Bylo to za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Bylo to za všechny peníze
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
epochalnisvet.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
21stoleti.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas