Skip to content
reklama

Tři slavní vrazi za mřížemi: Co na Charlese Mansona vyzradila jeho sestra?

Vraždí beze špetky lítosti a je jediné štěstí, že se je policii podaří chytit. Sestra Charlese Mansona v dalším z mnoha bestsellerů prvně promluví – a vyvrátí mýty o jejich matce.

Satanista Ramirez: Smrt předběhla spravedlnost

Americký vrah, násilník a zloděj Richard Ramirez (1960–2013) mezi roky 1984 až 1985 terorizoval Los Angeles a jeho okolí, posléze i San Francisco. Většinu vražd spáchal v noci, během loupeže. Oběti si nevybíral. 10.

dubna 1984 vraždil zřejmě poprvé – obětí se stal devítiletý Mei Leung. 28. června téhož roku Ramirez zavraždí 79letou Jennie Vincowovou. Starou dámu přepadne přímo v jejím bytě. Spící oběť pobodá a poté jí podřízne hrdlo tak hluboce, že takřka oddělí hlavu od těla.

Některé oběti neváhá znásilnit. Soud mu posléze prokáže 13 vražd (pravděpodobně jich ale spáchal 20), pět pokusů o vraždu, 11 znásilnění a 14 násilných vloupání. Zapřisáhlý satanista Ramirez nikdy neprojeví lítost.

„Jeho krutost se zcela vymyká lidskému chápání,“ nechá se slyšet soudce, když mu vyměří trest smrti. Toho se však Ramirez již nedočká. Kata předběhla rakovina – vrah jí podlehl 7. června 2013.

1 Richard_Ramirez
Zubatá je rychlejší než poprava.

Abecední vrah konečně odsouzen

Poměrně úspěšný fotograf, 79letý Joseph Naso, byl 20. srpna 2013 soudem v kalifornském San Rafaelu uznán vinným z vraždy čtyř prostitutek, jmenovitě 18leté Roxene Roggashové, 22leté Carmen Colonové, 38leté Pamely Parsonsové a 31leté Tracy Tafoyové. Jména všech obětí začínají stejným písmenem jako jejich příjmení. Naso si proto vyslouží přezdívku abecední vrah. Policie ho přitom odhalí náhodou. V jeho bytě hledá nelegálně držené zbraně. Místo nich objeví fotografie nahých žen v podivných pozicích, často s částmi těl figurín.

Ženy na snímcích vypadají jako mrtvé. Vrah si na odhalení počkal mnoho let – vždyť Roxene uškrtil již v roce 1977, Tracy coby poslední oběť roku 1995. Policie se domnívá, že zabil nejméně deset žen. Naso nyní čeká na trest smrti.

2 naso
Trvalo to dlouho, ale abecední vrah konečně sedí – a časem bude snad popraven.

Charles Manson se stává bestsellerem

O jednom z nejslavnějších vrahů, Charlesovi Mansonovi (*1934), vyšlo hned několik publikací. Všechny šly na dračku. Jedno v nich však chybělo – vyjádření sestry vraha, která mohla vnést mnoho světla do údajně strašného dětství Charlese.

Novináře i spisovatele však vytrvale odmítala. Vyzpovídat se ji povedlo až nedávno, a to novináři Jeffovi Guinnovi, krom jiného autorovi vydařeného životopisu Bonnie a Clyda. Podle Guinna jsou Mansonovy příběhy o tom, že jej matka chtěla vyměnit za pivo a nestarala se o něj, zcela smyšlené.

„Milovala ho i přes, to, co udělal, až do konce života,“ osvětlila vrahova sestra. Guinnova kniha o vůdci takzvané Rodiny, která brutálně zavraždila několik lidí včetně těhotné manželky Romana Polanského (*1933) Sharon Tateové (1943–1969), trhá žebříčky prodejnosti.

Manson si zatím odpykává trest ve věznici Corcoran v Kalifornii.

3 Manson
Z Mansona se za mřížemi stane celebrita. Má rozsáhlý (nejen) ženský fanclub.

Foto: irishexaminer.com, wikimedia.org, shutterstock.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články