Skip to content

Tetování z kriminálu: Jaké mají významy?

Tetování z kriminálu je známá věc. Každý obrázek má svůj význam, který pomáhá vězňům orientovat se v hiearchii. Tedy v tom, co který vězeň dokázal – kolik dokázal zabít lidí, jakou moc měl v předešlém vězení a co ho v kriminále potkalo.

Tetování na čele

Význam tetování také závisí tom, na jaké části těla se nachází. Například pokud má vězeň tetování na čele, tak už to samo o sobě není nejlepší. Na čelo se vězňům tetovalo většinou nedobrovolně. Zejména pedofilům a to proto, aby ostatní viděli, co je člověk zač.

Pedofilové byli rozpoznáváni většinou vulgárním nápisem. Dalším tetováním na čelo mohl být například ostnatý drát. Znamená to, že dotyčný byl odsouzen k doživotnímu trestu.

Vytetovaný drát na čele většinou nevěští nic dobrého.

Slza pod okem

Vyplněná slza pod okem znamená, že dotyčný spáchal vraždu. Pokud je slza rozevřená nebo nevyplněná, znamená to, že dotyčný spáchal pokus o vraždu, ale vražda nebyla vykonána. A čím víc slz, tím víc vražd.

Vězni se ale vraždami chlubili i jinak, například počtem vytetovaných lebek na prstech.

Slza pod okem většinou znamená, že dotyčný spáchal vraždu.

Jsou ale i jiné metody, než jen tetování. V Japonsku vězni vymysleli odpočet let strávených v kriminále. A to tak, že si nechávali zašít do penisu perly. Jedna perla, jeden rok. Mnohdy se vězni i chlubí tím, že se případně nebrání dalším vraždám.

Dýka procházející hrdlem znamená, že dotyčný spáchal vraždu ve vězení, a že je k dispozici pro další zabíjení.

Foto: nasregion.cz, g.cz, refresher.cz
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …