Skip to content

Televize v monitoru: 2v1 pro filmové nadšence

Tento článek je reklamním sdělením

Existuje mnoho důvodů, proč nekupovat zvlášť monitor k počítači a zvlášť LCD televizor na sledování pořadů a filmů. Ať už kvůli omezenému rozpočtu nebo pro nedostatek prostoru v bytě, monitor na filmy může být odpovědí na mnoho výzev při zařizování interiéru. Nová generace obrazovek v sobě kombinuje to nejlepší z počítačových monitorů a televizí. Tyto filmové monitory jsou perfektní například do studentského bytu nebo garsonky, kde se pracovní prostor a místo pro relaxaci musí překrývat.

Pokud rádi relaxujete u filmu, víte, jak moc záleží na kvalitě obrazu. Na co se před nákupem monitoru na filmy určitě zaměřit? V první řadě je to nepochybně délka úhlopříčky a rozlišení. Zde platí, že čím větší televize, tím větší rozlišení potřebujete. Uspokojivý zážitek z filmu začíná u Full HD monitorů na filmy, pro detailnější obraz ale doporučujeme monitory s Ultra HD rozlišením.

Tyto obrazovky jsou cenově dostupné a stávají se standardem při sledování filmů a hraní počítačových her. Získáte tak televizi v monitoru, kterou pak oceníte při práci i relaxu.

Nejlepší monitory na filmy
U monitorů na filmy obzvlášť záleží na kontrastu, jasu a typu povrchu displeje. Kontrast dodává obrazu hloubku, v podstatě se jedná o intenzitu černé barvy a viditelnost detailů, které oceníte zejména u tmavých filmů. Jestliže se na filmové monitory často díváte ve dne, doporučujeme zaměřit se na filmové monitory s co nejintenzivnějším jasem.

Monitor s TV tunerem

Monitor/Televize LG 28″ LCD
Co se týče povrchové úpravy, matný displej monitoru na filmy si nejlépe poradí s odlesky z okolních zdrojů světla, ale pokud máte možnost místnost dobře zastínit, pak si určitě pořiďte filmový monitor s lesklým displejem, který generuje živější barvy. Alternativou k matnému povrchu je také antireflexní displej, který poskytuje v osvětleném prostředí lepší obraz při zachování sytosti barev.

Televize v monitoru
Ke sledování televizních pořadů v reálném čase budete potřebovat monitor s TV tunerem. Tato kategorie filmových monitorů se vyznačuje vestavěnými reproduktory, což u jiných typů nebývá samozřejmostí. Před nákupem monitoru s TV tunerem si zjistěte, jaký typ televizního vysílání je dostupný v domácnosti, kam monitor pořizujete. Některé televize v monitoru podporují pouze pozemní vysílání, jiné zase satelitní nebo kabelové. Na trhu najdete ale i takové televize v monitoru, které podporují všechny tři typy vysílání, takže pokud nechcete riskovat, určitě si pořiďte takto multifunkční monitor. Na filmy a videa se budete moci dívat nejen ze stažených souborů nebo online na internetu, ale také přímo z televizního vysílání.

Ty největší televizory dosahují úhlopříčky přes dva metry.

Ostrý obraz a… dobrý zvuk
Posledním zásadním parametrem pro kvalitní sledování filmů na filmovém monitoru je zvuk. Ne všechny monitory mají vestavěné reproduktory, takže pokud si neplánujete pořídit k novému filmovému monitoru i zvukový systém, tuto položku před nákupem určitě zkontrolujte. Jestli ale máte tu možnost, s kvalitními externími reproduktory určitě nešlápnete vedle.

Televize v monitoru jsou perfektním řešením pro každého, kdo má vysoké požadavky na kvalitu obrazu při práci i při sledování oblíbených filmů. Televizi v monitoru se snažte umístit v prostoru tak, aby se u něj dalo nejen dobře pracovat, ale aby na něj bylo také vidět z různých stran. Můžete tak uspořádat filmovou noc s přáteli.

Foto: Okay
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články