Císař Wu Han miluje svou ženu Čchen Ťiao natolik, že jí nechá vystavět dům ze zlata. Když se ale ukáže, že Čchen Ťiao nedokáže dát císaři potomka, císařova láska pohasne…
Císař se věnuje jen svým konkubínám. Ve snaze získat zpět císařovu přízeň neváhá a hledá pomoc u čarodějnic. Bohužel pro ni ale vše vyjde najevo, je sesazena, na 300 jejích sloužících je popraveno a ona sama je do konce života držena v ústraní. Následujících 20 let až do své smrti se marně snaží získat císařovo srdce zpět.
Eunuch ji nařkne z čarodějnictví
Císařovna Sung je první manželkou císaře Ling (156–189) z dynastie Chan. Není žádným tajemstvím, že Sung nepatří k císařovým favoritkám. Navíc se ji císařovy konkubíny neustále snaží očernit.
Když se k nim přidá i mocný eunuch Wang Fu a křivě obviní císařovnu Sung z čarodějnictví proti císaři Lingovi, je císařovna v roce 178 sesazena, uvězněna a její příbuzní popraveni.
Ani mučení jí jazyk nerozvázalo
Princezna Tuan (?–358) pochází ze vznešeného rodu, a proto nedokáže prokazovat dostatečnou úctu a respekt císařově manželce Kche-cu-chun.
Patrně na její popud eunuch Nie Chao nařkne princeznu Tuan z čarodějnictví. Ona i její údajný komplic Kao Pi jsou v mžiku zatčeni. Oba byli podrobeni krutému mučení, ale i přesto se odmítli přiznat.
Princeznin manžel Mu-žung Čchuej (326–396) trpí a chce, aby se jeho manželka přiznala a ukončila tak své trápení, ona ale odmítá. To se jí stane osudným a roku 358 umírá na následky mučení ve vězení.
Poslouchat císaře se musí
Císař Čcheng (51–7 př. n. l.) to nemá jednoduché – miluje svou císařovnu Sü (?–8 př. n. l.), ale potomek stále nepřichází. Bohužel pro něj se nedaří otěhotnět ani jiným konkubínám.
Bezdětná císařovna Sü si ale i přesto zachovává vliv. A to je trnem v oku konkubínám. Proto ji v roce 19 př. n. l. obviní z čarodějnictví, což Sü připraví o titul císařovny i o svobodu. Sü se ale nevzdá a roztáčí kolo intrik.
Nebrání se ani úplatkům, aby získala zpět svou svobodu, moc a postavení. Když její úplatkářská aféra praskne, musí se císař pořádně ohánět, aby od sebe odvrátil podezření – proto nařídí své bývalé milé, aby spáchala sebevraždu.
Kokotice jako symbol smrti
Císařovna Tou (?–97) běsní vzteky. Nedaří se jí otěhotnět, a tak její choť, císař Čang-ti (57–88), dává šanci jiné – císařské choti Sung.
A když její děloha slaví úspěch, udělá si nemilosrdného nepřítele v osobě císařovny Tou. Ta trpělivě čeká celé dva roky, až v srpnu 79 zemře ochránkyně Sung, císařovna Ma (40–79). A začne tahat za nitky.
Svou šanci vycítí roku 82, kdy Sung vážně onemocní. Nemocí oslabená Sung zatouží po syrové rostlině kokotici. A to je pro císařovnu Tou důkaz – Sung prý rostlinu využívá pro své čarodějnické obřady! Následuje zatčení a výslech. Sung nevidí již naději, a tak spáchá sebevraždu.
Osudnou se jí stala žárlivost
Krásná, malá a nemotorná – tak bývá popisována císařovna Jin (?–102). Ačkoli byla favoritkou císaře Che (79–105), po porodu syna a postupem doby císařův zájem ochabuje.
Che to špatně snáší a k smrti žárlí na císařovu favoritku Teng Suej (81–121). V době císařovy nemoci se proto Jin neudrží a poznamená, že jakmile se stane vdovou, okamžitě se Teng Suej zamete. Není divu, že ta se vyděsí.
Dokonce se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Raději pak i s rodinou prchá. V roce 102 jsou císařovna Jin a její babička Teng Ču obviněny z čarodějnictví.
Její bratr skončí umučen, otec spáchá sebevraždu a sama císařovna umírá žalem patrně ještě v roce 102.