Skip to content

Tajemný projekt Stargate: Opravdu byl ukončen?

Američané nechtějí zůstat pozadu za Sovětským svazem. CIA naverbuje senzibily, kteří mají využít svých schopností ke špehování nepřítele. Jejich snahy však prý kýžený výsledek nepřinesou. Nebo tajné služby jenom chtějí, aby tomu lidé věřili?

Během studené války se Američané a Rusové trumfovali v tom, kdo dosáhne většího úspěchu a vlivu na dění ve světě. Do tohoto boje se zapojili také senzibilové. Jejich nadpřirozených schopností chtěla na americké straně využít CIA.

Tajný projekt, jehož cílem je prozkoumat možnost využití vizionářského talentu, nese název Stargate. Startuje v USA v roce 1972. Účastníci projektu mají za úkol nejen nazírat události v přítomnosti, ale rovněž předvídat budoucnost.

Setkal se projekt s úspěchem?

senzibilka
Senzibilové mají nahlížet přítomnost i předpovídat budoucí kroky nepřítele. Jak se jim to daří?

Víc než náhoda

V roce 1995 je tajemný výzkum oficiálně ukončen. Důvodem je údajně nedostatek důkazů o jeho užitečnosti. Senzibilové totiž prokázali úspěšnost v pouhých dvaceti procentech případů. Znamená to, že armáda nemůže na mimosmyslové vnímání spoléhat?

Ačkoliv zprávy hovoří o nepřesvědčivých výsledcích projektu, zároveň v nich stojí, že „zaměstnanci projektu vykazovali větší úspěšnost než v případě, že by se jednalo o pouhou náhodu.“ Například v sedmdesátých letech se údajně ženě z Ohia podaří lokalizovat sovětské letadlo, které se zřítilo do zairské džungle.

Nemohou ti nejlepší účastnici projektu stále pracovat pro americkou armádu? Mnozí záhadologové jsou přesvědčeni o tom, že projekt Stargate dále běží. Zpráva o jeho ukončení má jen odklonit zájem veřejnosti jiným směrem.

Kdyby tomu tak bylo, proč o něm americká vláda vůbec podávala zprávu? Vždyť až do devadesátých let běžel v utajení.

Více o projektu Stargate se dozvíte v následujícím videu:

Foto: http://www.collective-evolution.com, http://www.wisegeek.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články