Skip to content

Stačí drobná souhra náhod a cestování se promění v horor, za který si pěkně připlatíte

Tento článek je reklamním sdělením

Téměř každý Čech už někdy vycestoval do zahraničí. Mnoho lidí opouští hranice naší země pravidelně. Ať už na rodinné dovolené, pracovní cesty nebo oblíbené eurovíkendy. Cestování je snad pro všechny z nás spojené s příjemnými zážitky, poznáváním nových míst a lidí, odpočinkem nebo sportem. Lidé často na svých cestách v rámci zážitků vyhledávají i adrenalin.

Někdy se však stane, že náhoda připraví takový druh adrenalinu, o který člověk vůbec nestojí. Existuje mnoho příkladů. Nejčastějším z nich je například autonehoda. Dle případů, které každoročně řeší naše pojišťovny, jsou na téměř denním pořádku i úrazy, náhlá zhoršení zdravotního stavu, vyžadující návštěvu nemocnice a péči zahraničních lékařů. Během zimní sezóny je na pojišťovny hlášeno i mnoho úrazů spojených s lyžováním v zahraničních střediscích.

glacier-di-verra-103598_1280
Lidé často na svých cestách v rámci zážitků vyhledávají i adrenalin.

Jak tomu předejít? Ačkoli si každý z nás říká, že jemu se to stát nemůže, nikdy ale nevíme, kdy se s řešením takovéto situace setkáme. Nehoda, zranění, následné shánění pomoci, zjišťování, kdo a kde vás může ošetřit. Komunikace v cizím jazyce s cizími nemocnicemi, úřady a tak dále. Po návratu do Čech pak počítejte se složenkou na tučnou sumu za zdravotnickou péči v zahraničí. Předejít náhodám bohužel nemůžeme. Zmírnit následky a ušetřit si spoustu komplikací a finančních ztrát ale ano. Stačí před cestou vybrat vhodné cestovní pojištění.

Během zimní sezóny je na pojišťovny hlášeno i mnoho úrazů.
Během zimní sezóny je hlášeno mnoho úrazů.

Důležitost cestovního pojištění nikdy nepodceňujte. Kartička naší zdravotní pojišťovny v EU nestačí. Naše zdravotní pojišťovny neposkytují v zahraničí asistenční služby a na zdravotní péči máte nárok pouze ve státních zdravotních zařízeních a za stejných podmínek jako místní obyvatelé. Převoz zpět do ČR ale rozhodně hrazen ani zajištěn není. Dobré cestovní pojištění se vyplatí uzavřít pouze s dobrým a spolehlivým partnerem. Jedním z nejlepších je u nás ERV Evropská pojišťovna – jediný specialista na cestovní pojištění. Nabízí nejširší pojistnou ochranu na českém trhu, léčebné výlohy až do výše 10 000 000 Kč, možnost krátkodobého i celoročního pojištění.

Lavina v Himálaji.
Lavina v Himálaji.

Na základě stoletých zkušeností a podnětů mnoha tisíců svých klientů sestavili specialisté z ERV Evropská pět nejoblíbenějších balíčků pojištění pro cesty do zahraničí. Vybírat můžete z pojištění sestaveného na míru pro cesty k moři, za poznáním, na lyže nebo dobrodružné cesty pro mladé. Víte-li, co potřebujete, sjednejte si přímo na stránkách cestovní pojištění on-line. Pokud potřebujete poradit, odborníci z ERV Evropské vám rádi doporučí vhodnou variantu cestovního pojištění právě pro vás. Spolehněte se na non-stop asistenční službu. Při cestách v zahraničí už vás nemusí trápit ani případná jazyková bariéra. Součástí cestovního pojištění od ERV Evropské je i asistenční služba v českém jazyce, na kterou se můžete kdykoli obrátit. Špatným náhodám nezabráníme. Můžeme se na ně ale připravit a vědět, že o nás bude v zahraničí dobře postaráno.

Článek vznikl ve spolupráci se společností ERV Evropská pojišťovna, Foto: ERV, Wikipedie
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …