Domů     Špičkové obutí za dostupnou cenu: To jsou pneumatiky Falken z Japonska
Špičkové obutí za dostupnou cenu: To jsou pneumatiky Falken z Japonska
komerční sdělení

Kvalitní a dostupné pneumatiky japonského značky Falken z koncernu Sumitomo jsou vhodné i pro nejnáročnější řidiče sportovních vozů. Důkazem kvality pneu Falken je to, že její pneumatiky jsou často používány v nejtěžších podmínkách na závodních tratích.

Poodhalíme historie značky Falken a ukážeme vám současné modely pneu Falken pro osobní i užitkové vozy.

Stručná historie pneumatik Falken

Historie značky Falken se začala psát roku 1983, kdy byly zároveň představeny první pneumatiky Falken.

To je ve srovnání s tradičními výrobci sice relativně málo času, ale díky kvalitě a cenové dostupnosti si značka Falken rychle našla své zákazníky nejen mezi řidiči běžných osobních automobilů, ale také mezi majiteli sportovně laděných vozů, kteří očekávají od pneumatik maximální spolehlivost.

Dalším letopočtem se stal rok 1988, kdy byl představený dezén Falken Sincera. Tyto pneumatiky přinesly na tu dobu nevídanou jistou a pohodlnou jízdu. V roce 1996 pak Falken boduje s oblíbenými zimními pneumatikami Falken Ziex ZE502.

Už od svého prvopočátku Falken investuje do oblasti motorsportu. Závodní tým Falken vítězí na mnoha akcích v Japonsku i po celém světě. Pneumatiky Falken jsou navíc k vidění v různých mezinárodních závodech.

Pneumatiky Falken jsou vyvíjeny za pomoci nejnovějších technologií a nabízí precizní ovladatelnost, dokonalou přilnavost na mokré vozovce, nízký valivý odpor a solidní jízdní komfort.

Falken Sincera SN110: Úsporné letní pneu pro malé vozy

Letní pneumatiky Falken Sincera SN110 ocení majitelé menších automobilů, kteří hledají spolehlivé obutí s krátkou brzdnou dráhou i na suché vozovce i při intenzivním dešti.

Asymetrický dezén pneumatiky je složený ze tří širokých drážek v centrální části a z elastických lamel, které pneumatikám dodávají potřebnou stabilitu. Vůz díky tomu lépe reaguje při průjezdu zatáčkami a zkracuje se i brzdná dráha.

Zesílené vazby 4D-Nano Design mezi nanočásticemi polymerovými a křemičitými zajistí výbornou přilnavost na mokrém i suchém povrchu.

Vzhledem k rozměrům pro disky od 14″ do 16″ pneumatiky pohodlně obujete na menší vozy nižší a střední třídy. Nejprodávanější varianty jsou 175/65 R14, 185/60 R15 a 205/50 R16.

Falken Azenis FK510: Letní pneu pro jízdu na hranici možností

Oblíbený letní dezén Falken Azenis FK510 pro výkonné vozy vám přinese perfektní stabilitu, výborný odvod vody a ovladatelnost za každého počasí. V kombinaci dostupnou cenovkou se jedná o výborné letní obutí pro sportovní automobily..

Podélné drážky se postarají o rychlý odvod vody z dezénu.Tím se spolehlivě eliminuje riziko vzniku aquaplaningu. Stabilitě jízdy napomáhá také nová technologie ACP, která se postará o rovnoměrné rozložení tlaku po celém obvodu pneumatiky.

Kvality dezénu Azenis FK510 potvrzují mimo jiné i nezávislé testy pneu, ve kterých se vyrovnají i prémiovým výrobcům.

Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupné letní pneumatiky v rozměru 225/50 R17, 245/40 R18 či 245/35 R19, zařaďte tento model značky Falken do svého užšího výběru.

Falken EuroWinter HS01: Zimní obutí pro malé i velké vozy

Zimní pneumatiky Falken EuroWinter HS01 jsou dobrou volbou pro vozy napříč kategoriemi. Směrový dezén se postará o bezpečnou jízdu na sněhu, v dešti i na ledovce.

Drážky s rozdílnými tvary a propracovaný systém lamel z malých zářezů po celém obvodu pneu usnadní zrychlení i průjezd zatáčkami. Dalším přínosem je také výrazné zkrácení brzdné dráhy.

Oblíbený zimní dezén EuroWinter HS01 se vyrábí v mnoha rozměrech pro disky od 13″ do 21″. Oblíbené jsou především ve velikostech 195/65 R15, 205/55 R16 a 205/55 R17.

Falken Linam VAN01: Letní pneu pro dodávky

Základem letních dodávkových pneu Falken Linam VAN01 je symetrický dezén, který přináší benefity ve formě nízkého valivého odporu a tichého zatáčení i na horším povrchu. Oblíbené rozměry jsou např. 195/80 R14C, 195/70 R15C a 195/65 R16C.

Dodávkové pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální gumové směsi, díky které je výsledná pneumatika dostatečně tvrdá, elastická i odolná. Dalším benefitem je její rovnoměrné opotřebení po celém svém povrchu.

Odtokové drážky a boční zářezy výborně odvádí vodu a bláto. Díky tomu je zajištěna vysoká přilnavost pneu za každého počasí, které vás může v létě potkat.

Pneu Falken Linam VAN01 sice patří do střední třídy pneu, ale některých aspektech porážejí i některé prémiové pneumatiky.

Kde koupit pneumatiky Falken?

Pneumatiky Falken jsou k dostání u většiny zavedených pneuservisů a autoservisů.

Všechny výše uvedené dezény koupíte také z pohodlí domova na spolehlivém e-shopu s pneumatikami Pneuboss.cz.

Foto: Falken
reklama
Související články
Věda a technika
3D tisk orgánů a medicína budoucnosti
3D tisk se již nyní využívá k výrobě umělých lidských orgánů, například jater, ledvin či srdce. Pražský IKEM (Institut Klinické a Experimentální Medicíny) je tiskne několikrát do měsíce. Takto vyrobené orgány ale nejsou vkládány do těl příjemců, nýbrž slouží pro přípravu na budoucí operace. Jsou zhotovovány na základě CT snímků, takže vzniklé modely kopírují stav skutečných […]
Věda a technika
Co lze koupit v Japonsku? Antistresové rajče!
Potravinářské plodiny už bývají geneticky upraveny – ať už tradičním šlechtěním, nebo mutagenezí, která zahrnuje vystavení semen ionizujícímu záření nebo chemikáliím. Před nedávnem vůbec poprvé vstoupila na trh odrůda rajčat, která prošla úpravou genomu s pomocí technologie genetických nůžek CRISPR… Sicilian Rouge High GABA je jedinečná odrůda rajčat, jež obsahuje vysoké hladiny kyseliny gama-aminomáselné, o které se […]
Věda a technika
Rorschachův test: Osobnost vepsaná do skvrn
Psycholog obrátí další kartu. „To jsou ženské plavky.“ Klient zaboří zrak do obličeje naproti. Odpověděl dobře? Nevyčte ale nic. „A tohle je socha jelena,“ chrlí klient první dojem z další karty. Je jedním z nejméně šesti milionů lidí na celém světě, kteří mají test za sebou.     V kabele do školy v severošvýcarském Schaffhausenu […]
Věda a technika
Cesta k proslulým motorkám začala u ručních granátů
Jak se zrodila Jawa? Každý si pod tímto slovem představí motocykly, ale tak jednoduché to nebylo. Možná vás tolik nepřekvapí, že na začátku byla zbrojní výroba. Podnikatel František Janeček (1878–1941) vyrábí v roce 1922 ve své pražské zbrojovce ruční granáty. Autorem jejich konstrukce je přitom on sám. Kromě toho se soustředí také na produkci kulometů. Brzy […]
reklama
zajímavosti
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit […]
Plzeňské pivo si oblíbil i František Palacký
Co si vybavíte, když se řekne Plzeň? Jednoznačně pivo. Dějiny piva se v tomhle městě táhnou zpátky v čase až do roku 1292, kdy král Václav II. poskytl 260 plzeňským měšťanům právo várečné. Nejslavnější pivařská kapitola ale začíná v 19. století. Obyvatelé Plzně si v roce 1839 zakládají Měšťanský pivovar. Bavorský sládek Josef Groll v něm první pivo uvaří […]
První obchodní styky dávných obyvatel Čech: Frčely hlavně korálky
České země jako izolovaná kotlina skrytá za horami a v lesích? Taková představa je skutečně velice naivní. Obchodní styky s okolím se zde pěstovaly už v dobách před naším letopočtem. Ačkoliv by to mnozí vás jistě neřekli, už tehdy prodej a koupě čile kvetla. Na našem území se obchodovalo už dávno před příchodem Slovanů, kteří do české kotliny […]
Baobaby: Stromy, které hubnou
Jejich jméno pravděpodobně pochází z arabštiny, ale najdeme je hlavně v Africe a na Madagaskaru, kde jsou pro tamní obyvatele léčivou dřevinou, tématem legend i předmětem uctívání. Věří například, že pokud utrhnou květ baobabu, sežere je lev. Ale pokud se napijí vody, kde byla namočena jeho semena, uchrání je to před útokem krokodýla. Tyto neobyčejné […]
svět zločinu
James Holmes: Batmanův soupeř v akci
Diváci v kině napětím ani nedýchají. Mnozí z nich si tak ani nevšimnou temné postavy, která prochází uličkou. Je ozbrojená a za pár vteřin do dokáže tím nejhorším možným způsobem. Při premiérách akčních filmů natočených podle komiksových předloh bývá zvykem, že sálem procházejí herci v maskách hlavních hrdinů. Možná diváci v denverském kině Aurora toho muže v neprůstřelné vestě a […]
Znásilnění za katrem: Zavalitého obra nezastaví nic
Ocitnout se ve věznici mezi všehoschopnými kriminálníky je nebezpečné už samo o sobě. Na své kůži to pocítila žena, která se stala obětí úchylného dozorce. Zapomeňte na spravedlnost! Život v průměrné americké věznici rozhodně není procházka růžovým sadem. A to ani pro otrlou mladou ženu, které můžeme říkat třeba Jenny. Její identitu sice úřady chrání, […]
Zabijáci sexuálních otrokyň: Manželé loví a vraždí dívky
Inteligentní a talentované Charlene Williamsové se změní život poté, co potká o deset let staršího Geralda Gallega. Vezme si ho za muže a dvojice spolu zažívá spoustu dobrodružství. To se nese v duchu těch nejodpornějších zločinů.  Ani jeden z jejích rodičů není žádný hlupák. Charlene Williamsová, později Gallegová, se narodí 10. října 1956 v kalifornském […]
Vrazi, kteří se stali inspirací pro filmové trháky
Krimi je jedním z nejoblíbenějších žánrů, které sledujeme na televizních obrazovkách. Kteří vrazi se stali pro filmaře těmi nejinspirativnějšími? Bruno Lüdke Počet obětí: údajně nejméně 51 Kde působil: Köpenick, Německo Čím se vyznačoval: Žádnou z vražd mu nedokázali. Jak skončil: Odsouzen k pokusům v nacistickém blázinci.   Silný kalibr i pro nacistické zabijáky Noc, ve které přišel ďábel […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Prokletá anglická dálnice: Může za zdejší nehody znesvěcení dávného pohřebiště?
enigmaplus.cz
Prokletá anglická dálnice: Může za zdejší nehody znesvěcení dávného pohřebiště?
Britský mystik Mike Brooker se ponoří do transu. Seance je nezvyklá tím, že probíhá u dálničního tahu M6, který proslul nevysvětlitelnými nehodami, mizením aut a oslepující mlhou. Brooker během ní při
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
21stoleti.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.  Seriál
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Synchronicita napoví a poradí
panidomu.cz
Synchronicita napoví a poradí
Nic není náhoda a vše přichází v pravý čas… také o tom je synchronicita. Co to je a jak se ji naučit více vnímat a využívat? Synchronicita je něco, co je tady, a je podle psychologů dokázáno, že tento jev opravdu existuje. Můžeme ji volně přeložit jako „pozoruhodné shody náhod“. Je pouze na nás naučit
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na