Domů     Špičkové obutí za dostupnou cenu: To jsou pneumatiky Falken z Japonska
Špičkové obutí za dostupnou cenu: To jsou pneumatiky Falken z Japonska
komerční sdělení

Kvalitní a dostupné pneumatiky japonského značky Falken z koncernu Sumitomo jsou vhodné i pro nejnáročnější řidiče sportovních vozů. Důkazem kvality pneu Falken je to, že její pneumatiky jsou často používány v nejtěžších podmínkách na závodních tratích.

Poodhalíme historie značky Falken a ukážeme vám současné modely pneu Falken pro osobní i užitkové vozy.

Stručná historie pneumatik Falken

Historie značky Falken se začala psát roku 1983, kdy byly zároveň představeny první pneumatiky Falken.

To je ve srovnání s tradičními výrobci sice relativně málo času, ale díky kvalitě a cenové dostupnosti si značka Falken rychle našla své zákazníky nejen mezi řidiči běžných osobních automobilů, ale také mezi majiteli sportovně laděných vozů, kteří očekávají od pneumatik maximální spolehlivost.

Dalším letopočtem se stal rok 1988, kdy byl představený dezén Falken Sincera. Tyto pneumatiky přinesly na tu dobu nevídanou jistou a pohodlnou jízdu. V roce 1996 pak Falken boduje s oblíbenými zimními pneumatikami Falken Ziex ZE502.

Už od svého prvopočátku Falken investuje do oblasti motorsportu. Závodní tým Falken vítězí na mnoha akcích v Japonsku i po celém světě. Pneumatiky Falken jsou navíc k vidění v různých mezinárodních závodech.

Pneumatiky Falken jsou vyvíjeny za pomoci nejnovějších technologií a nabízí precizní ovladatelnost, dokonalou přilnavost na mokré vozovce, nízký valivý odpor a solidní jízdní komfort.

Falken Sincera SN110: Úsporné letní pneu pro malé vozy

Letní pneumatiky Falken Sincera SN110 ocení majitelé menších automobilů, kteří hledají spolehlivé obutí s krátkou brzdnou dráhou i na suché vozovce i při intenzivním dešti.

Asymetrický dezén pneumatiky je složený ze tří širokých drážek v centrální části a z elastických lamel, které pneumatikám dodávají potřebnou stabilitu. Vůz díky tomu lépe reaguje při průjezdu zatáčkami a zkracuje se i brzdná dráha.

Zesílené vazby 4D-Nano Design mezi nanočásticemi polymerovými a křemičitými zajistí výbornou přilnavost na mokrém i suchém povrchu.

Vzhledem k rozměrům pro disky od 14″ do 16″ pneumatiky pohodlně obujete na menší vozy nižší a střední třídy. Nejprodávanější varianty jsou 175/65 R14, 185/60 R15 a 205/50 R16.

Falken Azenis FK510: Letní pneu pro jízdu na hranici možností

Oblíbený letní dezén Falken Azenis FK510 pro výkonné vozy vám přinese perfektní stabilitu, výborný odvod vody a ovladatelnost za každého počasí. V kombinaci dostupnou cenovkou se jedná o výborné letní obutí pro sportovní automobily..

Podélné drážky se postarají o rychlý odvod vody z dezénu.Tím se spolehlivě eliminuje riziko vzniku aquaplaningu. Stabilitě jízdy napomáhá také nová technologie ACP, která se postará o rovnoměrné rozložení tlaku po celém obvodu pneumatiky.

Kvality dezénu Azenis FK510 potvrzují mimo jiné i nezávislé testy pneu, ve kterých se vyrovnají i prémiovým výrobcům.

Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupné letní pneumatiky v rozměru 225/50 R17, 245/40 R18 či 245/35 R19, zařaďte tento model značky Falken do svého užšího výběru.

Falken EuroWinter HS01: Zimní obutí pro malé i velké vozy

Zimní pneumatiky Falken EuroWinter HS01 jsou dobrou volbou pro vozy napříč kategoriemi. Směrový dezén se postará o bezpečnou jízdu na sněhu, v dešti i na ledovce.

Drážky s rozdílnými tvary a propracovaný systém lamel z malých zářezů po celém obvodu pneu usnadní zrychlení i průjezd zatáčkami. Dalším přínosem je také výrazné zkrácení brzdné dráhy.

Oblíbený zimní dezén EuroWinter HS01 se vyrábí v mnoha rozměrech pro disky od 13″ do 21″. Oblíbené jsou především ve velikostech 195/65 R15, 205/55 R16 a 205/55 R17.

Falken Linam VAN01: Letní pneu pro dodávky

Základem letních dodávkových pneu Falken Linam VAN01 je symetrický dezén, který přináší benefity ve formě nízkého valivého odporu a tichého zatáčení i na horším povrchu. Oblíbené rozměry jsou např. 195/80 R14C, 195/70 R15C a 195/65 R16C.

Dodávkové pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální gumové směsi, díky které je výsledná pneumatika dostatečně tvrdá, elastická i odolná. Dalším benefitem je její rovnoměrné opotřebení po celém svém povrchu.

Odtokové drážky a boční zářezy výborně odvádí vodu a bláto. Díky tomu je zajištěna vysoká přilnavost pneu za každého počasí, které vás může v létě potkat.

Pneu Falken Linam VAN01 sice patří do střední třídy pneu, ale některých aspektech porážejí i některé prémiové pneumatiky.

Kde koupit pneumatiky Falken?

Pneumatiky Falken jsou k dostání u většiny zavedených pneuservisů a autoservisů.

Všechny výše uvedené dezény koupíte také z pohodlí domova na spolehlivém e-shopu s pneumatikami Pneuboss.cz.

Foto: Falken
Související články
Věda a technika
Pro a proti paleolitického kanibalismu: Kolik kalorií má člověk?
„Jezte jako pračlověk,“ velí jeden z moderních dietologických trendů. Jeskynní muž ovšem nebyl vybíravý strávník. Co bylo jeden den kamarádem, mohlo být příští den večeří. Naši předci kanibalismus praktikovali, na rozdíl od zvířat se ale v lidské společnosti neujal. Důvodem by mohla být nutriční hodnota lidského masa.   V jeskyni Gran Dolina poblíž španělského Burgosu […]
Věda a technika
Varování před sezonou: Klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě
Parazitický Armagedon je zpět. Vědci v každém krajském městě sbírali klíšťata v parcích a zjišťovali, nakolik jsou pro člověka nebezpečná. Nyní vyhodnotili výsledky za loňskou sezonu a výsledek je mimořádně nepříznivý – klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě…   U každého čtvrtého klíštěte byly nalezeny bakterie způsobující lymeskou borreliózu. V řadě parků pak bylo […]
Věda a technika
Genetická mutace, která z lidí dělá ranní ptáčata
Při hledání „superschopností“ se není třeba hned obracet na stránky komiksů nebo k laboratořím genetických inženýrů, stačí vyprovokovat přirozený výběr k evolučně výhodné mutaci genomu a superčlověk je na světě. I v jeho případě ovšem platí, že není všechno zlato, co se třpytí.   Spánkem strávíme třetinu života, déle člověk vydrží nejíst než nespat. K načerpání fyzických a […]
Věda a technika
Do Česka se vracejí vlci. Je třeba se jich obávat?
Po celá tisíciletí žili i na našem území vlci – zvířata, která neodmyslitelně patří k divočině ve velké části světa. V 19. století u nás vyhynuli a dlouho se zdálo, že nadobro. Teď se ale vracejí a spolu s nimi rostou i obavy před jejich útoky na lidi i hospodářská zvířata. Největší psovitá šelma žijící na našem území. […]
reklama
zajímavosti
Hod tuňákem i extrémní žehlení. Představujeme nejšílenější sporty světa!
Fotbal, hokej, box nebo tenis jsou sporty, které všichni známe a čas od času se na některé možná i podíváme nebo se jim dokonce věnujeme. Prostě jde o aktivity, které nikoho asi nepřekvapí. Jenže svět je ve skutečnosti plný mnohem bizarnějších sportů, u kterých budete vrtět hlavou. Tady jsou některé z nich!   DÝŇOVÉ ZÁVODY Vzhůru […]
Kopřiva: Otravný plevel? Ne, úžasná rostlina!
Kopřivám se vyhýbáme z logických důvodů: nestojíme totiž o popálení. Zahrádkáři jim nemohou přijít na jméno, když se rozmůžou na zahrádce. A tak by se dalo pokračovat. Jenomže kopřivy mají co nabídnout. Využití nacházejí v kosmetice i farmacii a dokonce se uplatní také v kuchyni. Podle staré moudrosti má každé popálení kopřivou přinést odolnost vůči […]
4 Nejobávanější místa planety: sem vstoupí jen ti nejodvážnější!
Naše malá česká kotlina je v celosvětovém měřítku vlastně velmi příjemným a bezpečným místem pro život. Nemáme tu příliš lokalit, které by byly skutečně nebezpečné, či dokonce smrtící. Planeta Země nicméně takových míst nabízí spoustu. Na některé se vůbec nedostanete, jiné jsou sice přístupné, ale každý vám doporučí se jim vyhnout. Které lokality z celého světa lze […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
reklama
záhady a tajemství
Tragédie nad Sočou: Příběh pádu legendárních Alexandrovců
Vánoční den roku 2016 se stal dnem, který na věky zaznamená historie. Vzdušná katastrofa nad ruským mořem si vyžádala životy všech 92 lidí na palubě, včetně slavného pěveckého souboru Alexandrovců. Záhadný pád doprovázely spekulace o příčinách a záchranné akce, které vyžadovaly úsilí tisíců. Přestože se soubor ocitl na pokraji zániku, jedna osudová událost změnila průběh […]
Tajemná mystika koruny českých králů: Navždy patří svatému Václavovi
České korunovační klenoty jsou bezesporu naším národním symbolem. Největší pozornost však právem vzbuzuje koruna svatého Václava. Tu nechal v roce 1346 zhotovit Karel IV. pro svoji korunovaci českým králem, jež proběhla roku 1347. Karel IV. (1316-1378), jenž se také zabýval mystikou, zasvětil korunu svatému Václavovi, patronu české země. Koruna tak byla v podstatě určena přímo […]
Nejznámější brněnská legenda: Skutečně město sužoval děsivý drak?
Legendy a pověsti si lidé vyprávějí odpradávna. Díky nim tak můžeme objevovat mimo jiné i historii měst a seznamovat se se zajímavými příběhy. Podobně na tom jsou také oblíbené brněnské pověsti. Brno jich má skutečně celou řádku a mnohé z nich jsou nesmírně zajímavé… V ulicích města najdeme například rovněž poměrně velké množství domovních znamení, […]
Kdo zavraždil krásnou letušku? Neznámý ruský vrah „řezník“
Televizní seriály se točí v každé zemi a diváci dobře znají jejich hvězdy. V Rusku mezi takové patří Konstantin Kordo-Sysojev (*1971), který podobně jako v populárním krimiseriálu Litějnyj často ztvárňuje policisty a detektivy. Znají ho i filmoví diváci třeba ze snímku Rasputin s Gérardem Depardieuem nebo z vesmírného trikového trháku Saljut-7. Na jaře roku 2016 […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
SHA expanduje na americký kontinent se svou druhou destinací: SHA Mexiko
iluxus.cz
SHA expanduje na americký kontinent se svou druhou destinací: SHA Mexiko
Průkopnická wellness klinika otevřela pobočku v mexickém Karibiku a učinila tak první krok v rámci svého ambiciózního plánu globální expanze SHA na každý kontinent. Tato iniciativa začíná otevřením SH
Po stopách šlechticů – Česká republika
nejsemsama.cz
Po stopách šlechticů – Česká republika
Toužíte se vydat po stopách starých šlechtických rodů, které vás vtáhnou do časů plných elegance a noblesy? Naplánujte si výlet na místa, která vám připomenou ty nejkrásnější historické romány. S Auerspergy na pohádkový zámek Zámek ve Žlebech na Kutnohorsku si oblíbili filmaři. Novogotická architektura s věžičkami naplňuje představu o dokonalé pohádce už na první pohled. Stávající romantickou tvář zámku podle anglických předloh vtiskli v
Družice odhalí největší producenty metanu, kteří přispávají ke globálnímu oteplování planety
21stoleti.cz
Družice odhalí největší producenty metanu, kteří přispávají ke globálnímu oteplování planety
Metan je plyn, který silně absorbuje infračervené zářeni, a proto se řadí mezi významné skleníkové plyny, jež zvyšují teplotu zemské atmosféry. Skupina nadšenců se rozhodla sestrojit družici MethaneSA
Příběhy slavných v knize, která pomáhá
epochalnisvet.cz
Příběhy slavných v knize, která pomáhá
Na knižním veletrhu Svět knihy 2024 proběhla autogramiáda knihy, která je svým způsobem výjimečná. Kromě toho, že obsahuje na dvacet rozhovorů na dané téma s populárními osobnostmi našeho uměleckého života, přináší i radost těm, kteří si ji opravdu zaslouží. „Kniha by nevznikla, kdyby nevznikl pořad Hovory W, a kdyby za námi nestál náš generální partner, jehož
Masakr u Lipan: Ukončila husitské války podlá zrada?
historyplus.cz
Masakr u Lipan: Ukončila husitské války podlá zrada?
„Utíkají!“ vykřiknou nadšeně radikální kališníci při pohledu na koaliční vojáky, kteří se ve zmatku snaží ustoupit. Táboritům ani sirotkům nedojde, že by mohlo jít o léčku. Vyrazí z pevné vozové hradby, kterou zbudovali u Lipan, a rozhodnou tak o své porážce! Vinou vleklých husitských válek se České království ocitlo na pokraji zkázy. Země vyčerpaná dlouholetým
Kateřina Macháčková: Táta tu se mnou pořád někde je
panidomu.cz
Kateřina Macháčková: Táta tu se mnou pořád někde je
Se svým otcem, známým režisérem a hercem Miroslavem Macháčkem, který rodinu záhy opustil, měla Kateřina Macháčková vztah poměrně komplikovaný, a lze jej označit spíše za přátelský. „Svého tátu jsem vlastně poznávala až z pozůstalosti. Tehdy jsem pochopila jeho rozporuplnou osobnost, i to, že mě měl opravdu rád“, vzpomíná oblíbená herečka, která později zpracovala otcovy záznamy
Marešovi tajně pracují na druhém miminku?
nasehvezdy.cz
Marešovi tajně pracují na druhém miminku?
Zamilované období prožívají v posledních týdnech moderátor Leoš Mareš (48) s manželkou Monikou Marešovou (43). Jedna zamilovaná fotografie střídá druhou a vzájemná romantika je až nakažlivá. Mnoho l
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Plutova brána: Chceš projít do podsvětí? Nejdřív zemři!
enigmaplus.cz
Plutova brána: Chceš projít do podsvětí? Nejdřív zemři!
Mýty nelhaly! Za časů antického Řecka a starověkého Říma lidé věří, že existuje podsvětí, místo, kam po smrti odcházejí hříšníci.   [gallery ids="141116,141115,141117"]   Pánem
Vysočina hravá i tajemná
epochanacestach.cz
Vysočina hravá i tajemná
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou
Zlá čarodějka mě měla v moci
skutecnepribehy.cz
Zlá čarodějka mě měla v moci
Chodila jsem jako tělo bez duše a nic si nepamatovala. Dodnes jsem přesvědčená, že se do mě vtělila jedna zlá čarodějka, aby se mi pomstila. Moje kamarádka Lucka byla docela normální holka. Vždycky měla slabost pro knihy plné magie, čar a kouzel, což bylo v našem věku docela normální. Lucce to ale vydrželo i v dospělosti. Ráda se obklopovala kouzelnými
Závitky s ledovým salátem
tisicereceptu.cz
Závitky s ledovým salátem
Tortillové závitky jsou nejlepší, když je naplníte čerstvým a křupavým ledovým salátem. Suroviny 1 kuřecí prsíčko 1 menší hlava ledového salátu 6 cherry rajčátek 3 lžíce zakysané smetany 1 l