Skip to content
reklama

Slavnostní otevření nového dětského hřiště Emilův lesní svět u Stezky korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše pro své návštěvníky rozšíří areál o dětské hřiště s názvem podle svého maskota – Emilův lesní svět. V něm bude umístěno 11 nových zábavných prvků pro děti všech věkových kategorií, rozšíří tak Stezku o další možnost se pobavit.

Za první rok své existence se s více než 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Foto: TZ

Slavnostní otevření Emilova lesního světa proběhne pro děti i jejich rodiče v sobotu 4. června.

Slavnostní otevírací den plný her Stezka připravila ve spolupráci s trutnovskou agenturou Vosa, která zajišťuje zábavu pro děti i dospělé již o od roku 1999. Bohatý animační program vedený Veronikou Vosáhlovou zapojí děti do písniček, tanečků a různých her pro všechny věkové kategorie.

Program zpestří tombola, ve které je možné vyhrát spoustu zajímavých cen. Na děti se budou těšit maskoti Stezky Emil s Emilkou, kteří by si samozřejmě tak výjimečný den nenechají ujít.

Emilův svět zdarma pro návštěvníky

Dobrou zprávou je, že Emilův lesní svět je pro návštěvníky Stezky zcela zdarma. Stačí se prokázat zakoupenou vstupenkou na Stezku korunami stromů. Výjimkou je slavnostní otevírací den, kdy jsou vítáni i ti, co pouze prochází kolem.

blank
Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Foto: TZ

V Emilově lesním světě se děti na rozloze 1200 m2 zabaví na unikátních prolézačkách, které svými názvy tematicky zapadají do přírodě blízkého konceptu celé Stezky. Zaječí trampoška, medvědí lezecká stěna či pavoučkův domeček jsou jen malou ochutnávkou.

Celkem zde najdou 11 dílčích prvků. Na hřišti nebudou chybět skluzavky, houpačky, pískoviště ani prolézačky všeho druhu. Součástí bude i minifarma, do které bude možné vkročit, přátelské kozy a ovce si pohladit, případně se účastnit jejich krmení.

Pokud dětem při zábavě v Emilově lesním světě vyhládne, mohou se občerstvit ve venkovním Lestánku či v restauraci Stezky, ze které je do herního parku přímý přístup. Rodiče tak mohou trávit čas na restaurační venkovní terase a mít svá dítka neustále pod dohledem.

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž.

Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy.

blank
Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů. Foto: TZ

Dokonalý výhled

Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů.

Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není.

Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by bylo až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

blank
Navíc je stezka bezbariérová po celé své délce. Foto: TZ

Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.

Foto: Úvodní foto: TZ
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Bude se ještě někdy schopna zamilovat?
nasehvezdy.cz

Bude se ještě někdy schopna...

Když přišla ILONA...
Dveře MASTER – co kus to originál
rezidenceonline.cz

Dveře MASTER – co kus to...

Jsou synonymem pro nadčasový minimalistický design, tak...
Lucidní snění: Můžeme ovládat své sny?
enigmaplus.cz

Lucidní snění: Můžeme...

Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během...
Cloumají s vámi hormony?
panidomu.cz

Cloumají s vámi hormony?

Není to vyloučeno a možná o tom ani nevíte....
Jaké Gottovo tajemství chce Dominika ještě odhalit?
nasehvezdy.cz

Jaké Gottovo tajemství chce...

Tohle se nikdo neměl...
Seychely, malý velký ráj
epochanacestach.cz

Seychely, malý velký ráj

Někdy je dobré se zasnít...
Rigatoni se slaninou
tisicereceptu.cz

Rigatoni se slaninou

Těstoviny se špenátem a slaninou...
Vědci se pokusili vychýlit trasu asteroidu. Dokáží ochránit Zemi před možnou kolizí?
epochalnisvet.cz

Vědci se pokusili vychýlit trasu...

Ničivá srážka s asteroidem je oblíbeným...
Perrelet opět partnerem Globe Soccer Awards v Dubaji
iluxus.cz

Perrelet opět partnerem...

Švýcarská hodinářská značka Perrelet se stala již...
Vím, že život se mnou dříve nebyl lehký
skutecnepribehy.cz

Vím, že život se mnou dříve...

Díky své povaze jsem přišla nejen...
Chronologie Lidstva
21stoleti.cz

Chronologie Lidstva

Originální mapa Chronologie Lidstva vychází z...
Tajemství opuštěné nemocnice: Prohánějí se v chodbách přízraky zemřelých?
enigmaplus.cz

Tajemství opuštěné nemocnice:...

Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po...