Skip to content

Seznam nejčastějších hesel: Pokud máte jedno z nich, raději ho ihned změňte!

Napadlo by vás dát si heslo „heslo“? Ne? Ale miliony lidí na celém světě ano. A nejen to. EpochaPlus přináší seznam nejčastějších hesel. Pokud máte jedno z nich, raději ho ihned změňte!

Email, facebook, internetové aukce i on-line bankovnictví. Všude tam potřebujete heslo. Dokážete si ale představit, že na něj někdo hravě přijde? Převede si vaše peníze na své účty, znemožní vás na aukcích a po eskapádách na mailu i facebooku budete mít ještě rok co vysvětlovat.

Které heslo je to nejbezpečnější? Říká se, že kombinace čísel a písmen. Určitě ano. A když ne to, tak alespoň čísla. Alespoň to si myslí většina uživatelů.

facebook-logo
Hlavně pro mladší generace může znamenat zcizený účtu totální rozbourání i reálného sociálního života.

První tři příčky nejpoužívanějších hesel na celém světě totiž patří číslům. A to velmi důmyslně poskládaným. Posuďte sami: 123456 nebo 12345. Bronz pak získává těžko uhádnutelné 123456789. Čtvrtá a pátá kolonka patří konečně slovům.

Jak by se vám líbilo mít heslo „heslo“? Je to tak. Miliony lidí mají jako heslo totéž slovo anglicky – password. Páté místo je citovka. Miluji tě, pěkně dohromady. iloveyou.

Disney-Princess-Kida-disney-princess-30168400-2560-1117
Máte rádi princezny? Do hesel však nepatří…

Další na řadě je heslo rize holčičí, princess. Sedmé místo náleží heslu rockyou – a poté jsme zpět u čísel. A to zase docela nudně. Stačí přidat sedmičku či odebrat osmičku a máte další nejpoužívanější kód.

1234567 a hned po něm 12345678. A konečně se dočkáme i slíbené kombinace písmen a čísel. Pokud sázíte právě na abc123, raději se zamyslete nad něčím jiným. Na řadu přicházejí osobní jména. U nás by to mohl být Honza, Jana, Martin nebo třeba Tereza, celosvětově to ale kupodivu jsou nicole a daniel.

shutterstock_168922493
Světu hesel vládne vyznání lásky a číselné kombinace.

Další hesla už v naší republice příliš nepotkáme. Celosvětově ale patří k nejoblíbenějším: babygirl, monkey, jessica, lovely, michael a ashley. Jako sirotek pak působí ještě jedno z číselných hesel 654321 a qwerty, kupodivu qwertz v nejpoužívanějších heslech nenajdete.

A jaká jsou další? iloveu, opět jméno – michelle, velmi nenápadný číselný kód 111111 a ještě 0. Anglická eskapáda nekončí. Na řadě je tigger, password1, sunshine, chocolate, anthony a angel.

Foto: shutterstock.com, Walt Disney comp.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …