Domů     Jerome Brudos: Sběratel lidských trofejí
Jerome Brudos: Sběratel lidských trofejí
24.3.2024

Americký fetišista s úchylkou na ženské nohy, boty a spodní prádlo připraví o život nejméně čtyři dívky. Všechny své oběti posmrtně sexuálně zneužije, zatímco se jeho žena s dětmi pohybují po domě bez jakéhokoli náznaku podezření. On sám navíc ženské prádlo obléká a v mrazáku skladuje dámské boty i s nohama.

„To bylo o fous,“ komentuje sériový vrah zpětně vzpomínku na listopad roku 1968, kdy do jeho garáže při nehodě narazilo auto. Vzniklá škoda není velká, přesto má co dělat, aby přivolané policisty přesvědčil, že opravdu není nutné jeho garáž podrobněji zkoumat.

Uvnitř totiž na háku už po několik dní visí ztuhlé mrtvé tělo Jan Whitneyové, kterou Brudos nejprve uškrtil opaskem, poté oblékl podle svých představ a mrtvolu v garáži sexuálně zneužíval.

Se svou „milenkou“ se potom Brudos loučí podobně jako se všemi předchozími – když se tělo začíná rozkládat, uřízne si na památku její pravý prs a mrtvolu hodí do řeky.

Americký fetišista s úchylkou na ženské nohy. Foto: PX FUEL
Americký fetišista s úchylkou na ženské nohy. Foto: PX FUEL

Chladné ženy ho provázejí celý život

Elektrikář Jerome Brudos přitom v domě nežije sám, ale manželka ani jeho dvě malé děti si ničeho zvláštního nevšímají. To samozřejmě neznamená, že by manželství bylo šťastné.

Nejprve Jerome nutí svoji ženu, aby po domě chodila nahá, k definitivnímu odcizení a nepochopení však dochází ve chvíli, kdy Brudose přistihne oblečeného do dámského spodního prádla.

Děti i manželka časem dostávají přísný zákaz chodit do dílny v garáži a do podkroví, kde fetišista skladuje prádlo, boty a později i části těl. Vztah s manželkou je tedy na bodu mrazu, třebaže Jerome má chladné ženy rád. V mrazáku ukrývá už několik trofejí, které by se daly označit za velmi podivné.

Touží po jámě a sexuální otrokyni

„Není jasné, proč se Jerome Brudos stal fetišistou na ženské nohy,“ vypráví Harold Schechter, který se mentalitou sériových vrahů dlouhodobě zabývá.

„Je ale jisté, že se tato úchylka začala u něj projevovat v neuvěřitelně nízkém věku.“ Jerome krade dámské boty a prádlo sousedům už jako malé dítě, do problémů se však vinou své úchylky dostává až ve svých sedmnácti letech.

S nožem v ruce obtěžuje přímo na ulici dívku, po které chce, aby se svlékla. Přivolaným policistům potom nepokrytě přiznává, že pro dívku už má připravenou jámu, ve které ji hodlá držet jako sexuální otrokyni.

Nikoho nepřekvapí, že je s okamžitou platností umístěn na devět měsíců na psychiatrické oddělení oregonské nemocnice.

Není jasné, proč se Jerome Brudos stal fetišistou na ženské nohy.
Není jasné, proč se Jerome Brudos stal fetišistou na ženské nohy.

Z psychiatrie je propuštěn jako neškodný

Agresivita a nenávist vůči ženám pramení podle lékařů z jeho špatných vztahů s matkou, a Brudos se tak má ženám svým zvrhlým sexuálním chováním mstít.

Už tenkrát se svěřuje s myšlenkou, že unesenou dívku uloží do mrazáku a její mrtvé tělo potom naaranžuje do sexuálně dráždivých poloh. Přes všechny děsivé plány, které lékařům roku 1956 svěří, je shledán zcela neškodným a z psychiatrie propuštěn.

Mladíkovy fantazie odborníci připisují jeho těžkému sexuálnímu dospívání. Tento moment se ukazuje jako zásadní pochybení, které bude stát životy nejméně čtyři mladé ženy.

První vražda vypouští jeho nekrofilní choutky

Na svoji první skutečnou oběť si Jerome Brudos pamatuje dokonale, protože mu sama vběhne do náruče. 26. ledna roku 1968 zvoní u jeho dveří v Portlandu devatenáctiletá Linda Slawsonová a nabízí mu koupi encyklopedie.

Brudos nedbá na to, že manželka i děti jsou doma, veškerou svoji pozornost koncentruje na hrdlo, kotníky a lodičky mladé Lindy. Omráčí ji a přemístí do garáže, kde ji uškrtí a sexuálně zneužije.

Přesto, že je nadmíru vzrušený z nečekané situace, zachovává Brudos chladné uvažování sériového vraha. A tak zatímco mrtvola chladne v garáži, políbí svoji ženu a požádá ji, aby děti vzala za odměnu do restaurace ve městě.

Dům se tak uvolní pro jeho nekrofilní sexuální hrátky. Mrtvou Lindu obléká do svých nejlepších módních kousků, stylizuje ji do různorodých póz a vše si dokumentuje fotoaparátem.

Když učiní své zvrhlosti zadost, odřízne ženě levou nohu i s nově nazutou botou a na památku si suvenýr uloží do mrazáku. Tělo potom odhazuje do řeky Williamette.

Devatenáctiletá studentka Karen Sprinklerová se zde má sejít s matkou, ale ke své smůle na parkovišti natrefí právě na Brudose.
Devatenáctiletá studentka Karen Sprinklerová se zde má sejít s matkou, ale ke své smůle na parkovišti natrefí právě na Brudose.

Do obchodního centra v dámských šatech

S jídlem roste chuť a stejně je tomu v případě sériových vrahů. 27. března roku 1969 se Brudos oblékne do ženských šatů a vyrazí do obchodního centra.

Svědci později dokládají, že zde skutečně potkali podivně vysokou ženu, která se nakonec ukázala být transvestitou. Devatenáctiletá studentka Karen Sprinklerová se zde má sejít s matkou, ale ke své smůle na parkovišti natrefí právě na Brudose.

Její boty se mi pranic nelíbily

Paradoxní na celé situaci je, že Brudos zde líčí past na úplně jinou oběť, u které ale nemá úspěch. Frustrovaný muž se proto rozhodne spokojit s Karen a dle svých slov ji unáší i přesto, že se mu pranic nelíbí boty, které má na nohou.

S pistolí v ruce ji přinutí nastoupit do auta a veze ji k sobě domů. Tam ji svlékne a fotí si ji nahou, následně ji oběsí na stejném háku v garáži, kde už visela Jan Whitneyová.

Ještě než mrtvole odřeže obě ňadra, zakusí s ní několik sexuálních radovánek. Když je se svým dílem spokojen, mrtvolu odveze k řece Long Tom.

Studentky obchází strach...
Studentky obchází strach…

Nejprve večeře, potom zábava

Poslední obětí nekrofilního Brudose je dvaadvacetiletá Linda Saleeová. Brudos ji unáší z nákupního centra, kde předstírá, že je policista. Doma postupuje velmi chladnokrevně.

Svázanou Lindu nechává v garáži a před výkonem se jde posilnit dobrou večeří. Namísto dezertu se odchází pobavit s dívkou, kterou zabije a její mrtvolu sexuálně zneužije.

Evidentně je ten večer v dobré náladě, proto se rozhodne trochu pobavit a mezi žebra strčí Lindě elektrické dráty ve snaze její tuhnoucí tělo roztančit.

Vrahem bude elektrikář

K jeho smůle je to právě Linda, jejíž mrtvola za tři týdny přiláká pozornost rybáře na břehu řeky Long Tom.

Její tělo je přivázáno nylonovým lanem k převodovce automobilu a policisty zaujme také specifický druh uzlu a měděný drát, který svědčí o tom, že vrah bude vyučený elektrikář.

Když se policisté rozhodnou řeku důkladněji prozkoumat, netrvá to dlouho a najdou také tělo Karen Sprinklerové, které vykazuje stejnou techniku vázání uzlu.

Studentky obchází strach

Pátrání se rozjíždí naplno a policisté se rozhodnou oslovit studenty z kampusu v Corvallis, kam docházela také mrtvá Karen. Dívky se jim svěřují se strachem ze zavalitého zrzavého muže, který se pohybuje v prostorách kampusu, volá jim a zve je na schůzky.

Dívka, která se s ním sešla, byla podle kamarádek znepokojena tím, jak muž se zájmem vyprávěl o nálezu těl v řece, o kterém se nedávno psalo v tisku. Policie proto s dívkou naváže spolupráci a Brudose vyláká na další schůzku. Pět dnů nato je fetišista a vrah zatčen.

Z vězení se chce za každou cenu dostat

U výslechu vše přiznává, ale neprojevuje ani náznak lítosti nebo jiných emocí. Když potom dojde k soudu, jako by mu závažnost situace konečně došla. Předstírá duševně chorého, vymlouvá se na špatnou výchovu, svoji matku a také na úraz hlavy.

Nic z toho mu však nepomůže a je odsouzen na doživotí, ze kterého se několikrát snaží uniknout žádostí o podmínečné propuštěním. Umírá na infarkt ve věku 67 let.

Foto: UNSPLASH
Související články
Svět zločinu
Zabiják z Moldavy uřízl zbité oběti ucho!
Podlaha je zkropená krví. U nohou dvou mužů sténá jejích zbitý kamarád. Ale ani jeden z nich s ním nemá slitování. Právě naopak. Ještě s obětí neskončili. Nejhorší z násilníků vytáhne nůž a začne jí odřezávat ucho… Na počátku všeho stojí alkohol. První víkend v prosinci 2013 dva Moldavané přijdou na návštěvu k Ukrajince Teťáně (35) a […]
Svět zločinu
Nejhorší slovenské bestie posledních let dostaly doživotí
Rudolf Dorčík toužil zjistit, jaké to je zabít člověka… Jsou to docela normální kluci. Na první pohled. Milan Jesenský (23) hrál v dětství šachy, Rudolf Dorčík (21) zase fotbal. Druhý jmenovaný ovšem nežil v příliš zdravém prostředí. Jeho otce několikrát zavřeli, kluk nechodil do školy, nejméně jednou propadl. V budoucnu mu nedělá problém někoho zbít, […]
Svět zločinu
Pedofil se ve věznici nedožil rána
Je to všemi milovaný a usměvavý chlapec. Má ale tu smůlu, že onoho dne narazí na lidskou zrůdu. Ta ho vezme k sobě domů. Jakmile se za nimi zaklapnou dveře, chlapce znásilní a ubodá bajonetem. Případ, který dodnes lidem z města Ostrov u Karlových Varů vhání slzy do očí. Sexuální deviant a pedofil tam podle […]
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
reklama
zajímavosti
Hod tuňákem i extrémní žehlení. Představujeme nejšílenější sporty světa!
Fotbal, hokej, box nebo tenis jsou sporty, které všichni známe a čas od času se na některé možná i podíváme nebo se jim dokonce věnujeme. Prostě jde o aktivity, které nikoho asi nepřekvapí. Jenže svět je ve skutečnosti plný mnohem bizarnějších sportů, u kterých budete vrtět hlavou. Tady jsou některé z nich!   DÝŇOVÉ ZÁVODY Vzhůru […]
Kopřiva: Otravný plevel? Ne, úžasná rostlina!
Kopřivám se vyhýbáme z logických důvodů: nestojíme totiž o popálení. Zahrádkáři jim nemohou přijít na jméno, když se rozmůžou na zahrádce. A tak by se dalo pokračovat. Jenomže kopřivy mají co nabídnout. Využití nacházejí v kosmetice i farmacii a dokonce se uplatní také v kuchyni. Podle staré moudrosti má každé popálení kopřivou přinést odolnost vůči […]
4 Nejobávanější místa planety: sem vstoupí jen ti nejodvážnější!
Naše malá česká kotlina je v celosvětovém měřítku vlastně velmi příjemným a bezpečným místem pro život. Nemáme tu příliš lokalit, které by byly skutečně nebezpečné, či dokonce smrtící. Planeta Země nicméně takových míst nabízí spoustu. Na některé se vůbec nedostanete, jiné jsou sice přístupné, ale každý vám doporučí se jim vyhnout. Které lokality z celého světa lze […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
reklama
lifestyle
Paul Newman a Joanne Woodwardová: Stvořeni jeden pro druhého
„Miluji tě,“ zašeptají jeden druhému, pak se políbí a odjedou vstříc zapadajícímu slunci. A pokud nezemřeli, žijí spolu dodnes. Každá správná pohádka končí svatbou. Bohužel ne každá svatba končí pohádkou. A pro Hollywood, kde se rodí ty nejslavnější pohádky, to platí dvojnásob. Pokaždé když člověk otevře nějaký společenský magazín, musí mít pocit, že se tu […]
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku […]
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
nejsemsama.cz
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl
Otázka „za milion“: Kdo zavraždil mumii?
enigmaplus.cz
Otázka „za milion“: Kdo zavraždil mumii?
Existují záhadné vraždy, u kterých můžeme diskutovat, zda už byly, či nebyly promlčeny. Pak ale existují takové mordy, od kterých nás dělí již celé epochy. Jsou de facto z jiného světa. Takový je příp
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
historyplus.cz
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
Jeho smrt se musí udržet v tajnosti za každou cenu. Král Václav I. skonal trochu nenadále 22. září 1253 v Počáplích u Berouna. Jeho syn a jediný dědic Přemysl Otakar II. se v té chvíli nachází stovky kilometrů od domova. Zrovna hájí své zájmy v Rakousku a Štýrsku. Domů se vrací skoro až o měsíc
Mladí dospělí v Česku se potýkají s úzkostmi, depresemi i syndromem vyhoření
21stoleti.cz
Mladí dospělí v Česku se potýkají s úzkostmi, depresemi i syndromem vyhoření
Dle výsledků deset let trvajícího výzkumu, který prováděl vědci z Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jsou mladí dospělí ve věku od 18
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
Už žádné zbytky!
panidomu.cz
Už žádné zbytky!
Nejen proto, že zero waste nebo hezky česky od čumáčku po ocásek je moderní, ale pokud se budete snažit zpracovat každý kousek suroviny, nebudete nic vyhazovat, ušetříte a můžete vymyslet i opravdu zajímavou kulinární kreaci. Možná jste si toho už všimli. Nějak se vám nedaří spotřebovat všechno, co nakoupíte, a tak lecjaká surovina končí v koši.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Snacha nás nehorázně využívá, mám toho dost!
skutecnepribehy.cz
Snacha nás nehorázně využívá, mám toho dost!
Říkala jsem si, že budu laskavá a chápající tchyně. Jenže to jde těžko s takovou snachou. Andrea je líná a neschopná, a z nás si dělá otroky. Se svou tchyní Vilmou jsem si užila peklo. Měla tři syny, a stíhala kontrolovat všechny snachy, jestli dělají jejím synáčkům dostatečné zázemí. Byla to strašná ženská a já si slíbila, že jednou taková nebudu. Že
Jiřina Bohdalová potřebuje být stále mezi lidmi
nasehvezdy.cz
Jiřina Bohdalová potřebuje být stále mezi lidmi
Má pořád síly na rozdávání. Jiřina Bohdalová (92) opět ukázala, že i po devádesátce člověk může žít naplno. Nedávno se například zúčastnila křtu knihy významného českého novináře, na kterém se objevil
Pečený losos s chřestem
tisicereceptu.cz
Pečený losos s chřestem
Tohle je jednoduchá a časově úsporná varianta na šmrncovní lahůdku, která zasytí i velké jedlíky a do níž můžete zapracovat všelijaké kousky zbylé zeleniny. Výsledek je pokaždé naprosto dokonalý. I
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského