Skip to content
reklama

Samozavazovací tenisky: Jsou skutečností?

Tento článek je reklamním sdělením

Samozavazovací tenisky nám mají dopřát maximální pohodlí při nošení: Můžete si je nazout jednoduše, bez šněrování a potřeby obou rukou při obouvání. Aby tento způsob nošení tenisek fungoval, musí vaše tenisky správně sedět.

A některé společnosti jdou ještě dál: Samozavazovací tenisky Nike Adapt BB jsou inteligentní boty, které vám umožní provádět úpravy na samotné botě nebo pomocí aplikace.

Software k teniskám

Tyto tenisky od společnosti Nike jsou trochu jako fitness trackery. Kromě toho, že vám umožní zavázat boty ve stylu budoucnosti, můžete si je spárovat s vlastním telefonem. Díky tomu můžete sledovat svou skutečnou aktivitu. Boty se tak mohou přizpůsobit přesně vaším potřebám. Obuv navazuje na tenisky Nike HyperAdapt 1.0, vydané v roce 2016. Historie této obuvi sahá ale již do roku 1989, kdy Tinker Hatfield, známý designér společnosti, představil Air Mags pro Martyho McFlye ve filmu Zpátky do budoucnosti. Nike ale nechce, aby tato technologie byla jen nostalgickým trikem.

Vhodné pro sportovce

Zcela nová platforma využívá data ke zlepšení výkonu lidí. Tato data mohou být prospěšná nejenom pro sportovce, ale také pro zvídavé lidi, kteří milují nové technologie. Tyto tenisky testoval sportovec Jayson Tatum, basketbalista a útočník týmu Boston Celtics. Testoval ji v zápase proti Torontu Raptors. Prý nemyslel na to, že má botu na sobě, ale soustředil se na výkon, aby data byla co nejméně zkreslená.

Kolik za tenisky budoucnosti zaplatíte?

Cena nebude nízká. Tenisky stojí okolo 350 dolarů. Baterie se doplňují do každé tenisky zvlášť a vydrží 10 až 14 dní, v závislosti na tom, jak často používáte technologii šněrování. Vše, co napájí tkaničky – baterie, motor, čipy, které se připojují k aplikaci vašeho telefonu – je v malé krabičce zastrčené uvnitř podrážky boty. Také konkurence nezahálí a přichází na trh s podobnými teniskami – v současnosti jsou dostupné také chytré boty Puma.

blank

Jak boty fungují?

Samozavazovací tenisky Nike mají na boku tlačítka pro utažení nebo uvolnění tkaniček, pokud nechcete používat samotnou aplikaci. Nike bude i nadále zasílat aktualizace do aplikace, takže se můžete těšit na další novinky. Aktualizace například umožní lidem nastavit různé profily bot – jeden například pro běh a druhý pro odpočinek.

Jednodušší obuv

Pokud chcete využívat novinky na trhu s teniskami, ale nechcete do nich investovat tolik, můžete se spolehnout na jednodušší obuv, která vám zajistí pohodlí. Nebude sice spojena s aplikací, může vám ale přinést to, co potřebujete. Například společnost Adidas přišla s obuví NMD, která je speciálně vyvinuta ne jako sportovní obuv, ale jako první technicky běžecké boty, spadající do kategorie „lifestyle sneakers“. Mají tak například inovativní BOOST podrážky. A jsou mnohem dostupnější. sehnat tyto boty můžete v sortimentu eshopu Footshop.cz.

Foto: Footshop.cz
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články