Domů     Sada Abe: Byla usvědčena z vraždy druhého stupně a mrzačení mrtvoly!
Sada Abe: Byla usvědčena z vraždy druhého stupně a mrzačení mrtvoly!
8.5.2018

Láska a smrt. Nebo možná sex a smrt. Zdánlivě spolu nemají nic společného, někdy jsou si však překvapivě blízko. Důkazem může být případ z Japonska roku 1936.

Sada Abe (1905–?1971) je sedmé z osmi dětí tokijské rodiny z vyšší střední třídy.

Když začnou problémy s jejím starším bratrem Šintarem a sestrou Teruko, rodiče ji posílají ven, ve snaze uchránit ji před ošklivými hádkami. Stane se však něco horšího.

Dívka se chytí špatné party a jako čtrnáctiletá je venku znásilněna. Přestože jí rodiče zpočátku brání a podporují, mění se v problémovou dívku, která jde z průšvihu do průšvihu. Nakonec ji naštvaný otec v roce 1922 prodává do gejšího domu.

„Setkání se světem, který ji odmalička fascinoval, je však pro Sadu hořkým zklamáním,“ píše Takeši Fujuki ve své knize.

Nestává se obdivovanou společnicí, ale posluhovačkou a gejšou na nejnižší pozici, kde je nucena poskytovat především sexuální služby. Odměny jsou směšné, navíc si jako bonus vyslouží syfilis.

Po pěti letech se rozhodne odejít a stát se lépe placenou prostitutkou na plný úvazek. Ani tato funkce ji však dostatečně neuspokojí, proto začne hledat cestu ven.

Sada Abe
Sada Abe

První, který ji uspokojí

Využívá k tomu samozřejmě muže. Ty, kteří mají moc a peníze, jako budoucí člen japonského parlamentu Goro Omija, nebo jsou výkonní tak, aby ji uspokojili. Což není snadné. „Byla nevyčerpatelná.

Nebyla spokojená, pokud jsme to nedělali alespoň třikrát za noc.

Zpočátku to bylo skvělé, ale po pár týdnech už jsem byl poněkud vyčerpaný,“ vypoví Kinnosuke Kasahara, který se jí ujme v roce 1934. Toho pravého potkává v únoru 1936. Kičizo Išida (1894-1936) je majitelem restaurace, ve které si najde práci jako servírka.

To, co mělo být krátkým flirtem, přerůstá v hodně divoký vztah. Když se 23. dubna setkají v jednom z hodinových hotelů, místo domluvené krátké schůzky zůstávají v posteli celé čtyři dny. A pak se jen přesunou jinam, kde by mohli pokračovat.

Sexuální maraton pokračuje až do 8. května 1936! „Nikdy jsem se s takovým mužem nesetkala. Poprvé v životě mě někdo přivedl k branám ráje,“ vzpomíná později Sada a přizná, že šíleně žárlila.

Když si uvědomí, že jako ženatý muž bude vždy patřit jiné, napadne ji, že ho raději zabije, než by jí ho nechala. Dokonce si 11. května koupí kuchyňský nůž.

Vášnivá noc končí vraždou
Vášnivá noc končí vraždou

Vražda z lásky

O týden později spolu tráví další vášnivou noc. Během milostných hrátek Sada přiloží nůž k jeho penisu „Slib mi, že už nikdy nepotěšíš jinou ženu.“ Išida se tomu zasměje. Té noci zkusí při sexu asfyxii – dušení.

Pásek obi (tradiční součástí kimona), který mu Sada utáhne kolem krku, natolik zvyšuje jeho rozkoš, že chce, aby pokračovala. Tak dlouho, až to Išida málem nerozdýchá a Sada ho musí nacpat sedativy a prášky proti bolesti. Když usíná, šeptá jí:

„Až mě budeš znovu škrtit, tak už nepřestávej, protože ta bolest potom je nesnesitelná.“ Asi to myslí v žertu, jenže kolem 2 hodin ráno 18. května 1936 obtočí Sada spícímu milenci obi kolem krku a uškrtí ho.

Několik hodin leží přitulená k tělu mrtvého, pak vezme nůž. Do jeho levé paže vyřeže své jméno, pak mu uřízne genitálie a pečlivě je zabalí. Když opouští hotel žádá personál, aby Išidu v jeho pokoji nerušili.

Sada Abe krátce po zatčení
Sada Abe krátce po zatčení

Sebevraždu nestihne

Další dny se zpráva o vraždě ocitá na titulních stranách všech japonských novin a pátrání se mění v celonárodní šílenství. Policie je zavalena telefonáty. Z celé země lidé hlásí, že ji právě viděli.

Občas někde zpráva vyvolá paniku a v Ginze dokonce velkou dopravní zácpu. Sada se zatím skrývá v tokijské čtvrti Šinagawa. Zajde si nakoupit, do kina, v jednom podniku si dá tři piva. Většinu času však tráví v hotelovém pokoji.

Píše dopisy na rozloučenou a omlouvá se Omijovi, že mu svým činem zničila kariéru. Chce spáchat sebevraždu a připojit se Išidovi. Má v plánu skočit z útesu s jeho údem v ruce. Mezitím se s ním alespoň pokouší ukájet.

„Dala jsem si ho do pusy a zkoušela si ho zavést dovnitř, ale nefungovalo to, i když jsem to zkoušela dlouho,“ přizná u výslechu, když je tři dny po vraždě zadržena. Na otázku proč ho zabila, odpoví:

„Jen tak jsem mohla mít jistotu, že se ho žádná další žena nedotkne. Milovala jsem ho tak moc, že jsem takové pomyšlení nesnesla.“ Je usvědčena z vraždy druhého stupně a mrzačení mrtvoly, a odsouzena na šest let vězení. Stává se národní ikonou.

Knižně vydaný záznam výslechu se stává bestsellerem, stejně jako autobiografie, kterou napíše v roce 1947. Zatímco její příběh je dodnes oblíbeným tématem seriózní i brakové literatury, a několikrát je i zfilmován, ona sama se postupně stahuje do ústraní, až se nakonec s hlavou oholenou ukryje v jednom z klášterů. Kde také někdy po roce 1971 umírá.

Její případ zná v Japonsku každý.
Její případ zná v Japonsku každý.
Foto: onedio.com, flickr, Pulp International,
reklama
Související články
Svět zločinu
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Svět zločinu
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Svět zločinu
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Svět zločinu
Mistři falzifikátoři na českém písečku: Pozor na Zrzavého i Schikanedera!
Učí se o nich v dějinách umění, kdo si v posledních letech koupil jejich pravé dílo, zaplatil miliony. Není se co divit, že u nás i ve světě koluje řada falzifikátů slavných českých malířů.   Ne nadarmo se o něm už v jeho 24 letech mluví jako o „nejnadanějším z akademiků“. Pražský rodák Jakub Schikaneder […]
reklama
historie
Síla páry: Od Heronovy koule až po lokomotivu
S párou si lidé pohrávali už ve starověku. Řecký matematik Heron Alexandrijský (asi 10–75 n. l.) jako první sestrojil mechanismus, který využíval její sílu. Nazve ho Aeolipile, čili Míč boha větrů Aiola. Funguje na principu, kdy je do koule přiváděna horká pára a tryskami usměrněná vychází ven. Díky působení zákona hybnosti se taková koule roztočí. […]
Tichý souhlas s hákovým křížem: 3 slavné osobnosti s nacistickým škraloupem
Na stole leží několik popsaných papírů, kousek vedle tužka a kalamář s inkoustem. Luxusně vypadající lampička osvětluje zbytek pokoje a na jednom z konferenčních stolků trůní fotka Henryho Forda. Takovou ozdobu by v Hitlerově pracovně čekal málokdo, i když… Zrůdná ideologie opanuje Německo v roce 1933, kdy se Adolf Hitler (1889-1945) ujímá kancléřského úřadu. Některým […]
Čistota v minulosti: Ludvík XIV. se myl v pálence
Hygiena v minulosti netvořila vždy samozřejmou součást každodenních rituálů. Některé národy a civilizace si na ni potrpěly už ve starověku, jiné nikoliv. Jak tomu bylo třeba ve středověku? Skvělou ukázkou starověké hygieny je i palác v Knossu. V letech 2000–1200 př. n. l. v něm nechybí důmyslný systém na odvod vody z královniny koupelny a přístavku. V něm stojí zařízení podobné […]
Bitva u Sedanu: Z francouzské porážky se raduje celá Evropa
Nad pevností Sedan se třepotá bílý prapor. Píše se 1. září 1870 a Francie se právě vzdává německé armádě. Její porážka změní politickou mapu kontinentální Evropy. Od této chvíle už nehraje prim země galského kohouta a do popředí se naopak dere sílící Prusko… S příchodem nového dne, 1. září ve čtyři hodiny ráno, se začíná u […]
reklama
zajímavosti
3 typicky francouzské věcí, které nejsou francouzské
Co může být víc Francouzského než chlapík, který sedí pod obrazem Mony Lisy a hraje na akordeon. Snad jen chlapík, který končí pod gilotinou, protože má nejen pruhované triko, ale také modrou krev. Mona Lisa Původ: Itálie Každý, kdo zamíří do Paříže, chce vidět alespoň dva hlavní symboly města a možná celé Francie. Eiffelovku a […]
Den díkůvzdání není jediný: 5 svátků bohaté úrody
Když je úroda pod střechou, je čas slavit a vzdávat díky. Někde se oslavy podobají našim dožínkám, jinde jsou zvyky naprosto odlišné. Víte, kde nechávají překypět hrnec s rýží, proč krocan dostává milost a kdo bydlí v přístřešcích z listí? Milost pro krůtu Název: Den díkůvzdání Země: USA Jedním z nejznámějších svátků je Den díkůvzdání, […]
Chcete Nobelovku? Tak si ji kupte!
Ohromující objev, fenomenální literární dílo, průkopnická práce na poli míru či lékařství. To nejsou zrovna snadné podmínky pro získání Nobelovy ceny. Naštěstí existuje alternativa i pro ty, kdo se s nimi nechtějí namáhat. Stačí pár přebytečných milionů a prestižní zlatá medaile s portrétem Alfreda Nobela je vaše. Švédský vědec a průmyslník Alfred Nobel (1833–1896) by […]
Černá smrt: Morová rána přinesla nejen chaos, ale také pokrok
Pandemie bubonického moru, které se říká černá smrt, se z jižního Ruska rozšířila do Evropy v roce 1346, aby končila v roce 1353 opět v Rusku. Během pandemie černé smrti zemřelo 30 až 40 % populace, dle některých odhadů až 60 % populace, což by znamenalo 50 milionů lidí. Ani „černá smrt“ ale nebyla černobílá.   Morová rána měla […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nepřátelé v naší hlavě: Jak si stojí současná medicína?
21stoleti.cz
Nepřátelé v naší hlavě: Jak si stojí současná medicína?
Ačkoli jsou pro širokou veřejnost stále velkou neznámou, pro lékaře to platí přesně naopak. Počet agresivních nádorů mozku se totiž meziročně zvyšuje. Jen každým rokem si v České republice tuto diagnó
Skrývá, že je těhotná?
nasehvezdy.cz
Skrývá, že je těhotná?
Ještě nedávno to vypadalo, že intenzivně probíhají svatební přípravy. Jenže teď nám anonymní zdroj poskytl informace, že je krásná herečka ze seriálu Zlatá labuť Marta Dancingerové (32) v očekávání.
Delikatesy země galského kohouta
panidomu.cz
Delikatesy země galského kohouta
Francouzská kuchyně má skvělou pověst. Ale nejde jen o takzvanou vysokou gastronomii. Jídla mohou být i docela jednoduchá. Pojďte s námi některá vyzkoušet. Nejlepší cibulačka (4 porce) 1 kg cibule, 60 g másla, 2 lžíce oleje, 2 lžíce mouky, 125 ml suchého bílého vína, 1,25 l hovězího vývaru, 1 bobkový list, 2 lžičky tymiánových lístků, mořská
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci
epochanacestach.cz
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci
Chrám na křižovatce pozitivní energie… Stavba gotického chrámu nikdy nebyla dokončena, přesto působí monumentálně a patří k nejvzácnějším památkám. A navíc stojí na místě, které svou pozitivní energií dokáže léčit. Když se český rytíř Plichta ze Žerotína v roce 1316 rozhodl v Panenském Týnci vybudovat gotický chrám, rozhodně netušil, že jeho stavba zůstane navěky nedokončena. Nejprve na místě nechal
Japonsko děsí démonická ženská bytost: Co je zač tajemná Hačišakusama?
enigmaplus.cz
Japonsko děsí démonická ženská bytost: Co je zač tajemná Hačišakusama?
Malý chlapec leží v posteli, v prvním patře rodinného domku. Třese se strachy, protože ve tmě za oknem vidí hlavu vychrtlé ženy, jak na něj v úsměvu cení zuby! Nevznáší se ve vzduchu, ta strašlivá pos
Originální dárek na poslední chvíli
iluxus.cz
Originální dárek na poslední chvíli
Anela, česká značka vysoce kvalitní přírodní kosmetiky, vychází zákazníkům vstříc po celý rok. Před Vánoci nabízí dárkové balíčky určené ke komplexní péčí o pleť, celé tělo nebo o miminko. [caption
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na lavičce v parku jsem si povídala s duchem
skutecnepribehy.cz
Na lavičce v parku jsem si povídala s duchem
S kamarádkou jsme si v našem parku povídaly o vnucích a přípravách Vánoc. Najednou si k nám přisedla cizí žena. Kamarádka ji ale neviděla. Já i můj muž jsme byli vždycky aktivní, hodně jsme cestovali a vedli k takovému životu i naše děti. Když jsme nastoupili do důchodu, snažili jsme se dál alespoň trochu sportovat. Manžel ale před pěti lety zemřel na mrtvičku a já
Dorothy Eady: Dívka, která si vzpomněla na minulý život?
enigmaplus.cz
Dorothy Eady: Dívka, která si vzpomněla na minulý život?
Malá Dorothy se s rodiči prochází po britském muzeu v jeho egyptské části. Z ničeho nic se zastaví u obrazu chrámu faraona Sethiho I. a začne volat: „Tady je můj domov!“ Diví se také, že na fotografii
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Dlouhodobou medikací s chatrnému zdraví?
21stoleti.cz
Dlouhodobou medikací s chatrnému zdraví?
Od náhodného objevení penicilinu v roce 1928, jsou léčiva považována za zázrak, který uleví prakticky od jakéhokoli problému. Při nesprávném užívání ale mohou na dalších pár zadělat. Známe to nejsp
Prchal skutečný Baron Prášil před fanoušky?
epochalnisvet.cz
Prchal skutečný Baron Prášil před fanoušky?
Nenápadná německá obec Bodenwerder na počátku 18. století nebyla ničím víc než zapadlou vískou. Když tu na jaře roku 1720 v rodině podplukovníka kavalérie přichází na svět další z osmi dětí, nikdo dva