Skip to content

Rychlý a zběsilý život Uliho Emanuela: Rekordmana, který přecenil své štěstí

Při jeho kouscích tuhne krev v žilách a mráz běhá po zádech jako splašený. Odborník žasne, laik se diví, co všechno italský BASE jumper Uli Emanuele (1986–2016) dokáže, vlastně dokázal.

Jeho životopis lemují takřka sebevražedné skoky z extrémních výšek i těsné přelety, kdy padák několikrát otevře doslova za pět minut dvanáct. Nejšílenější nápad uskuteční v září 2014, kdy na sebe hodí wingsuit kombinézu a vrhne se do úzké průrvy ve skále u švýcarského Lauterbrunnenu,v nejširším místě měřící jen něco málo přes dva metry.

„Je to nejmenší díra, kterou kdy wingsuiter prolétl,“ chlubí se pak novinářům. Fanoušci extrémních sportů mu v tu chvíli leží u nohou. Tak jako ty předchozí i rok 2016 rozjede ve velkém stylu. Než se v létě vydá do italských Dolomit, uskutečnit další ze svých bláznivých kousků, stihne absolvovat na 60 úspěšných seskoků.

Ten ve wingsuitu ze 17. srpna má být jen dalším z mnoha. Jenže let se mu vymkne kontrole, nestihne včas otevřít padák a v plné rychlosti narazí do skály. Odejde tak, jak žije. Rychle a zběsile.

Foto: independent.co.uk Video: Youtube (Guadalupe Tran)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články