Skip to content

Rok 2016 ve znamení dalšího jubilea: 10 let nového Muzea Mercedes-Benz

Odpočítávání do kulatého jubilea nového Muzea Mercedes-Benz začalo 29. ledna 2016, kdy automobil oslavil své 130. narozeniny. Muzeum Mercedes-Benz zahájilo v tento den svůj program s tematickými prohlídkami a speciální prezentací k deseti letům Muzea Mercedes-Benz.

Přesně v den narozenin, 19. května 2016, bude otevřena speciální výstava věnovaná třídě E: „Mistrovské dílo E“. Velká oslava jubilea pro fanoušky a rodiny se pak uskuteční ve dnech 4. a 5. června 2016.

Muzeum Mercedes-Benz vypráví od roku 2006 historii automobilu od jeho začátků až do budoucnosti. V uplynulých deseti letech navštívilo muzeum více než 7,1 milionu návštěvníků.

Mercedes-Benz Lounge (14. června až 4. září 2016) Muzeum Mercedes-Benz je etablovaným místem pro návštěvníky z celého světa.
Mercedes-Benz Lounge (14. června až 4. září 2016) Muzeum Mercedes-Benz je etablovaným místem pro návštěvníky z celého světa.

Jaké datum by bylo nejvhodnější pro zahájení velkolepého programu oslav jubilea Muzea Mercedes-Benz? Koneckonců na 29. leden 2016 připadlo 130. výročí přihlášení „vozidla poháněného motorem na plyn“ k patentové ochraně Carlem Benzem v roce 1886 – a toto datum je považováno za okamžik zrození automobilu.

O 120 let později, 19. května 2006, bylo po dvaapůlleté výstavbě otevřeno nové Muzeum Mercedes-Benz před branami závodu Untertürkheim. Muzeum od začátku stanovuje nová měřítka svou architekturou, výstavním konceptem i pořádanými akcemi.

 V uplynulých deseti letech navštívilo muzeum více než 7,1 milionu návštěvníků.
V uplynulých deseti letech navštívilo muzeum více než 7,1 milionu návštěvníků.

U příležitosti zahájení programu na oslavu jubilea dne 29. ledna 2016 probíhaly každou hodinu speciální prohlídky na různá témata, jako je automobil, Stříbrné šípy, užitková vozidla, Bertha Benz, architektura muzea, nebo ženy a automobily.

Mimořádným vyvrcholením v následujících měsících bude kromě 19. května, kdy bude otevřena speciální výstava na téma třídy E, jubilejní víkend 4. a 5. června 2016.

Na fanoušky a rodiny čeká velká oslava s mottem „Budoucnost potřebuje původ“. Muzeum Mercedes-Benz bude slavit kulaté narozeniny po celý rok následujícím jubilejním programem:

Speciální výstava Safety Cars (do 17. dubna 2016) Webový seriál „Museum Monday“ (od 25. ledna 2016) Speciální prezentace SLS AMG GT 3 v atriu (do 29. února 2016) Speciální prezentace 10 let Muzea Mercedes-Benz (od 29. ledna 2016) Co dělá kráva v lednici? Výstava pro děti zaměřená na jejich aktivní účast (16. února až 4. března 2016) Mercedes-Benz Social Media Night (23. února, 2. března, 6. dubna, 18. května a 8. června 2016) Aukce Bonhams (19. března 2016) Muzejní noc (2. dubna 2016) Mezinárodní festival trikových filmů – Triky pro děti (27. dubna až 1. května 2016) Speciální výstava na téma třídy E: Mistrovské dílo E (19. května až 6. listopadu 2016) Pre-Work párty a jubilejní program 10 let Muzea Mercedes-Benz (19. května 2016) Jubilejní víkend 10 let Muzea Mercedes-Benz pro fanoušky a rodiny (4. a 5. června 2016) Cars & Coffee (každou neděli od 19. června do 4. září 2016)

Mercedes-Benz Lounge (14. června až 4. září 2016) Muzeum Mercedes-Benz je etablovaným místem pro návštěvníky z celého světa. Dosud ho navštívilo více než sedm milionů lidí více než 160 národností, kteří si prohlédli výstavu se 160 vozidly a celkem více než 1500 exponátů na výstavní ploše 16 500 metrů čtverečních.

Muzeum od začátku stanovuje nová měřítka svou architekturou, výstavním konceptem i pořádanými akcemi.
Muzeum od začátku stanovuje nová měřítka svou architekturou, výstavním konceptem i pořádanými akcemi.

Muzeum Mercedes-Benz je otevřeno denně od úterý do neděle od 9 do 18 hodin. Pokladna zavírá vždy v 17 hodin. Přihlášení, rezervace a aktuální informace: Od pondělí do neděle od 9 do 18 hodin na telefonním čísle 0711 17-30000, e-mailové adrese classic@daimler.

com nebo na internetové adrese: www.mercedes-benz.com/museum

Článek vznikl ve spolupráci se společností Mercedes-Benz
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Poletuje mezi dvěma osudovými muži!
nasehvezdy.cz

Poletuje mezi dvěma...

Na toho pravého si musela...
Zákeřné bradavice
panidomu.cz

Zákeřné bradavice

Může to začít nenápadným výrůstkem na kůži, který nemizí...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Důkazem lásky byla  svatba
skutecnepribehy.cz

Důkazem lásky byla svatba

Dodnes to nemohu pochopit....
Neuvěříte, co všechno vás prý doma odposlouchává!
enigmaplus.cz

Neuvěříte, co všechno vás prý...

Vejdete do bytu, zabouchnete za sebou dveře a hned máte...
Kdy vládli na planetě ptáci?
enigmaplus.cz

Kdy vládli na planetě ptáci?

Při zmínce o dominanci ptáků na lidmi vás možná...
Nová generace robustních chronografů Audemars Piguet
iluxus.cz

Nová generace robustních...

Švýcarský producent vysoké...
Byla záhada zkázy Hindenburgu konečně prolomena?
epochalnisvet.cz

Byla záhada zkázy Hindenburgu...

Slavný Hindenburg byl největším létajícím strojem všech...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Rajčatová polévka s mozzarellou
tisicereceptu.cz

Rajčatová polévka s...

Suroviny na 2 porce 8 středních rajčat...