Skip to content
reklama

Rok 2016 ve znamení dalšího jubilea: 10 let nového Muzea Mercedes-Benz

Odpočítávání do kulatého jubilea nového Muzea Mercedes-Benz začalo 29. ledna 2016, kdy automobil oslavil své 130. narozeniny. Muzeum Mercedes-Benz zahájilo v tento den svůj program s tematickými prohlídkami a speciální prezentací k deseti letům Muzea Mercedes-Benz.

Přesně v den narozenin, 19. května 2016, bude otevřena speciální výstava věnovaná třídě E: „Mistrovské dílo E“. Velká oslava jubilea pro fanoušky a rodiny se pak uskuteční ve dnech 4. a 5. června 2016.

Muzeum Mercedes-Benz vypráví od roku 2006 historii automobilu od jeho začátků až do budoucnosti. V uplynulých deseti letech navštívilo muzeum více než 7,1 milionu návštěvníků.

Mercedes-Benz Lounge (14. června až 4. září 2016) Muzeum Mercedes-Benz je etablovaným místem pro návštěvníky z celého světa.
Mercedes-Benz Lounge (14. června až 4. září 2016) Muzeum Mercedes-Benz je etablovaným místem pro návštěvníky z celého světa.

Jaké datum by bylo nejvhodnější pro zahájení velkolepého programu oslav jubilea Muzea Mercedes-Benz? Koneckonců na 29. leden 2016 připadlo 130. výročí přihlášení „vozidla poháněného motorem na plyn“ k patentové ochraně Carlem Benzem v roce 1886 – a toto datum je považováno za okamžik zrození automobilu.

O 120 let později, 19. května 2006, bylo po dvaapůlleté výstavbě otevřeno nové Muzeum Mercedes-Benz před branami závodu Untertürkheim. Muzeum od začátku stanovuje nová měřítka svou architekturou, výstavním konceptem i pořádanými akcemi.

 V uplynulých deseti letech navštívilo muzeum více než 7,1 milionu návštěvníků.
V uplynulých deseti letech navštívilo muzeum více než 7,1 milionu návštěvníků.

U příležitosti zahájení programu na oslavu jubilea dne 29. ledna 2016 probíhaly každou hodinu speciální prohlídky na různá témata, jako je automobil, Stříbrné šípy, užitková vozidla, Bertha Benz, architektura muzea, nebo ženy a automobily.

Mimořádným vyvrcholením v následujících měsících bude kromě 19. května, kdy bude otevřena speciální výstava na téma třídy E, jubilejní víkend 4. a 5. června 2016.

Na fanoušky a rodiny čeká velká oslava s mottem „Budoucnost potřebuje původ“. Muzeum Mercedes-Benz bude slavit kulaté narozeniny po celý rok následujícím jubilejním programem:

Speciální výstava Safety Cars (do 17. dubna 2016) Webový seriál „Museum Monday“ (od 25. ledna 2016) Speciální prezentace SLS AMG GT 3 v atriu (do 29. února 2016) Speciální prezentace 10 let Muzea Mercedes-Benz (od 29. ledna 2016) Co dělá kráva v lednici? Výstava pro děti zaměřená na jejich aktivní účast (16. února až 4. března 2016) Mercedes-Benz Social Media Night (23. února, 2. března, 6. dubna, 18. května a 8. června 2016) Aukce Bonhams (19. března 2016) Muzejní noc (2. dubna 2016) Mezinárodní festival trikových filmů – Triky pro děti (27. dubna až 1. května 2016) Speciální výstava na téma třídy E: Mistrovské dílo E (19. května až 6. listopadu 2016) Pre-Work párty a jubilejní program 10 let Muzea Mercedes-Benz (19. května 2016) Jubilejní víkend 10 let Muzea Mercedes-Benz pro fanoušky a rodiny (4. a 5. června 2016) Cars & Coffee (každou neděli od 19. června do 4. září 2016)

Mercedes-Benz Lounge (14. června až 4. září 2016) Muzeum Mercedes-Benz je etablovaným místem pro návštěvníky z celého světa. Dosud ho navštívilo více než sedm milionů lidí více než 160 národností, kteří si prohlédli výstavu se 160 vozidly a celkem více než 1500 exponátů na výstavní ploše 16 500 metrů čtverečních.

Muzeum od začátku stanovuje nová měřítka svou architekturou, výstavním konceptem i pořádanými akcemi.
Muzeum od začátku stanovuje nová měřítka svou architekturou, výstavním konceptem i pořádanými akcemi.

Muzeum Mercedes-Benz je otevřeno denně od úterý do neděle od 9 do 18 hodin. Pokladna zavírá vždy v 17 hodin. Přihlášení, rezervace a aktuální informace: Od pondělí do neděle od 9 do 18 hodin na telefonním čísle 0711 17-30000, e-mailové adrese classic@daimler.

com nebo na internetové adrese: www.mercedes-benz.com/museum

Článek vznikl ve spolupráci se společností Mercedes-Benz
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Krásné pražské zahrady: Které jsou otevřené celoročně?
epochanacestach.cz

Krásné pražské zahrady: Které...

Možná to nevíte,...
Unikátní lahev za milion je jen pro zvané
epochalnisvet.cz

Unikátní lahev za milion je...

V poslední době se prémiové destilerie doslov...
Nečekaný a drsný rozvod kvůli alkoholu?
nasehvezdy.cz

Nečekaný a drsný rozvod...

Prošli si společně...
Regina Rázlová jako na houpačce! Kdy z ní seskočí?
nasehvezdy.cz

Regina Rázlová jako na...

Herečka Regina Rázlová (75)...
Douglas nově v obchodním centru Metropole Zličín
iluxus.cz

Douglas nově v obchodním...

Parfumerie Douglas otevřela před koncem loňského...
Asijský salát s kuřetem
tisicereceptu.cz

Asijský salát s kuřetem

Může sloužit jako předkrm i hlavní jídlo....
Reinkarnace v zájmu státu
21stoleti.cz

Reinkarnace v zájmu státu

Vůle komunistických pohlavárů v Číně poroučí nejen...
Prožít podzim života se svou láskou je krásné
skutecnepribehy.cz

Prožít podzim života se svou...

Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství...
Designový klenot Českého lesa
rezidenceonline.cz

Designový klenot Českého lesa

Blahodárný klid hlubokých lesů chodského...
Sluneční brýle: Velmi užitečná paráda
panidomu.cz

Sluneční brýle: Velmi...

Podobné tvrzení se nedá přenést na žádný jiný módní...
Záhadné megality Mzoura: Postavili „africké Stonehenge“ obři?
enigmaplus.cz

Záhadné megality Mzoura:...

Africký kamenný kruh prý vybudovala...
Zveřejněna tajemná fotografie. Zachycuje UFO nad Mosulem?
enigmaplus.cz

Zveřejněna tajemná...

Internet nedávno obletěl snímek pořízený americkým...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha