Skip to content

Rodinná tragédie: Pět tísíc let starý hrob odkrývá brutální tajemství!

Celkem 15 mladých mužů, žen a dětí bylo objeveno v 5000 let starém masovém hrobě v blízkosti polské vesničky Kozsyce. Jednalo se o rozvětvenou rodinu z doby bronzové. Příčina smrti: úder do hlavy.

I přes ryze brutální způsob usmrcení, bylo při pohřbu o těla nebožtíků velmi pečlivě postaráno. Matky byly pohřbeny po boku svých dětí. Sourozenci uloženi jeden vedle druhého. Zvláštností se však stala absence starších mužů v tomto hrobě – přítomný byl pouze jediný otec.

Kromě genetiků, studovali hrob také kriminalisté a antropologové. Polští experti došli k závěru, že rodina byla nejspíš zabita z rituálních důvodů. Jistou roli mohl hrát dokonce i rituální kanibalismus.

Podle autorů článku „Unravelling ancestry, kinship, and violence in a Late Neolithic mass grave“ (překl.: Rozluštění rodové linie, příbuzenských vazeb a násilí v pozdně neolitickém masovém hrobě), mohl tragédii vyvolat nečekaný útok obyvatel jiné vesnice.

Ti pravděpodobně přepadli nic netušící rodinu a popravili ji. O pohřeb se později postarali právě starší příbuzní – dospělí muži – kteří mohli být v době masakru na lovu.

Foto: https://www.sciencemag.org, https://www.thesun.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články