Skip to content

První role Elizabeth Taylorové: Štěk ve filmu se slavnou kolií

S nadsázkou lze říci, že Elizabeth Taylorová (1932-2011) vděčí za slávu Hitlerovi. Jak totiž vrchní nácek rozjíždí v Evropě válečný konflikt, sbalí v roce 1939 její rodiče kufry i děti a prchnou z Londýna do USA.

Usadí se v Beverly Hills, kde její matka Sara Sothernová (1895–1994) každou chvíli slyší jak je ta její maličká šikovná a měla by jít k filmu.

Začne s ní tedy obrážet studia a konkursy. Je jí 11 let, když se objeví v malé roli filmu Lassie se vrací a po několika štěcích získá hlavní roli dívky, která chce vyhrát dostihový závod. Film O velkou cenu se stává vánočním hitem roku 1944 a na filmovém nebi zazáří nová hvězda.

Není dne, aby se neobjevila někde v tisku, na dračku jdou její papírové panenky i omalovánky. „Dětství mi tehdy skončilo, protože studio začalo ovládat celý můj život,“ vzpomíná Taylorová. Když není ve škole nebo netočí, musí na hodiny tance a zpěvu, na focení nebo dávat rozhovory novinářům.

Objevuje se na titulních stránkách, píše se o ní jako o zázraku. Status hollywoodské legendy si v následujících desetiletích jistí nejen rolemi v takových hitech jako je Kleopatra (1963) nebo Zkrocení zlé ženy (1967), ale také titulem sex symbolu a výstředním životem jehož součástí je třeba osm nevydařených manželství.

Foto: pinterest video: Youtube (Movieclips)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …