Skip to content

Proč je dnes MMA takovým fenoménem?

Tento článek je reklamním sdělením

Před několika málo lety se zdálo, že pozice tradičně nejsledovanějších sportů jako je fotbal, hokej nebo tenis, jsou neotřesitelné. V poslední době to ale již tak jisté není. Mezi mladými lidmi totiž obrovsky narůstá popularita nejen e-sportů, ale také bojového umění MMA.

E-sporty a MMA jsou stále oblíbenější
Proč roste obliba e-sportů je celkem zřejmé. Děti tráví velkou část svého času hraním počítačových her, a tak i rádi sledují na svých obrazovkách ty nejlepší hráče na světě. Vlastně je to úplně stejná situace, jako když jejich otcové byli děti a hráli na plácku za domem fotbal. Pak se přece také rádi koukali na ty nejlepší fotbalisty světa.

Přední čeští zápasníci

Odpověď na otázku, proč ale raketově stoupá popularita MMA, není ale tak jednoduchá a zřejmá. Sporty jako box a kickbox existují mnoho desetiletí a nikdy neměly tak velký divácký ohlas jako má dnes MMA, především pak v České republice.

Nový sport?
Jedním z důvodů, proč „nový“ bojový sport MMA téměř okamžitě získal více fanoušků, může být to, že se bojuje téměř bez pravidel. Zápasy často nejsou na první pohled sešněrované nějakou velkou taktikou. Bojuje se ve stoje, na zemi, jsou povolené kopy a i údery kolenem a lokty nebo dokonce škrcení. Na první pohled se tak střetávají bojovníci, jejichž styl je velice odlišný a díky tomu je atraktivita většiny zápasů na opravdu vysoké úrovni. A to včetně zápasů žen, které mohou být často i atraktivnější než souboje mužů.

Hlad po boji
Dalším důvodem může být pak i to, že v zápasech je k vidění mnohem více krve, než v ostatních bojových sportech. V dnešní době, kdy v civilizovaném světě se tak může projevit hlad po boji, který je odpradávna součástí lidské společnosti.

Kouzlo tkví v přípravě
K neustále vzrůstající popularitě MMA také jistě přispívá skvěle zvládnutý marketing a organizace galavečerů těch největších organizací. Samotní bojovníci často říkají, že zápas v kleci není tím hlavním, proč sport MMA dělají. Ale mnohem více je naplňuje příprava, cvičení v posilovně, zdravý životní styl a ne vysedávání u obrazovky online casina. Je tedy možné, že v budoucnosti se dočkáme i několika různých variant MMA, kde třeba budou nějaké velmi nebezpečné údery zakázány.

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Foto: TZ I am fighter, Instagram, Fightlife.cz
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …