Skip to content

Příčina sebevraždy korunního prince Rudolfa konečně odhalena?

Ve Vídni se před několika dny našel dopis na rozloučenou psaný rukou Marie Vetserové (1871-1889), poslední milenky následníka rakousko-uherského (a tím pádem i českého) trůnu Rudolfa Habsburského (1858-1889).

17letá šlechtična zemřela společně s korunním princem za nevyjasněných okolností 30. ledna roku 1889 na zámku v dolnorakouském Mayerlingu. Milenecká dvojice se vší pravděpodobností spáchala sebevraždu.

Rudolf nejprve zastřelil Marii a potom sebe. Celou událost přesto až doposud zahalovala spousta nejasností, zejména z jakého důvodu se pár rozhodl ukončit své životy násilím.

Bude záhada vyřešena?
Bude záhada vyřešena?

Zapeklitý případ by nyní mohl definitivně objasnit Mariin dopis, který se desítky let skrýval v trezoru jedné vídeňské banky. „Drahá matko, prosím odpusť mi, co jsem provedla, nemohla jsem se ubránit lásce, stejně jako on, chci být pohřbena vedle něho na hřbitově v Allandu, jsem šťastnější mrtvá než za života,“ píše se údajně v barončině soukromé korespondenci, která je v současné době v rukou expertů, v příštím roce by však měla být představena veřejnosti při příležitosti 100.

výročí od úmrtí Rudolfova otce – rakouského císaře Františka Josefa I. (1830-1916). Složka s osobními dopisy a fotografiemi Marie Vetserové byla uložena v bance neznámým člověkem již v roce 1926. Materiál byl přitom historiky donedávna pokládán za nenávratně ztracený.

Foto: www.en.wikipedia.org, www.faz.net
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …