Skip to content

Přichází revoluce v knižním průmyslu?

Zdá se, že vydat svou knihu bude v krátké budoucnosti jednodušší, než kdykoliv předtím. Stačí jen označit textový soubor v počítači, poslat jej ke speciálnímu stroji a za pět minut je kniha na světě. Svázaná i s navrženou obálkou.

02
Stroj, který má potenciál zcela změnit zaběhnuté zvyky v knižním průmyslu

S podobnými vychytávkami bylo možné se dosud setkat jen ve vědeckofantastické literatuře. Ovšem, stroje, které to zvládnou, jsou již realitou. Dva z nich se staly velkou atrakcí víkendového Pařížského knižního veletrhu, kde francouzské nakladatelské společnosti PUF a La Martiniere předváděly, jak snadné může být vytisknout knihu přímo na místě a nestarat se o náklady na dopravu a distribuci.

03
V některých francouzských knihkupectvích se Espresso Book Machine stává součástí vybavení

„Představuje to velkou příležitost pro kohokoli,“ řekl představitel PUF Frederic Meriot, jehož společnost vystavila Espresso Book Machine vyrobený americkou skupinou Xerox a využívající francouzský software Ireneo.

Společnost La Martiniere předvedla menší přístroj vyrobený japonskou firmou Ricoh s programem francouzské firmy Orsery.

04
Vydávání knih může být mnohem snažší, než kdykoliv předtím

Knihkupectví tak nebudou přicházet o zákazníky požadující málo prodávané knihy, které si prodejci nemohou dovolit držet skladem. V současnosti, když člověk nesežene knihu v obchodě, zamíří na internet.

Nové stroje by knihkupcům umožnily udržet si i tyto klienty.

Foto: pdgm.com, xerox
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Technologie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články