Skip to content

Potápěče málem spolkla velryba: Z lodi to pozorovala jeho žena!

K čemu může dojít při podvodním filmování hejna sardinek? Raineru Schimpfovi se stalo asi to poslední, co by kohokoliv napadlo. Málem ho spolkla velryba.

Nedaleko přístavu Port Elizabeth v Jižní Africe se jedenapadesátiletý Rainer Schimpf, vydal, jako už stokrát předtím potápět. Zatímco byla jeho pozornost plně upřená na hejno sardinek, velryba ho, naprosto omylem, málem spolkla.

“Nestihl jsem se ani vyděsit, hned mi bylo jasné, co se stalo,” popsal zážitek Schimpf. Celou událost viděla z nedaleké lodi jeho žena a dcera. Obě nemohly nic jiného, než situaci přihlížet.

“Ucítil jsem ohromný tlak v pase, a nejspíš v tu chvíli si velryba uvědomila, co se stalo. Otočila se na stranu a sevření čelistí povolila, abych se mohl dostat ven. Pomohl mi k tomu silný proud vody, který se z jejích útrob vyvalil ven, zatímco polykala ryby, které chytla spolu se mnou,” vysvětlil Schimpf.

Potápěči se při zvláštním incidentu nic nedostalo, a pár minut poté, co se na lodi vzpamatoval, už byl zpět ve vodě. Heinzova manželka mluví o obrovském štěstí. “Podařilo se mi to natočit, stačilo mi ten záběr vidět jednou, aby mi došlo, jaké měl štěstí,” uvedla.

Foto: thesouthafrican.com Video: youtube.com channel: Barcroft animals
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …