Nejen v létě, ale také v zimě mohou naše vlasy trpět. Jako první pomoc se doporučuje zastřihávání jejich konečků. Díky zastřižení ulevíme vlasovým kořínkům, což může i zpomalit proces vypadávání vlasů.
Zároveň je však potřeba naše vlasy též důkladně vyživovat. S vnější péčí nám může pomoci zejména kvalitní vlasová kosmetika a určitě nám neuškodí vyhýbat se častým chemickým zásahům.
Vnitřní výživa
Naprosto rozhodující význam má však vnitřní výživa. Naše stravování by tedy mělo být pestré a vyvážené.
Dostatečný přísun vitaminů a minerálních látek vhodných pro výživu vlasů lze například získat z potravin, jakými jsou vejce, zelenina tmavé zelené barvy (papriky, brokolice, špenát, fazolky), luštěniny, ořechy nebo panenský olivový olej.
Vsadit můžeme také na vhodné doplňky stravy, které mimo jiné obsahují pro vlasy velice potřebné aminokyseliny, protože při nedostatku aminokyselin vlasy ztrácejí na síle, pevnosti a odolnosti.
První pomoc
V kritických případech můžeme sáhnout k pivovarským kvasnicím, které navíc vlasům dodávají rovněž i hedvábnost a lesk.
Velice prospěšná je také kopřiva dvoudomá, jež zamezuje nadměrnému vypadávání vlasů a je též velice důležitá při přeměně aminokyseliny na keratin, jenž tvoří základní prvek vlasu.
Svým přínosem může prospět i chlorella, zelená potravina detoxikující organismus a snižující míru překyselení. Zamezuje vypadávání vlasů, napomáhá jejich hydrataci a podporuje přirozený růst vlasů.
Navíc celkově posiluje pokožku hlavy včetně vlasových kořínků a zabraňuje ztrátě barvy vlasů.
Celá řada pomocníků…
Suchý typ vlasů můžeme povzbudit aloe verou, která jim dodává pružnost, hydrataci, celkově plný vzhled a také lesk. Zelený čaj a extrakt z přesličky rolní zase působí jako silné antioxidanty a pomáhají chránit vlasové folikuly před poškozením volnými radikály.
Minerály, jako kupříkladu zinek, měď či hořčík, hrají důležitou roli v podpoře růstu vlasů. Železo je pak velice důležité zejména pro ženy se sklonem k alopecii.