Skip to content

Podivné zážitky: Dokazují existenci paralelních světů?

Američanka Carol Chase McElheney je zmatená. Podle ukazatele se nachází ve svém rodném městě Riverside, jenomže vůbec to tu nepoznává. Přece se místo, v němž vyrůstala, nemohlo tak změnit! Je možné za určitých okolností nahlédnout do jiné reality?

Stalo se vám někdy, že jste hodiny marně hledali důvěrně známé místo? Chovali se lidé ve vaše okolí náhle úplně jinak, než jste byli zvyklí? Třeba vás prostě obelstila ošidná paměť, možná trpíte duševní poruchou, ale rovněž není vyloučeno, že jste se na chvíli ocitli v kůži své druhého já z paralelního vesmíru. Podle některých teorií se totiž jiné reality mohou za jistých okolností střetnout, a v tomto okamžiku můžeme nahlédnout do světa, který nám běžně zůstává skryt. Lze pro tato odvážná tvrzení uvést nějaké důkazy?

střetnutí vesmírů
Mohou se někdy různé reality protnout?

Obchodník odjinud

Úředník z pasové kontroly na tokijském letišti se soustředně mračí. Doklad, který mu předložil seriózně vyhlížející muž v obleku, vypadá naprosto v pořádku, jenže ho vydala jakási země Taured. O té zaměstnanec letiště v životě neslyšel. „Taured, kde vlastně leží?“ vzhlédne úředník k cestovateli. „Mezi Španělskem a Francií. Je něco v nepořádku?“ chce vědět cizinec. Úředník ho vyzve, aby ho následoval do kanceláře. Neznámý čelí desítkám otázek. Cestovatel tvrdí, že do Japonska jezdí obchodně již pět let, což potvrzují i razítka v jeho pasu. Má dokonce řidičský průkaz vydaný v Tauredu.  Když ho úředníci vyzvou, aby jim ukázal, kde jeho rodná země leží, ukáže na Andorru. Tu však prý nezná. Bezradní Japonci nakonec muže odešlou do blízkého hotelu, než se vše vyjasní. Před dveřmi jeho pokoje hlídkují dva zaměstnanci imigračního úřadu. Přesto ráno není po muži ani stopy. Přitom byl ubytován v patnáctém poschodí! Kam zmizel? Tento příběh se údajně odehrál v roce 1954 v Tokiu. Mohl muž pocházet z jiné dimenze, jak si myslí někteří záhadologové?

muž z Tauredu
Na japonské letiště prý v roce 1954 přicestoval muž s pasem neexistující země.

Podivné město

Roku 2006 řídí Američanka Carol Chase McElheney z Perrisu v Kalifornii do San Bernardina. Cestou se rozhodne navštívit rodné město Riverside. Marně však hledá dům svého dětství i obydlí svých příbuzných. Její zmatek se stále stupňuje. Nemohla se splést?  Támhle přece vidí střední školu, kterou navštěvovala! Jenže ostatní místa nepoznává.

A hřbitov, kde jsou pohřbeni její prarodiče, je úplně zarostlý plevelem. Chtěla by se někoho zeptat, jenže všechny lidi obklopují zvláštní vibrace. Vystrašená Carol z města raději odjede. Když se do něj o pár let později vrátí na otcův pohřeb, vše vypadá normálně. Co se vlastně stalo? Navštívila Američanka jinou dimenzi, jak sama věří?

young woman tourist holding paper map outdoors and talking by the phone
Mladá Američanka nemohla své rodné město poznat. Co to způsobilo?

Probuzení v paralelním vesmíru?

Jednačtyřicetiletá Španělka Lerina Garcia 16. července roku 2008 vstává do práce. Hned po probuzení ji zarazí několik věcí. Povlečení její postele i pyžamo mají jinou barvu, než jaké používá. Nechá to ovšem být a vyrazí do zaměstnání. Jenže tam marně hledá svou kancelář. V oddělení, v němž pracuje, se nachází úplně cizí lidé. V panice se vrátí domů. Tam však ke své hrůze najde muže, s nímž se před šesti měsíci rozešla. Naopak po jejím současném příteli není ani stopy! Navštíví tedy doktory a posléze i psychiatra. „Za vše zřejmě může stres. Kvůli tomu si váš mozek vytvořil tyto domnělé nesrovnalosti,“ uklidňují ženu odborníci. Jenže ona je přesvědčená o něčem jiném. „Myslím, že jsem se probudila v jiné realitě,“ svěřuje se na webu. Zešílela Španělka, nebo se opravdu ocitla v paralelním světě?

zmatená žena
Španělka Lerina García zažila jednou po probuzení šok. Opravdu se probudila do jiné reality, jak se domnívá?
Foto: http://topfoundfootagefilms.com/, weloveua.com, http://www.espressocapital.com, https://www.youtube.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …