Domů     Philip Zepter naučil svět vařit zdravě
Philip Zepter naučil svět vařit zdravě
komerční sdělení

„Není to hrnec, ale nerezové nádobí. A není na pár let, vydrží vám do konce života,“ prohlašuje sebevědomě tehdy 38letý vystudovaný ekonom Milan Jankovič.

Původem Srb, který v 80. letech emigroval z rodné Jugoslávie do Rakouska, začíná u našich jižních sousedů prodávat kvalitní nerezové kuchyňské nádobí.

Firmu pojmenuje po babičce

To se už na první pohled liší od konkurence. Nejen precizním zpracováním z nerezové oceli, ale i sofistikovaným ukazatelem v úchytu pokličky, kterým lze sledovat proces vaření a také připravovat jídlo v páře s minimem tuku a soli, tedy zdravě.

A to vše s 30letou zárukou na kovové části. Milanu Jankovičovi se v nové vlasti začíná dařit. Svou firmu, kterou zakládá v roce 1986, pojmenuje Zepter po rodném příjmení své babičky.

I on sám přijímá její příjmení a křestní jméno mění na Philip. Příběh jedné z nejúspěšnějších společností na světě, vyrábějících a prodávajících (nejen) nádobí, se začíná psát… 

Sázka na zdraví se vyplácí

„Jsme hrdí na naše výrobky. Na jejich vynikající kvalitu, neobyčejný design a na naši vyspělou technologii. Máme radost ze své práce. Vážíme si těch, kteří s námi pracují. Za veškerými našimi činy stojí jedna zásada – ta nejdůležitější:

„vaše zdraví a vaše krása,“ říká Philip Zepter (na úvodní fotografii) o svém byznysu. Zní to možná až pateticky, pravdou však zůstává, že výrobky Zepter jsou výsledkem dlouholetého vědeckého výzkumu.

Jeho cílem je propojit funkčnost a vysoký estetický dojem s ekologicky šetrným provozem a pozitivním vlivem na lidské zdraví.

Ať již jde o kuchyňské nádobí, patentovaný systém vacSy pro vakuové uchovávání potravin, světelnou terapii Bioptron, multifunkční produkty pro  úklid domácnosti či švýcarskou dermatologicky testovanou fytokosmetiku La Danza, Swisso Logical  a Swiss Nature.

V Česku má již 1,9 milionů zákazníků

Expanze společnosti se samozřejmě nevyhnula ani Česku. Zepter zde již v říjnu 1991 otevírá své zastoupení a v dubnu 2001, jen měsíc po slavnostním otevření pražské centrály, uzavírá jubilejní miliontou kupní smlouvu.

To, že jsme i zde propadli kouzlu této značky, nejlépe dokumentuje fakt, že za 25 let působení u nás si výrobky Zepter koupilo 1,9 milionu Čechů.  Mezi nimi vlastní Zepter výrobky i řada osobností, jako herečky Linda Rybová a Kateřina Winterová, herec Martin Zounar, moderátorky Gabriela Partyšová a Halina Pawlowská, jachtařka Lenka Vydra Šmídová či kuchařští mistři Emanuele Ridi a Jiří Král.

Vizitkou společnosti je i zisk řady cen, například loni získal Zepter International ČR již potřetí prestižní ocenění Czech Superbrands, udělované nejuznávanější globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek.

První Srb s americkou medailí

Dnes pětašedesátiletý Philip Zepter se má za čím ohlédnout. Vybudoval celosvětové impérium volného obchodu, které do dnešního dne prodalo více než 760 milionů svých výrobků v 60 zemích světa.

Muž, který dal jako jeden z prvních podnikatelů zákazníkům nadstandardně dlouhou záruku na své zboží a patří dnes mezi nejbohatší Srby, na svou otčinu nezanevřel.

I když dnes žije v Monaku, v roce 2010 otevírá se svou ženou, profesorkou literatury, v Bělehradě muzeum moderního umění, první soukromou instituci tohoto druhu v Srbsku. Tím ale jeho filantropie nekončí.

Dlouhodobě financuje projekty Mezinárodního červeného kříže,  Unicef a Save the Children. Na Madagaskaru vybuduje vesnici Zepter se 100 domy, nemocnicí, základní a střední školou.

V roce 2011 Philip Zepter získává prestižní americké ocenění Ellis Island Medal of Honor za výjimečný a trvalý přínos lidstvu v oblasti humanity jako teprve pátý „Neameričan“ v historii.

PREZENTUJÍ KAŽDÝCH 10 VTEŘIN

Zepter International zaměstnává přes 100 000 obchodních konzultantů a zaměstnanců v 60 zemích 5 kontinentů.

Ti prodávají výrobky 4 programů: Home Art, Medical, Home Care, Cosmetics & Luxury.

Zepter International vlastní 8 závodů ve Švýcarsku, Německu a Itálii. Rozloha jejích obchodních prostor na prestižních světových adresách činí 320 000 m². Každých 10 vteřin se někde na světě uskuteční prezentace výrobků této společnosti.

Chytré nádobí vaří samo

Revoluční nádobí Zepter Masterpiece SMART LINE umožňuje plně automatizované a ničím nerušené vaření bez vaší přítomnosti.

Mozkem tohoto konceptu je nejmodernější digitální termokontrol propojený s dálkovým signalizačním zařízením a ‚‚chytrým“ indukčním vařičem nové generace.

Více informací naleznete na: www.zepter.cz 

Komerční článek společnosti Zepter International.
Související články
Zajímavosti
Proč se na Velikonoce světí oheň a co znamená červené vajíčko?
Od nepaměti znamená oheň teplo domova. Například už v antice se rodina kolem něj schází, kdykoli chce řešit něco důležitého. Vdává-li se dívka, její matka odebere z rodinného ohniště žhavé uhlíky a jde jimi zapálit oheň v novém domově své dcery. Vyhasnutí ohně se považuje za špatné znamení. Ohně si proto všímá i Bible a považuje ho za […]
Zajímavosti
Tři pečené symboly Velikonoc: Mazanec, beránek a jidáše
„Jak pastýř pase své stádo, beránky svou paží shromažďuje, v náruči je nosí, březí ovečky šetrně vede,“ tak vystupuje Bůh ve Starém zákoně. Hebrejská tradice považuje ovci a jehně za symbol člověka jako člena Božího stáda. Nejčastější obětí Bohu se stává právě beránek, přikazuje to ve starozákonních předpisech Mojžíšův zákon. Nový zákon jako beránka označuje ukřižovaného […]
Zajímavosti
Míč: Nezbytnost stará 4500 let
O kolik nezapomenutelných zážitků by člověk přišel, nebýt jeho – dechberoucích chvílí v tenise, basketbalu a samozřejmě fotbalu. Neuskutečnil by se bez něj třeba legendární moment, kdy Antonín Panenka pošle vršovickým dloubákem kulatý nesmysl doprostřed branky a udělá z Československa v roce 1976 mistry Evropy. Dá se do něj kopat, házet ho, odpalovat nebo naopak […]
Zajímavosti
9 největších tajemství chlupatých mazlíčků. Co všechno nevíte o kočkách?
Kočky známe všichni, přesto stále existuje množství zajímavostí, které ne každý ví a zná. Věděli jste například, že kočky se domestikovaly samy? A přemýšleli jste někdy o tom, proč se říká, že má kočka devět životů? A k čemu slouží kočičí předení? Je toho totiž spousta a my se dnes podíváme na symbolických devět zajímavostí, které […]
reklama
věda a technika
Fascinující lidský mozek
S ohledem na fungování lidského mozku platilo dlouho paradigma, že v dospělosti pracuje už jen s vybudovanými neurálními cestami a netvoří si nové. Až na začátku 21. století se prokázalo, že se mozek vyvíjí i v dospělosti.   Neuroplasticita či plasticita mozku je termín, který označuje vývoj změn v mozku v průběhu života jedince. Neuroplastické […]
Okřídlený zabiják B-2: Stroj připomínající můru unikne i radarům!
V klidu vstoupí do afghánského vzdušného prostoru, sestoupí na požadovanou výšku, zamíří cíl a bomby už padají na potemnělou krajinu. O několik tisíc metrů níže si nepřátelští vojáci libují, jaký mají klídek. Na radaru totiž nic nevidí. Stačí, aby se objevily a lidé se okamžitě mají na pozoru. Americká armáda to moc dobře ví, a tak […]
Fascinují Pennsylvania Station: Když orli odlétají…
Kdykoliv míří po kolejích do nebo z New Yorku hlava Spojených států amerických nebo jiní důležití tuzemští i zahraniční státníci, odjíždí z 11. nebo 12. koleje. Rozhodně nejde o konec nádraží, cestující tu mohou nastoupit do vlaků na celkem 21 kolejích obsluhovaných 11 nástupišti. A že je tu pořádně živo – kapacita tohoto nádraží je […]
Anestezie: Bolest dostala utrum díky večírku
Bez anestezie byly dějiny chirurgie spíše dějinami bolesti. I když od starověku se prověřovaly nejrůznější způsoby, jak během operací docílit znecitlivění, nejběžnější praxí zůstávalo řezání do člověka při jeho plném vědomí. Bolest dostala utrum až díky večírku.   V 19. století se mnohé večírky neobešly bez nehořlavého plynu s nevýraznou vůní a nasládlou chutí. Zábava s oxidem […]
reklama
historie
Tragédie na South Forku: Smrtící kilometry ostnatého drátu
Skupina mužů s krumpáči a lopatami neúnavně uvolňuje zanesený odtok pensylvánské přehrady South Fork na řece Little Conemaugh. Intenzivní deště ani po několika dnech neustávají. Další početná skupinka se snaží upustit vodu z přeplněné hráze vykopáním dalšího odtoku. Dílo ale nedokončí.   „Nechte toho! Přehrada už nevydrží, musíme pryč!“ křičí jeden z pracantů. Je 31. […]
Královna Alžběta II. uměla i opravit auto
V 56 letech 6. února 1952 umírá v sídle Sandringham House v Norfolku britský král Jiří VI. (*1895). Jeho starší dcera, budoucí královna Alžběta II., tehdy pobývá v africké Keni, kde zahajuje svoji cestu po zemích Commonwealthu. Zprávu o otcově smrti Alžbětě II. (1926-2022) šetrně oznamuje její manžel, princ Philip (*1921). „Je to obrovská zodpovědnost,“ uvědomuje si tehdy 25letá […]
Bujel v pravěkých Čechách kanibalismus?
Kolem ohně sedí skupinka pralidí. Nad plameny se opéká maso a jeho vůně, šířící se kolem, brzy podráždí nosy budoucích strávníků. Maso je lidské… Nevšední hostina se chystá na jihu Moravy kolem roku 1000 př. n. l. Muž se zakousne do šťavnaté pečínky z nepřítele. Ohlodává kost a její úlomky hází za sebe do tmy. Připravení […]
Na česko-polsko-uherském summitu ve Visegrádu vypili králové 9800 litrů vína
Karlovi IV. se roku 1335 na česko-polsko-uherském summitu ve Visegrádu líbí., Karel I. Robert z Anjou se totiž ukáže jako štědrý hostitel, který oběma delegacím nabízí spousty jídla. „Na obědy českého krále se každodenně daly dva tisíce pět set chlebů a také z královských jídel bohatě,“ líčí uherský dějepisec Ján z Turca (1435–1488/1490). Lucemburkové se svou družinou […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vnuci objevili v mém rodném domě poklad
skutecnepribehy.cz
Vnuci objevili v mém rodném domě poklad
Myslela jsem, že ten dům dokonale znám. Jako dítě jsem ho prolezla od sklepa až po půdu. Přesto vnuci našli pokoj, o němž neměl nikdo ani tušení. Ten dům kdysi postavili mí praprarodiče a já jsem v něm vyrůstala. Proto jsem si myslela, že ho znám dokonale, už můj otec ho měl prozkoumaný a ukázal mi jako dítěti všechny
Útok z hlubin: Potopila německou ponorku UB-85 mořská nestvůra?
epochalnisvet.cz
Útok z hlubin: Potopila německou ponorku UB-85 mořská nestvůra?
Německé ponorky byly za první světové války skutečným postrachem Atlantiku. Jejich torpéda rozsévala zkázu mezi spojeneckými loděmi a bylo velmi těžké je zničit. O to větší překvapení čekalo na námořníky z britské lodi HM Coreopsis II, když se jim zcela bez boje vzdala posádka obávané ponorky UB-85. Jejich plavidlo totiž prý potopila mořská příšera!  
Einstein v praxi: K čemu je nám obecná teorie relativity?
21stoleti.cz
Einstein v praxi: K čemu je nám obecná teorie relativity?
Publikoval přes 300 vědeckých prací a dal lidstvu nejslavnější rovnici světa E= mc2. Dodnes patří k největším vědeckým hvězdám, ke zhmotnělé tvůrčí genialitě, protože jeho speciální teorie relativity
Jachta Milano od prémiových Tankoa Yachts má na palubě i kino
iluxus.cz
Jachta Milano od prémiových Tankoa Yachts má na palubě i kino
Italská společnost Tankoa Yachts přináší milovníkům moře nový důvod, proč vyplout na otevřené vody. Jejich nejnovější klenot, 70 metrů dlouhá luxusní jachta Milano, vzdává hold svému italskému jménu -
Září na špici Zlaté pagody přes 5000 diamantů?
historyplus.cz
Září na špici Zlaté pagody přes 5000 diamantů?
Mluví se o ní jako o jednom ze zapomenutých divů světa. Není se ani čemu divit. Šweitigoumská pagoda je úchvatná, obzvláště pak v podvečer, když ji paprsky zapadajícího slunce doslova rozzáří. Její povrch je totiž ze zlata. Použito ho prý bylo větší množství, než jaké tvoří zlaté rezervy v britských bankách. Na její špici se navíc blyští
Velikonoční boží milosti neboli křehotiny
tisicereceptu.cz
Velikonoční boží milosti neboli křehotiny
Křehké cukroví se na Vysočině nepřipravuje jen na Velikonoce. Sváteční pochoutka prababiček v neděli provoní celý dům. Zkusíte si ho vyrobit také? Suroviny 250g hladké mouky 2 žloutky Kousek m
Glore Psychiatric Museum: Straší tu labilní duchové utýraných pacientů?
enigmaplus.cz
Glore Psychiatric Museum: Straší tu labilní duchové utýraných pacientů?
V některých významných muzeích se nacházejí artefakty, které do našeho světa údajně přitahují cizí síly. V jiných se zase objevují přízraky lidí, kteří byli kdysi na těchto místech umučeni k smrti. Mn
Jičínské perly: Staré Hrady a židovský hřbitov
epochanacestach.cz
Jičínské perly: Staré Hrady a židovský hřbitov
Jižně od Jičína v obci Libáň stojí původně gotický hrad s renesančním zámkem Staré Hrady. Stejně jako samotný Jičín i zdejší místo dokonale zapadá do pohádkového kraje. Staré Hrady u Jičína Vybírat si můžeme hned z několika pohádkových prohlídkových okruhů, v nichž se seznámíme s více než čtyřmi stovkami pohádkových bytostí. Čekají opravdu všude. Vypravit se za
Jak hořké potraviny prospívají našemu zdraví?
nejsemsama.cz
Jak hořké potraviny prospívají našemu zdraví?
Už naše babičky věděly, že hořká jídla napomáhají celkové pohodě a mají léčivé účinky. Hořké látky konzumované s mírou mohou přinést mnoho dobrého. Od nepaměti se používají především pro své pozitivní účinky na trávení. Nejen bylinky Potravin, které jsou zdrojem hořké chuti, je na výběr mnoho. Jde například o mandle, para ořechy, mák, pohanku, žito, jehněčí maso
Velikonoční paráda z prvního kvítí
panidomu.cz
Velikonoční paráda z prvního kvítí
Velikonoce jsou tady! Přinášíme vám několik tipů, jak si je udělat krásné s pomocí prvního kvítí! Ve stejnokroji Že sestava v kabátku stejného střihu dokáže udělat úplně jiný dojem než bez kabátku, platí nejen u vojáčků. Kabátek přitom může být zcela jednoduchý, klidně z papíru nebo pruhu jutoviny. Jarní ikebana Pokud chcete neobvyklou květinovou dekoraci,
Jak slavila Zlata Adamovská svoje půlkulatiny?
nasehvezdy.cz
Jak slavila Zlata Adamovská svoje půlkulatiny?
Zlata Adamovská (65) ze seriálu Ordinace v růžové zahradě oslavila narozeniny. A zavzpomínala v té souvislosti, že si pro ni život přichystal dost perných chvil. Všechno jí vynahradila až láska s Pet