Skip to content

Pařížský autosalon představil nový Mercedes AMG GT

Milovníci řvoucích motorů a ušlechtilých křivek lidských i automobilových krasavic zamířili mezi 4. a 19. říjnem 2014 do Paříže. Na místním autosalonu se jako každý rok představily žhavé novinky všech předních světových značek a my vám přinášíme malou ochutnávku v podobě nového Mercedesu.

Německý velikán s trojcípou hvězdou odhalil svůj další skvost a naše srdce zaplesala. Nová agresivní verze Mercedesu AMG GT už na první pohled dává najevo, že jízda v ní bude odměnou a ne povinností. Krátká zádní část a celkový design trochu připomínají Jaguár F Type R, který byl až do této chvíli také podle nás nejpohlednějším vozem ve své třídě.

Ladné křivky a jednoduše geniální křivky karoserie AMG GT nás ale uchvátily a v tomto případě dáme z exteriérového hlediska přednost Mercedesu. Pokud se bojíte potvrzení přísloví „navrch huj, vespod fuj,“ můžeme vaše pochybnosti nechat s klidem rozplynout.

DESIGN_Der_neue_Mercedes_AMG_GT_01
Interiér připomíná barevnou kombinací spíše hřebce z italské než německé stáje.

Sport jedině s elegancí

Když otevřete dveře, které kupodivu oproti ostatním vozům své třídy nemíří vertikálním směrem, budete mít možná chvíli pocit, že hledíte do interiéru C Class. Takový je ale pouze první dojem, detaily snoubí jednoduchou funkčnost s elegancí a to vše prostupuje veskrze závodnický duch.

Palubní deska nabízí široké možnosti vlastní customizace, například zdobení centrálního panelu deskou z uhlíkových vláken, která se samozřejmě znatelně projeví na konečné ceně vozu. Ta začíná na 3,3 milionech korun, může vás stát ale i o 300 000 víc, a to v případě, že si chcete pořídit GT S verzi.

mercedes-amg-gt-06
Důraz na propracování detailů byl vždy neklamnou součástí vozů s trojcípou hvězdou.

Gepard na čtyřech kolech

Rozdíly mezi GT a GT S verzemi jsou zřejmé – „esko“ slibuje jednoduše větší výkon. Jeho osmiválcové bi-turbo pohání 503 koňských sil, které vystřelí vůz na rychlost 100 kilometrů v hodině o 0,2 sekundy rychleji.

Zároveň disponuje adaptabilními tlumiči, které ve spojení se sedmistupňovou automatickou převodovkou a náhonem na zadní kola dělají z nového Mercedesu nefalšovaného závodníka.

První kusy jdou do prodeje na začátku roku 2015 a v garáži každého fanouška sportovních elegánů by rozhodně neměl chybět.

Mercedes AMG GT – technické údaje:

Motor: V8 4.0 bi-turbo

Výkon: 446 hp (503 hp ve verzi GT S)

Maximální rychlost: 302 km/h

Zrychlení 0-100 km/h: 4,0 sekundy (GT), 3,8 sekundy (GT S)

Cena: od 3,3 milionu korun

Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Auto & Moto
Zobrazit více …