Skip to content

Odstoupení Benedikta XVI.: Čeká nás apokalypsa?

Posledním papežem, který rezignoval na post hlavy katolické církve, byl v roce 1294 Celestýn V. To samé oznámil Benedikt XVI. a jeho rozhodnutí okamžitě vyvolalo paniku. Naplnilo se tak dávné proroctví o tom, že se blíží konec světa?

V únoru 2013 se veřejnost dozvídá šokující zprávu. Papež Benedikt XVI. (*1927) odstupuje z funkce papeže. Své rozhodnutí oznámil takto: „Poté, co jsem opakovaně zpytoval své svědomí před Bohem, dospěl jsem k jistotě, že moje síly nejsou kvůli pokročilému věku dál schopné adekvátně zastávat Petrův stolec.“ Jeho rezignace ohromí celý svět. Něco podobného se stalo v historii katolické církve dosud jenom jednou…

Odstoupením papeže Benedikta XVI. se údajně naplnila starodávná děsivá věštba.
Odstoupením papeže Benedikta XVI. se údajně naplnila starodávná děsivá věštba.

K případu papežova odstoupení se váže jistá zajímavost. Svojí rezignací totiž otevřel vrátka k naplnění tzv. Malachiášova proroctví. Irský biskup Malachiáš (1095–1148) měl mít údajně v roce 1139 během své pouti do Říma prorocké vytržení, na jehož základě sepsal charakteristiky 112 budoucích papežů. Ti mají na papežský stolec usednout těsně před tím, než naše civilizace definitivně zanikne. A Benedikt XVI. byl předposledním v řadě!

Malachiášovo proroctví předpovídá blížící se konec světa. Skutečně nastane?
Malachiášovo proroctví předpovídá blížící se konec světa. Skutečně nastane?

Po něm má přijít papež pouze jeden. Toho Malachiáš nazývá Petrus Romanus (Petr Římský) a během jeho pontifikátu má celý svět zaniknout. Je jím snad myšlen současný papež František I. (*1936)? Malachiášovo proroctví má počátek v roce 1143, kdy je papežem zvolen Celestýn II. (†1144). K jeho pontifikátu je přiřazená fráze Ex castro Tiberis (tj. Ten z hradu na Tibeře). Podivuhodné je, že se Celestýn skutečně narodil ve městě situovaném na břehu řeky Tibery.

Apokalyptičtí jezdci jsou symbolem přicházejícího konce a utrpení. Kdy se s nimi střetneme?
Apokalyptičtí jezdci jsou symbolem přicházejícího konce a utrpení. Kdy se s nimi střetneme?

Podobné shody můžeme nalézt i u dalších papežů. Například Janu Pavlovi II. (1920–2005) náleží 110. místo seznamu a přídomek De labore solis (Z námahy slunce). To je spojováno s faktem, že se papež narodil během zatmění slunce 18. května 1920, a navíc zatmění nastalo i v den jeho pohřbu, 8. dubna 2005. Byl s tím vším papež Benedikt XVI. obeznámen, nebo svým odchodem zkrátka naplnil osud, jenž je stejně neměnný?

Foto: etheric.com, en.wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …