Skip to content

Odhaleno: Jak nás sázkovky přivádějí na buben

Tento článek je reklamním sdělením

Sázkové kanceláře odnedávna lákají své zákazníky na nevyřčený příslib, že z nich udělají milionáře. Zní to docela jednoduše. Stačí správně sázet a úspěch je zaručen. Jenže nemyslete si, že by sázkovky byly tak dobrosrdečné a možnost zbohatnout vám daly do ruky bez boje. Sázení je byznys, v němž se točí obrovské peníze. A jak známo, kde jsou peníze, tam jsou i špinavé praktiky, jak jich vydělat ještě více. Jakými způsoby sázkovky ovlivňují své zákazníky tak, aby je obraly o všechno, co mají?

Na rozdíl od loterie můžete své šance na výhru v sázení ovlivnit tím, jaké kurzy si vyberete. Pokud vsadíte chytře, své šance na výhru podstatně zvýšíte. Pokud vsadíte špatně, tak o všechno přijdete. To je známý fakt, který tu s námi je prakticky od vzniku první sázkové kanceláře.

I vy se můžete stát boháči

Na začátku všeho je tedy naděje, že sázením může zbohatnout každý – já, vy, nebo třeba váš dědeček. Tuto naději sázkovky usilovně živí různými televizními spoty. Vítěze v nich prezentují jakožto pupkatého alkoholika, který se sázením velmi rád baví, ale přitom toho o sportu zrovna moc neví. Samozřejmě vám přitom nikdy nepřiznají, že skutečně výdělečných sázkařů je jen malé % lidí. A že tito lidé pro své výhry obvykle musí udělat víc, než jen sedět u televize a opíjet se do němoty.

Když tedy získáte pocit, že byste to mohli zvládnout taky (protože toho přeci o sportu rozhodně víte víc, než ten ušmudlaný alkoholik), podíváte se do výlohy dané sázkové kanceláře – otevřete její web. Na první stránce sázkovky obvykle prezentují všechny sledované zápasy, na nichž často mívají nasazeny nejvyšší marže a na nichž vás tedy nejvíce obírají bez ohledu na to, jakou sázku si vyberete (jednoduše proto, že kurzy neodpovídají procentuální šanci jednotlivých příležitostí a nejsou tedy hodnotné).

Když nestačí bohatství, dáme vám iPad

Aby vás sázkové kanceláře uvrtaly do jasně nevýhodné sázky na první stránce, třeba vám nabídnou ještě nějakou „výhodu“. Třeba se budete moci zapojit do soutěže, ve které budete moci vyhrát navíc dva iPady. O tom, že šance na výhru v takové soutěži jsou zcela minimální, protože se jí zúčastní třeba milion lidí, a že sázkovky na těchto dvou iPadech vydělají třeba 1000× tolik, vám opět nikdo nic neřekne.

Soutěže sázkových kanceláří jsou vůbec téma velmi vděčné. Představte si, že sázková kancelář svým zákazníkům slíbí, že mezi všechny sázkaře, kteří si u ní každý den po celý rok vsadí alespoň za 100 korun, rozdělí 10 milionů. Sedm nul sice vypadá hodně slibně, jenže pokud na konci roku zbude 10 000 statečných, tak na jednoho „výherce“ připadne 1000 korun. Během roku tedy prosázíte 36 500. Jste nuceni učinit sázku každý den bez ohledu na období – když se specializujete na hokej, v létě musíte sázet na baseball, fotbal a další sporty, který zase tak moc nerozumíte (a ztrácíte výhodu). A pokud patříte ke zlatému středu jako 95% všech sázkařů, potom během toho roku třeba 10 000 proděláte. Na konci roku potom vyhrajete 1000 korun.

Čím víc zápasů vsadíš, tím víc vyhraješ

Poslední oblíbenou, a pro sázkaře velmi nebezpečnou praktikou sázkových kanceláří je nabádání svých zákazníků k tvorbě obřích akumulátorů. Sázkovky na svých stránkách rády zdůrazňují, že sázkaři mohou vyhrát život měnící jmění třeba i při sázce v hodnotě 10koruny. V zásadě je to pravda, ale těchto případů bývá kvůli závratně nízkým celkovým šancím (a v porovnání s počtem podaných sázek) tak málo, že jsme zase zpět u šancí na výhru v loterii. To už vám ale sázkovky nepřiznají, naopak.

Ke každému takovému příběhu nalepí odpovídající nadpis, třeba: „Na tiket vybral 12 remíz a za sázku 10 korun si odnes 10 milionů“. Možná už to taky vidíte. V nadpisu je zmiňováno důležité slovo „výběr“, díky němuž lidé podléhají iluzi, že úspěch závisí jenom na jejich šikovnosti a dobrých tipech. A dále nesmíme zapomenout na oněch „10 korun“, které lidem dávají naději, že od obrovské výhry je dělí už jen pár korun.

Nedovolte, aby vás sázkové kanceláře obelhávaly!

Sázkové kanceláře mají spoustu prostředků, jak své zákazníky mohou ovlivňovat tak, aby nevyhráli. Pokud chcete vystoupit z řady a stát se úspěšnými sázkaři, potom vůči těmto trikům musíte zůstat imunní. V tom vám pomůže především základní sázkařské vzdělání a pak také dostatek houževnatosti při hledání správných sportovních příležitostí. Doporučujeme web eTipy.cz, který nabízí tipy na sázení zdarma s dobrou úspěšností.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Jeskyně půlnočního děsu ukrývala kosti desítek obětovaných dětí
enigmaplus.cz

Jeskyně půlnočního děsu ukrývala...

Jihoamerická jeskyně v sobě skrývala strašlivé tajemství....
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Florentýnky
tisicereceptu.cz

Florentýnky

Původ mají v Itálii, příprava je rychlá a jsou...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Utajený rozchod s vodákem?
nasehvezdy.cz

Utajený rozchod s vodákem?

Hvězda Sestřiček Kristýna...
Jak jsem léčila kadidlem a vykuřováním
skutecnepribehy.cz

Jak jsem léčila kadidlem a...

Je strašné, když vám lékaři...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Už nejen hrubá a hladká…
epochalnisvet.cz

Už nejen hrubá a hladká…

Vyznáte se v moukách?  Na pultech se objevují...
Mariánské Lázně: Město hudby, kde vám zazpívá i fontána
epochanacestach.cz

Mariánské Lázně: Město hudby,...

Ten, kdo přijede do...
Omega Constellation s mimostřednou vteřinkou
iluxus.cz

Omega Constellation s...

Řada hodinek Omega Constellation se...
Komunikace se záhrobím: Nešťastný otec sestrojil přístroj, který to prý umí
enigmaplus.cz

Komunikace se záhrobím:...

Ztráta milované osoby dokáže s člověkem pořádně...