Skip to content

Ochraňte svou firmu díky chytré zabezpečovací technice

Tento článek je reklamním sdělením

Není to tak dlouhou dobu, co jsme se v zájmu ochrany ať už svého domova nebo podniku museli spoléhat na drahou zabezpečovací techniku. Ta často stála desítky tisíc, složitě se používala  a musela ji instalovat specializovaná firma. Dnes je situace naštěstí úplně opačná.

Moderní technika pro zabezpeční firmy je uživatelsky přívětivá a pomůže vám odhalit zloděje, nespolehlivou dodavatele nebo i nepoctivé zaměstnance. Vybrali jsme pro vás souhrn nejčastěji používaných produktů, které mají zpravidla také nejlepší výsledky na odhalení nekalých věcí ve vašem okolí.

Jak fyzicky zabezpečit firmu a její majetek? Stačí překvapivě malá investice

Vezměme si velmi častou situaci. Představte si, že zaměstnanci (nebo dodavatelé) mají k dispozici vámi zapůjčené auto. Bez konkrétních dat budete mít jen velmi hrubou představu o tom, kam se tito lidé skutečně potřebovali dopravit v rámci své práce, a kam jeli „ve svém volném čase“. Ale díky zabudovanému GPS lokátoru to snadno zjistíte. Toto je jeden z běžných způsobů, jak manažeři a majitelé firem kontrolují pracovní morálku.

Samostatnou skupinu pak tvoří útoky na firemní aktiva – citlivá data, know-how, hmotný majetek. Jaké jsou možné scénáře či typické motivy takovýchto krádeží? Tvrdý konkurenční boj, pomsta bývalého zaměstnance či vyřizování účtů na trase podřízený-nadřízený nebo mezi kolegy navzájem, snaha o osobní obohacení, zakrytí vlastních pochybení a podobně. Níže uvedené produkty vám tyto aktivity spolehlivě odhalí.

A jak tedy takové moderní vychytávky, které jsou vyvíjené pro účely hlídání domovů i firemních hodnot konkrétně vypadají, co všechno umějí a pro jaké situace se zejména hodí? Tady jsou nejběžnější z nich.

Minikamery

Málokoho dnes asi překvapí, že ulice, náměstí, obchodní domy, benzinové stanice, pošty, banky a další místa s větší koncentrací lidí jsou poměrně hustě osázeny průmyslovými kamerami. Vedle kamerových okruhů vyžadujících již poměrně značnou finanční investici nabízí specializovaní výrobci i subtilnější a elegantnější minikamery se širokou využitelností, jež umožňují pořízení záznamu diskrétnějším způsobem. První možnost představují kamerky se vskutku miniaturními rozměry a zároveň s parametry, díky nimž je možno pořizovat záznam ve vysoké obrazové i zvukové kvalitě.

Ještě rafinovanější a oblíbenou variantou je pak zakamuflování, přesněji integrace, malé kamery do běžného předmětu. Typicky takového, který jsme zvyklí na daném místě vídat tak, aby nevzbudil jakékoliv podezření. Pro účely využití v domácnosti se tak nabízí minikameru instalovat do stolních hodin, budíku, meteo-stanice,…

Počínání potenciálního zloděje tak může být nahráváno z míst, kde by to pravděpodobně vůbec nečekal. Použití minikamer se neomezuje výhradně na domácnosti, nýbrž nacházejí uplatnění i v komerčních nebo skladovacích prostorech, jakož i v kancelářích. Po technické stránce není velkým problémem zakomponovat titěrnou nenápadnou kameru do zcela standardního kancelářského vybavení, od šanonu po flash disk.

Ochrana aut

Častým cílem zlodějů, vandalů, ale nezřídka i nepoctivých zaměstnanců jsou také auta, pro něž jsou vyvíjeny třeba speciálně uzpůsobené nahrávací zařízení, které umí nejen zaznamenávat průběh jízdy, ale skrze tzv. parkovací mód kontinuálně nahrávat dění uvnitř i vně vozidla v době mimo jízdu. Šance, že případný vandalismus či nepoctivá aktivita obchodního zástupce anebo jiného zaměstnance firmy nezůstane bez povšimnutí se tak podstatně zvyšuje. Přečtěte si, jak vybrat kameru do auta.

Tak trochu opakem kamer do aut jsou GPS lokátory, jež lze stručně charakterizovat jako zařízení určené ke sledování vozidel, majetku nebo osob. Osoba používající vůz totiž o lokátoru nemusí vůbec vědět. Lokátor posílá zprávy o aktuální přesné poloze formou textové zprávy, anebo údaje průběžně ukládá na server, z něhož je pak možné zjistit celou trasu, kterou vozidlo urazilo. Krádeže aut jsou obecně dle statistik na chvostu objasněnosti dle druhu trestné činnosti, a tak právě zde se zapojení technických novinek a bezpečnostních pomocníků jako účinné prevence přímo nabízí.

Zabezpečovací systémy

Prvním krokem, který odborníci doporučují rodinám i firmá, je zakoupení fyzických překážek a bariér, například v podobě bezpečnostních dveří. Ty jsou zároveň protipožární i protihlukové.

Následuje instalování komplexního systému pro zabezpečení domu, bytu, kanceláře či jiných prostor. To dokáže dle dostupných údajů snížit riziko vykradení o více než 90 %. Trendem jsou výrobky, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádu jednotek tisíc korun a jež v pohodě zvládne zapojit i člověk bez technických buněk. Velkou výhodou těchto systému je také to, že k nim můžete připojit různé typy čidel. Ochrání vás nejen před zloději, ale i požárem nebo únikem plynu.

Další technické bezpečnostní novinky podstatně zvyšující šanci, že z případného nežádoucího setkání se zlodějem, vandalem nebo nepoctivým zaměstnancem vzejdeme jako vítězové, prodávají zejména specializované obchody, mezi nimiž lze jmenovat Secutek nebo třeba SPYobchod.

 

 

 

Foto: www.secutek.cz
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …