Domů     Ochraňte svou firmu díky chytré zabezpečovací technice
Ochraňte svou firmu díky chytré zabezpečovací technice
komerční sdělení

Není to tak dlouhou dobu, co jsme se v zájmu ochrany ať už svého domova nebo podniku museli spoléhat na drahou zabezpečovací techniku. Ta často stála desítky tisíc, složitě se používala  a musela ji instalovat specializovaná firma. Dnes je situace naštěstí úplně opačná.

Moderní technika pro zabezpeční firmy je uživatelsky přívětivá a pomůže vám odhalit zloděje, nespolehlivou dodavatele nebo i nepoctivé zaměstnance.

Vybrali jsme pro vás souhrn nejčastěji používaných produktů, které mají zpravidla také nejlepší výsledky na odhalení nekalých věcí ve vašem okolí.

Jak fyzicky zabezpečit firmu a její majetek? Stačí překvapivě malá investice

Vezměme si velmi častou situaci. Představte si, že zaměstnanci (nebo dodavatelé) mají k dispozici vámi zapůjčené auto.

Bez konkrétních dat budete mít jen velmi hrubou představu o tom, kam se tito lidé skutečně potřebovali dopravit v rámci své práce, a kam jeli „ve svém volném čase“. Ale díky zabudovanému GPS lokátoru to snadno zjistíte.

Toto je jeden z běžných způsobů, jak manažeři a majitelé firem kontrolují pracovní morálku.

Samostatnou skupinu pak tvoří útoky na firemní aktiva – citlivá data, know-how, hmotný majetek. Jaké jsou možné scénáře či typické motivy takovýchto krádeží?

Tvrdý konkurenční boj, pomsta bývalého zaměstnance či vyřizování účtů na trase podřízený-nadřízený nebo mezi kolegy navzájem, snaha o osobní obohacení, zakrytí vlastních pochybení a podobně. Níže uvedené produkty vám tyto aktivity spolehlivě odhalí.

A jak tedy takové moderní vychytávky, které jsou vyvíjené pro účely hlídání domovů i firemních hodnot konkrétně vypadají, co všechno umějí a pro jaké situace se zejména hodí? Tady jsou nejběžnější z nich.

Minikamery

Málokoho dnes asi překvapí, že ulice, náměstí, obchodní domy, benzinové stanice, pošty, banky a další místa s větší koncentrací lidí jsou poměrně hustě osázeny průmyslovými kamerami.

Vedle kamerových okruhů vyžadujících již poměrně značnou finanční investici nabízí specializovaní výrobci i subtilnější a elegantnější minikamery se širokou využitelností, jež umožňují pořízení záznamu diskrétnějším způsobem.

První možnost představují kamerky se vskutku miniaturními rozměry a zároveň s parametry, díky nimž je možno pořizovat záznam ve vysoké obrazové i zvukové kvalitě.

Ještě rafinovanější a oblíbenou variantou je pak zakamuflování, přesněji integrace, malé kamery do běžného předmětu. Typicky takového, který jsme zvyklí na daném místě vídat tak, aby nevzbudil jakékoliv podezření.

Pro účely využití v domácnosti se tak nabízí minikameru instalovat do stolních hodin, budíku, meteo-stanice,…

Počínání potenciálního zloděje tak může být nahráváno z míst, kde by to pravděpodobně vůbec nečekal.

Použití minikamer se neomezuje výhradně na domácnosti, nýbrž nacházejí uplatnění i v komerčních nebo skladovacích prostorech, jakož i v kancelářích.

Po technické stránce není velkým problémem zakomponovat titěrnou nenápadnou kameru do zcela standardního kancelářského vybavení, od šanonu po flash disk.

Ochrana aut

Častým cílem zlodějů, vandalů, ale nezřídka i nepoctivých zaměstnanců jsou také auta, pro něž jsou vyvíjeny třeba speciálně uzpůsobené nahrávací zařízení, které umí nejen zaznamenávat průběh jízdy, ale skrze tzv.

parkovací mód kontinuálně nahrávat dění uvnitř i vně vozidla v době mimo jízdu. Šance, že případný vandalismus či nepoctivá aktivita obchodního zástupce anebo jiného zaměstnance firmy nezůstane bez povšimnutí se tak podstatně zvyšuje.

Přečtěte si, jak vybrat kameru do auta.

Tak trochu opakem kamer do aut jsou GPS lokátory, jež lze stručně charakterizovat jako zařízení určené ke sledování vozidel, majetku nebo osob.

Osoba používající vůz totiž o lokátoru nemusí vůbec vědět. Lokátor posílá zprávy o aktuální přesné poloze formou textové zprávy, anebo údaje průběžně ukládá na server, z něhož je pak možné zjistit celou trasu, kterou vozidlo urazilo.

Krádeže aut jsou obecně dle statistik na chvostu objasněnosti dle druhu trestné činnosti, a tak právě zde se zapojení technických novinek a bezpečnostních pomocníků jako účinné prevence přímo nabízí.

Zabezpečovací systémy

Prvním krokem, který odborníci doporučují rodinám i firmá, je zakoupení fyzických překážek a bariér, například v podobě bezpečnostních dveří.

Ty jsou zároveň protipožární i protihlukové.

Následuje instalování komplexního systému pro zabezpečení domu, bytu, kanceláře či jiných prostor. To dokáže dle dostupných údajů snížit riziko vykradení o více než 90 %.

Trendem jsou výrobky, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádu jednotek tisíc korun a jež v pohodě zvládne zapojit i člověk bez technických buněk. Velkou výhodou těchto systému je také to, že k nim můžete připojit různé typy čidel. Ochrání vás nejen před zloději, ale i požárem nebo únikem plynu.

Další technické bezpečnostní novinky podstatně zvyšující šanci, že z případného nežádoucího setkání se zlodějem, vandalem nebo nepoctivým zaměstnancem vzejdeme jako vítězové, prodávají zejména specializované obchody, mezi nimiž lze jmenovat Secutek nebo třeba SPYobchod.

Foto: www.secutek.cz
Související články
Zajímavosti
Kopřiva: Otravný plevel? Ne, úžasná rostlina!
Kopřivám se vyhýbáme z logických důvodů: nestojíme totiž o popálení. Zahrádkáři jim nemohou přijít na jméno, když se rozmůžou na zahrádce. A tak by se dalo pokračovat. Jenomže kopřivy mají co nabídnout. Využití nacházejí v kosmetice i farmacii a dokonce se uplatní také v kuchyni. Podle staré moudrosti má každé popálení kopřivou přinést odolnost vůči […]
Zajímavosti
4 Nejobávanější místa planety: sem vstoupí jen ti nejodvážnější!
Naše malá česká kotlina je v celosvětovém měřítku vlastně velmi příjemným a bezpečným místem pro život. Nemáme tu příliš lokalit, které by byly skutečně nebezpečné, či dokonce smrtící. Planeta Země nicméně takových míst nabízí spoustu. Na některé se vůbec nedostanete, jiné jsou sice přístupné, ale každý vám doporučí se jim vyhnout. Které lokality z celého světa lze […]
Zajímavosti
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
Zajímavosti
Boříme mýty: Eva a Adam nekousli do jablka!
Proč dnes nežijeme v ráji? Protože Adama a Eva okusili jablko ze zakázaného stromu. A jak to víme? Píše se o tom v Bibli…. Omyl, v Bibli se o žádném jablku nepíše! Dle knihy Genesis ochutnají „peri“, což je v hebrejštině obecně plod. Podle časté teorie šlo o fíky, a právě listy fíkovníku se poté […]
reklama
historie
Dětství božské MM: Otec neznámý, matka v depresích
Gladys Bakerová zabouchne dveře a zamkne je. „Neboj se, neboj, budeme spolu,“ uklidňuje tříleté děvčátko schované ve velkém pytli. Je to únos se vším všudy. Dítko v pytli není nikým jiným, než budoucím filmovým idolem. Matka se ji právě pokouší získat od pěstounky Idy Bolenderové zpět do své péče… Ida si s chatrnými dveřmi za […]
Kníry: Dovedete si bez něj představit Chaplina?
Mrožák, angličák, kartáček, podkova, tkanička, řídítka. Druhů a variant knírů jsou desítky. A každý má minimálně jednu slavnou osobnost, která by bez něj nebyla kompletní. Knír je natolik dominantním prvkem tváře, že se v mnoha případech stává nejen poznávacím znamením, ale doslova obchodní značkou. Jeho historie dlouhá, plná vítězství i porážek. Žižka má holou bradu Vousy […]
Poslední válečná kořist: Nacistická ponorka vezla uran i plány stíhačky
Jaký byl osud německé zaoceánské ponorky typu XB? Dne 25. března 1945 se ponorka U 234 vydala na přísně tajnou misi do Japonska s exkluzivním nákladem na palubě Cestou se však její posádka dozvěděla o kapitulaci Německa, a tak se musela vzdát… Oceánská minonosná ponorka U 234 byla jednou z největších ponorek své doby. Objednávku na její […]
Věra Čáslavská: Tragédie slavné rodiny
Tragédie se bohužel nevyhýbají nikomu z nás. Platí to i o slavných rodinách umělců, vědců a sportovců. Ani zlaté medaile z olympiád a mistrovství světa nikomu nezaručují domácí štěstí.  V lepších případech to končí rozvodem, v těch horších se neshody kupí i po rozvodu. A někdy může dojít i k násilí a smrti někoho z […]
reklama
lifestyle
Falco: Rakouský hudební fenomén s tragickým osudem
Tento článek popisuje životní cestu rakouského zpěváka a skladatele Falca, od jeho neobvyklého talentu v dětství, přes bouřlivou kariéru plnou hitů jako „Der Kommissar“ a „Rock Me Amadeus“, až po tragickou smrt při automobilové nehodě v roce 1998.   Falco, vlastím jménem Johann „Hans“ Hölzel (1957–1998), je rakouský hudebník, zpěvák a skladatel. Stal se jediným […]
Co se skrývá za záhadnou smrtí muzikanta Miroslava Berky?
Jsou tři hodiny odpoledne. Lucerna je ještě zavřená pro veřejnost, jen v uklízečky vytírají v sále podlahu, brigádníci doplňují nápoje do ledničky a ve zkušebně sedí osazenstvo kapely Olympic. Jeden její člen chybí. „Tak ještě počkáme a uvidíme,“ prohlásí frontman Petr Janda (*1942). Ale když se nic nestane, odehrají zkoušku i bez kolegy.   Odešel, nedošel Tím, […]
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky […]
Proč našemu zdraví jaro někdy nevoní?
Na začátku jara se počasí mění vyloženě aprílově, i několikrát během dne. Venkovní teploty kolísají, a ta naše může kvůli takovým výkyvům začít hodně rychle stoupat. V tomto období jsme všichni mnohem náchylnější k nemocem, jarní chřipky, rýmy a obecně problémy s dýchacími cestami na náš číhají za každým rohem.   Klíč ke zdraví najdete […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Uvařte si měkoučké karamely
panidomu.cz
Uvařte si měkoučké karamely
Nebudou se lepit na zuby a postup je velmi snadný díky jednoduchému fíglu. Nebudete potřebovat nic než běžný bílý cukr a trochu smetany. I tajná ingredience, která zaručí měkkost bonbonů, je běžná – jde o obyčejnou jedlou sodu. Tak pojďme na to! Do vyššího hrnce dejte 250 g bílého cukru a 50 ml vody. S
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,