Skip to content

Obrazem: Když socha žehná městu!

Dva fenomény jsou v Brazílii nadevše. Fotbal a hlavně Ježíš Kristus. Největší latinskoamerická země je svou religiozitou známa a také ji dává hlasitě najevo.

Kde jinde by se mohla najít gigantická Ježíšova socha žehnající obrovskému městu než právě v Brazílii?

1
Vláček dopravující tiristy k soše.

Brazílie se své nezávislosti dočkala v roce 1822. V rámci oslav sta let od této události byl v Riu de Janeiru položen základní kámen díla, které se stalo jedním z brazilských symbolů. Slavnostně byl monument stojící na hoře Corcovado, odhalen 12.

října 1931 a jejím autorem je francouzský sochař s polskými kořeny Paul Landowski (1875 – 1961).

2
Podoba, kterou socha získala na internetu po výprasku Brazílie od Německa 7:1 v semifinále fotbalového šampionátu, jež se v roce 2014 konal právě v Brazílii.

Ohromný kolos měří 30 metrů a váží 1145 tun, čímž se vyrovná váze sedmi obřích letadel Boeing. Základní konstrukce je železobetonová, ale povrch je z mastku. Tento materiál je snadno opracovatelný a navíc tolik nepodléhá povětrnostním vlivům.

4
I v noci socha září do okolí.

Zajímavostí je, že malta použitá při stavbě sochy obsahuje kromě běžných ingrediencí i poněkud neobvyklé složky jako cukr a dokonce velrybí tuk.

3
Pohled na město, kterému socha žehná.

Do roku 1994 byl brazilský monument nejvyšší sochou Ježíše Krista na světě. Nyní mu patří třetí příčka, v západopolském městečku Świebodzin je Kristus vysoký 36 metrů a v bolívijské Cochabambě měří 34 metrů.

Foto: Daily Mail, Wikipedia, Top4Themes
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …