Skip to content
reklama

Oběť sebevraždy, nebo erotických hrátek?

V 80. letech zní hity kapely INXS z rádií po celém světě. Leader australských rockerů Michael Hutchence je obdivovanou hvězdou, o níž koluje jediné – miluje sex. Právě sexuální rozkoš ale nakonec stojí zpěváka život.

„I need you tonight (Dnes v noci tě potřebuji),“ zní v textu skladby od australské rockové skupiny INXS, v jejímž čele stane charismatický zpěvák Michael Hutchence (1960–1997). Ten však k tomu, aby si naplnil své touhy, potřebuje jen sám sebe a cokoliv, čím se lze tak trochu přiškrtit.

Žádný velký bouřlivák

Michael Hutchence nepatří k těm, kteří by přespříliš zaplňovali stránky bulváru svými drogovými nebo alkoholovými eskapádami. Celý svět si spíš všímá jeho atraktivních doprovodů. Mezi jeho přítelkyně patří největší krásky tehdejšího showbyznysu, jako je australská zpěvačka Kylie Minogue (*1968) nebo dánská supermodelka Helena Christensen (*1968). Navíc kolují zvěsti o Hutchencových častých návštěvách luxusních nevěstinců a nekonečné řadě milenek. Je prý posedlý sexem a rád v posteli experimentuje.

Mezi Michaelovy přítelkyně patřila i zpěvačka Kylie Minogue. FOTO: NorthoffRobbins / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Záhadná smrt v hotelu

Zpěvák, jehož svérázný projev na pódiu se vystříbří roky vystupování se skupinou INXS, se však brzy zařadí do zástupu tragicky zesnulých rockových hvězd s nálepkou „sebevražda“. 22. listopadu 1997 je jeho tělo nalezené v hotelovém pokoji v Ritz-Carlton v Sydney.

Michael Hutchence visí nahý, oběšený mezi dveřmi na koženém pásku. Jeho krev nese stopy alkoholu a kokainu. Soudní lékař tak má jasno – muž odešel ze světa dobrovolně.

Sebevražda před svatbou?

Skutečně však spáchal nadaný hudebník sebevraždu? Dodnes má řada lidí pochybnosti. „Nenalezli jsme žádný dopis na rozloučenou,“ přiznávají vyšetřovatelé. Michael Hutchence má navíc těsně před svatbou.

„Jsem nejšťastnějším mužem na světě,“ vykřikuje do světa jen pár dní před smrtí. Jeho nadšení pro blížící se manželství s moderátorkou Paulou Yatesovou (1959–2000) je očividné. Také je již 14 měsíců tatínkem jejich společné dcery Tiger Lily (*1996).

blank
Pomník Michaela Hutchence v North Ryde v Novém Jižním Walesu FOTO: Romanov / Creative Commons / CC BY 4.0

Všechna sláva polní tráva

Skutečnou příčinu tragédie australského hudebníka lze dnes už jen těžko vypátrat. Pravdou zůstává, že v době své smrti má za sebou roky soudních tahanic s bývalým manželem své partnerky Bobem Geldofem (*1951) kvůli opatrovnictví jejích dětí.

Navíc sláva INXS už také není, co bývala. Mohly tyto důvody stát za nevysvětleným odchodem ze světa?

blank
Skupina INXS po Michaelově smrti koncertovat nepřestala, v roce 20122 ale ukončila činnost. FOTO: Alexis Moussine-Pouchkine / Creative Commons / CC BY 2.0

Smrt uprostřed rozkoše

Proti oficiální verzi o sebevraždě mluví i pracovní přísliby do budoucnosti. Zpěvák získává jen pár dní před smrtí nabídku na filmovou roli od Michaela Douglase (*1944), na spadnutí je i natáčení sólového alba.

Podle mnohých se tak Hutchencovi stává osudnou jeho záliba v autoerotické asphyxii, masochistických erotických hrátkách, při nichž člověk dosahuje vzrušení a orgasmu v důsledku přiškrcování. Zdá se, že zpěvák si utáhl pásek kolem krku víc, než měl, a v jeho okolí zkrátka nebyl nikdo, kdo by mu mohl při problémech pomoci.

Foto: David.moreno72 / Creative Comm, NorthoffRobbins / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, Alexis Moussine-Pouchkine / Creative Commons / CC BY 2.0, Romanov / Creative Commons / CC BY 4.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články