Skip to content

Nejvíc sexy chraplák Hollywodu? Poslechněte si Scarlett Johanssonovou!

Scarlett Johanssonová (*1984) není jen jednou z nejúspěšnějších současných hereček a současně jednou z nejpřitažlivějších žen současnosti. Se svým lehce zastřeným chraplákem se navíc poměrně úspěšně uchytila v hudebním branži.

S Davidem Bowiem „za zády“

Když se v roce 2006 uchází o roli Marie v londýnské inscenaci muzikálu Za zvuků hudby, neuspěje. Aby si spravila náladu a využila pěvecké přípravy, vydává v rámci charitativní sbírky svůj první singl Summertime.

A po jeho úspěchu o rok později pustí do alba Anywhere I Lay My Head, které saž na jednu výjimku obsahuje předělávky hitů Toma Waittse (*1949). „Začala jsem ho poslouchat, když mi bylo 11 nebo 12. Je úžasný,“ vysvětluje Scarlett. Přestože se někteří kritici nad výsledkem ošklíbají, jiní ho hodnotí jako brilantní a prestižní britský hudební časopis NME ho označí za 23. nejlepší album roku 2008. A určitě to není jen proto, že ve dvou skladbách jí doprovodné vokály zpívá David Bowie (1947-2016). „Potkali jsme se těsně před natáčením na večírku,“ vzpomíná Scarlett. „Prý slyšel, že budu točit desku. Myslela jsem, že je to jen zdvořilostní otázka.“ O pár týdnů později, když točí film ve Španělsku, jí volá producent alba Dave Sitek: „Hádej, kdo je právě ve studiu a natáčí vokály k Falling Down a Street Fannin?

“ Nadšená Scarlett tvrdí: „Byl to nejlepší telefonát jaká jsem kdy měla.“

Scarlett to sluší i s mikrofonem

Nominace na Oscara

O rok později vydává album Break Up, na kterém spolupracuje s muzikantem Petem Yornem (*1974). Navíc se její hudební úspěch rozlétne do všech koutů Hollywoodu a jako ozvěna se začnou vracet nabídky na soundtracky.

K nejvydařenějším patří hypnotická písnička Trust in Me z filmu Kniha džunglí nebo Before My Time z dokumentu Chasing Ice, která je nominována na Oscara za nejlepší píseň. V roce 2015 dává dohromady dívčí popovou kapelu The Singles, ale první singl Candy je i poslední.

Jedna skupina The Singles už totiž existuje, a její kapelník žene Scarlett k soudu.

Foto: http://www.dazeddigital.com, youtube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …