Skip to content

Nejpraštěnější knížky? O úchylných lesbičkách i fekáliích v lese

Tlustá bichle mapující prognózy vývoje tvarohových obalů. Takovýhle bestseller by zkrátka neměl ve vaší knihovně chybět! A co teprve manuál ke konání potřeby ve smrkovém porostu? Kam se hrabe klasická beletrie…

Šalamounovy ostrovy získávají nezávislost, v Československu vzniká Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných a Británie poprvé volí nejpodivnější knižní titul na trhu. Zkrátka rok 1978. Kdo by se tenkrát nadál, že potrhlá anglická soutěž o nejpodivnější knihu vydrží až do dnešních dní a její obliba rok od roku poroste?

Books shelf
Většina článků radí, co číst. My vám dnes poradíme, co ze zahraniční literatury naopak nečíst.

Metafyzika paviánů, Světový výhled pro tvaroh v 60 miligramových baleních, kterému konkurují tituly Štrikovat a plést se šmrncem a Velké síto a jeho užití? Časopis Bookseller vyhlašuje již dlouhá léta favority podivných knih.

Ta o tvarohu vede. Přijde na 795 dolarů, tedy 15 500 korun! Za zmínku určitě stojí, že ač mezinárodního úspěchu dosáhne až publikace o tvarohových obalech, od jejího vydavatele, společnosti Icon Group, si můžete listovat i řadou dalších prazvláštních publikací.

Například Světový výhled na léta 2009-2014 pro obličejové masky určitě zaujme nejednoho podnikatele v kosmetické branži. A jeho cena? Stejná jako tvarohových obalů.

BookB0025MVVWC
Icon Group produkuje výhledy úplně na všechno.

Vavříny sklidíila také praktická publikace Když ho chcete zahnat od sebe, mějte nohy u sebe, hlouběji v minulosti pak narazíme na vydařenou knihu Jak se vykadit v lese (což je ještě zdvořilý překlad), nebo skvost Prověřte si koně pomocí bomby.

Velkou popularitu a s ní i vyšší prodejnost si vyslouží zejména starší kniha Návod k bezpečnému lesbickému sadomasochismu. Kterou byste si koupili vy?

large
Jasný vítěz našeho žebříčku.

A pozor, EpochaPlus pro vás nominovala vlastní české favority:

Bronzovou medaili udělujeme spisovateli Petru Šabachovi (*1951) za povídkovou sbírku Hovno hoří z roku 1994, podle které Jan Hřebejk (*1967) natočí roku 1999 kultovní film Pelíšky. Na druhém místě se umisťuje Vlado Ríša (*1949) s dalšími autory science fiction sbírky Časovír – Čistokrevné české časovky Stupínek vítězů jsme přiřkli dětské knížce Petr má medvěda nebo co držitele Státní ceny za literaturu Ludvíka Vaculíka (*1926), jinak též autora Morčat či Českého snáře.
Foto: shutterstock.com, nakladatelství Paseka, Icon Group
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Žebříčky
Zobrazit více …