Domů     Nejodlehlejší hotely: Takový klid, že slyšíte i vlastní myšlenky!
Nejodlehlejší hotely: Takový klid, že slyšíte i vlastní myšlenky!

Vrtulníkem, lodí, s horolezeckým vybavením… K oázám klidu, na hony vzdáleným obydleným místům, se po širokých pohodlných cestách nedostanete.

Zato vás čeká pohled na polární záři přímo z postele, sobí safari, výhled z téměř půlkilometrové výšky anebo třeba snídaně ve společnosti slonů.

Pokud hledáte odpočinek pro tělo i duši a přitom se nechcete nudit, můžete si vybírat. Ubytovací zařízení, která vám to umožní, jsou rozeseta na nejúžasnějších místech naší planety.

Jen se připravte na to, že za luxusní a originální relax je třeba zaplatit i stejně mimořádnou cenu.

S výhledem na ledovec

Hotel Budir leží u lávového pole v nejzápadnějším cípu poloostrova Snaefellsnes na západě Islandu. Jeho devízou je úchvatný pohled na moře, hory, lávové pole a na ledovec Snæfellsjökull.

V roce 1947 je otevřen jako penzion a rybí restaurace a jeho atmosféru si oblíbí i známé osobnosti, například islandský literát a nositel Nobelovy ceny za literaturu Halldór Laxness (1902-1998), častým hostem zde býval také malíř Johannes Kjarval (1885-1972).

V roce 2001 budovu zcela zničí požár a na jejím místě je postaven současný hotel, který byl zprovozněn v roce 2003. Jedinou další stavbou v okolí je kostel z 19. století, vzdálený jen pár minut chůze od hotelu.

Přesto se tady hosté nenudí, mezi jejich nejoblíbenější aktivity patří jízda na koni, lodní výlety anebo pěší turistika. Jedna noc pro 2 osoby v nejmenším pokoji startuje na 27 900 islandských korunách, což je v přepočtu na naši měnu cca 5000 korun.

Zádumčivé kouzlo krajiny okolo hotelu Budir si oblíbili také umělci.
Zádumčivé kouzlo krajiny okolo hotelu Budir si oblíbili také umělci.

Sledujte polární záři z postele!

Asi 250 kilometrů od severního polárního kruhu leží finský Kakslauttanen Arctic Resort, kde je rozmístěno několik desítek iglú, vyrobených ze speciálního skla, takže umožňují pohodlný a ničím nerušený výhled na polární záři.

A aby hosté nic nezmeškali, jsou dokonce vybaveny alarmem, který je na její výskyt upozorní. Areál nabízí rovněž ubytování ve srubech i tradičních domcích, vycházejících z místní lidové architektury a pro dobrodruhy také v iglú ze sněhu.

V tomto neobyčejném středisku je i sněhová restaurace, ledový bar a galerie ledových soch. A co dělat v takové pustině? Můžete se pustit do raftingu, procházet se po okolí, vzít si kolo anebo se projet na koni, sbírat lesní plody či houbařit.

V zimě je hitem sobí safari a projížďka na saních se psím spřežením stejně, jako provozování nejrůznějších zimních sportů.

Ubytování ve skleněném iglú začíná na 427 euro (cca 11 500 korun) pro 2 osoby za noc během léta a v zimní sezóně pak stojí od 569 euro (asi 15 400 korun).

V komfortu skleněného iglú si hosté mohou počkat na fascinující divadlo v podobě polární záře.
V komfortu skleněného iglú si hosté mohou počkat na fascinující divadlo v podobě polární záře.

Ve stopách kočovníků

Nomádský způsob života je pro Mongolsko a jeho obyvatele už po staletí typický. K němu neodmyslitelně patří jurty, tradiční obydlí kočovných kmenů.

Kdo by si chtěl vyzkoušet, jak se v nich bydlí a zároveň na sebe nechat působit kouzlo zdejší nedotčené přírody, pak se může ubytovat v poušti Gobi nedaleko pohoří Altaj, v místě vzdáleném zhruba 500 kilometrů od mongolské metropole Ulánbátaru.

Nedaleko hranic s Čínou je zde k dispozici 40 jurt, vybavených tradičním nábytkem, každá jurta má navíc vlastní kamennou koupelnu, kde k výbavě patří i kosmetika z velbloudího mléka.

V hlavním stanu je kino, dále je možné vychutnat si tradiční mongolské masáže anebo zajít do baru na drink či se skvěle najíst ve zdejší restauraci.

Panenská příroda nabízí mnoho příležitostí k pozorování jejích půvabů, Three Camel Lodge leží na křižovatce různých pouštních ekosystémů, od hojných travních porostů používaných při pastvě hospodářských zvířat až po horské oblasti, kde je možné setkat se s mnoha druhy zvířat i rostlin. Cena začíná na 1400 dolarech (zhruba 34 000 korun) za noc pro 2 osoby.

Nekonečná krajina a krása nedotčené přírody uklidní nervy lépe, než pilulka.
Nekonečná krajina a krása nedotčené přírody uklidní nervy lépe, než pilulka.

Z ptačí perspektivy

Pro odvážlivce, kteří mají rádi adrenalin, je určen koncept ubytování ve speciálních kapslích, zavěšených na stěně hory v peruánském Sacred Valley, zhruba 15 kilometrů severním směrem od města Cuzco. Jeho název zní Skylodge Adventure Suites.

K tomu, aby se hosté mohli ubytovat, potřebují jistou dávku odvahy a určité zkušenosti, protože se do originálního „orlího hnízda“ musí dostat po svých po stěně hory. Tři objekty se nacházejí ve výšce 400 metrů a mají kapacitu až 8 lidí.

Vstup má každý z nich v horní části. Každé apartmá má dokonce i vlastní koupelnu s umývadlem a se suchou ekologickou toaletou a nabízí dechberoucí výhled na posvátné údolí dávných Inků. Je zde však jedno omezení: hosté mohou vážit maximálně 120 kilogramů.

Důvodem jsou bezpečnostní předpisy a také pohodlí při vstupu do kapsle. Ceny začínají na 1485 peruánských solech (cca 10 000 korun) za 1 osobu a 1 noc.

Dobrou chuť vám ve výšce peruánských And popřejí třeba kondoři.
Dobrou chuť vám ve výšce peruánských And popřejí třeba kondoři.

Sloní ráj

V srdci takzvaného Zlatého trojúhelníku (Golden Triangle), kde se protínají Myanmar, Laos a Thajsko, leží resort Four Seasons Tented Camp Golden Triangle.

Je obklopený džunglí a horami, situovaný na útesu a hostům poskytuje nádherný výhled na řeku Ruak, přítok Mekongu. Kromě toho sdílí tuto oblast spolu s nadací, která se zde stará o dvě desítky zachráněných slonů.

Lidem, kteří zde hledají odpočinek, přijde jistě vhod i relaxace při venkovní masáži na zavěšené plošině uprostřed džungle anebo spojí příjemné s užitečným a naučí se vařit některé speciality thajské kuchyně od vyhlášeného šéfkuchaře.

Ubytování je možné v 15 obydlích s dřevěnou konstrukcí ve stylu stanů o rozloze 54 m2 s luxusním rustikálním vybavením i venkovní terasou. Kdo má raději tradičnější bydlení, může si zaplatit pohodlí v domku z přírodních materiálů.

Aktuální ceny nebyly v době uzávěrky tohoto čísla časopisu EPOCHA na internetové prezentaci resortu dostupné kvůli dopadu koronavirové pandemie, ale podle rezervačních portálů stojí noc pro dvě osoby v přepočtu okolo 2500 dolarů (asi 60 000 korun). V ceně je i interakce se slony pod dohledem trenérů.

O stanech se dá mluvit jen s nadsázkou, ve skutečnosti jde o velmi luxusní ubytování.
O stanech se dá mluvit jen s nadsázkou, ve skutečnosti jde o velmi luxusní ubytování.
Foto: , www.youtube.com, www.threecamellodge.com, https://naturavive.com, www.fourseasons.com https://hotelbudir.is
reklama
Související články
Zajímavosti
Černá smrt: Morová rána přinesla nejen chaos, ale také pokrok
Pandemie bubonického moru, které se říká černá smrt, se z jižního Ruska rozšířila do Evropy v roce 1346, aby končila v roce 1353 opět v Rusku. Během pandemie černé smrti zemřelo 30 až 40 % populace, dle některých odhadů až 60 % populace, což by znamenalo 50 milionů lidí. Ani „černá smrt“ ale nebyla černobílá.   Morová rána měla […]
Zajímavosti
Chcete být milionářem? Legendární soutěž stvoří boháče i podvodníky
„Takže chcete béčko? A jste si jistý? Nemůže to být třeba áčko?“ pozvedává Vladimír Čech své husté obočí. „Jsem si jistý. Dejte bé,“ kývne soutěžící naproti němu. Snaha ho zviklat tentokrát moderátorovi nevyšla. Třeba příště. Je to tehdy velká událost, když v roce 2000 do České republiky dorazí soutěž Chcete být milionářem? s hlavní výhrou […]
Zajímavosti
Je Ferda Mravenec dělnice? A co je zač Brouk Pytlík?
Cvičí přesnou mušku, řeší politiku… To je Ferda Mravenec tak, jak by si ho mohly pamatovat naše (pra)babičky. Od konce 30. let udělá velký posun. Plní pětiletku, bojuje proti škůdcům a nadšeně se účastní brigád. Až později se zaplete s nafrněnou Beruškou. Celý Sekorův příběh má ale několik drobných háčků. Například, že Ferda není „ten“ […]
Zajímavosti
Bageta a croissant: Francouzské mňamky, které nejsou francouzské
Pokud byste měli vyjmenovat jídla typická pro Francii, určitě by mezi nimi nechyběla bageta a croissant. Jenže ani jedno jedno z těch dvou není tak úplně francouzské. Bageta Někdy až metr dlouhé pečivo z bílé mouky je symbolem Francie stejně jako třeba Eiffelovka. Prezident Emmanuel Macron (*1977) ji považuje za národní poklad a chce ji […]
reklama
záhady a tajemství
Tajemné megality: Dávné stavby sloužily k obřadům i věštění
Megalitických staveb zhotovených z hrubě opracovaných kamenů se po světě vyskytuje spousta. Jde o první částečně zachovalé budovy pocházející z období paleolitu (do 11 000 př. n. l.), neolitu (do 5200 př. n. l.), a starší doby bronzové (do 1550 př. n. l.). Za úplně nejstarší se považuje maltský, pocházející z období cca 6500 let př. n. l. […]
Mytologický zrod run: O jejich šíření se měl postarat Bůh Ódin
„Tu se mi dobře začalo dařit, magické jsem moudrosti nabyl, slovo za slovem hledalo slovo,“ popisuje Ódinův stav vytržení Starší Edda, sbírka severských mytologických a hrdinských písní, jejíž opis objevili roku 1645 v islandské vesnici Skálholt. Kdy a kde tyto písně vznikly, ale není jasné. Autorem některých veršů, zvaných Výroky Vysokého (Hávamál), je však údajně sám […]
Jeskyně tajemné vědmy: Nejstarší turistická atrakce v Anglii
Pavel Beneš Předpověděla požár Londýna, auta i konec světa. Vypadala prý tak, jak si představujete klasickou čarodějnici a v Anglii je slavnější než Sybila. Kdo vlastně věštkyně známá jako Matka Shiptonová byla a co opravdu řekla, sice není známo, není to však překážkou k tomu, aby se nestala legendou. Kdejaký věštec se ohání jejím věštbami […]
Vážně to byl Hiram Bingham, kdo objevil Machu Picchu? A co Vilcabambu?
Zapomenuté, pohlcené pralesem po pádu slavné incké říše. Vážně o Machu Picchu nikdo nevěděl? Hiram Bingham zvědavě stoupá do prudkého svahu za 11letým kečuánským chlapcem Pablitem Alvarezem…   Místní o památce nad jejich hlavami celou dobu vědí, jen nemají důvod ani způsob, jak to vytrubovat do světa. Je 24. července 1911 a Hiram se stává […]
reklama
svět zločinu
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Mistři falzifikátoři na českém písečku: Pozor na Zrzavého i Schikanedera!
Učí se o nich v dějinách umění, kdo si v posledních letech koupil jejich pravé dílo, zaplatil miliony. Není se co divit, že u nás i ve světě koluje řada falzifikátů slavných českých malířů.   Ne nadarmo se o něm už v jeho 24 letech mluví jako o „nejnadanějším z akademiků“. Pražský rodák Jakub Schikaneder […]
Alfredo Ballí Treviño: Milence naporcuje do krabice
Má ne zrovna zdařile operovaný rozštěp patra, zjizvenou hlavu a splňuje vše, co 23letý začínající novinář Thomas Harris od vraha čeká. Dykes Askew Simmons (1931–1969) je bývalý psychiatrický pacient, který zavraždí tři mladé lidi a skončí ve věznici Topo Chico v mexickém státě Nuevo León.   Dykes se pokusí o útěk, ale přesně mířená kulka […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Černá smrt: Jak El Niño pomohlo rozsévat mor?
21stoleti.cz
Černá smrt: Jak El Niño pomohlo rozsévat mor?
Choroby jako je malárie, cholera, mor a influenza patří z historického úhlu pohledu mezi čtyři největší epidemiologické zabijáky. Právě podmínky doprovázející horkou fázi ENSO mimořádně nahrávají jeji
Zářivě bílá: Jak původně vypadaly egyptské pyramidy?
epochalnisvet.cz
Zářivě bílá: Jak původně vypadaly egyptské pyramidy?
Jsou důkazem lidské vynalézavosti a umu. Stojí už tisíce let a stále budí obdiv i řadu otázek. Jednou z nich je ta, jak vlastně pyramidy vypadaly v době svého postavení. O které rozdíly oproti dnešku
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Zakázaná horoucí láska
skutecnepribehy.cz
Zakázaná horoucí láska
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez
VIPLUXURY: Druhý život luxusního zboží
iluxus.cz
VIPLUXURY: Druhý život luxusního zboží
Exkluzivní bazar VIPLuxury byl založen už v roce 2017, a od té doby zprostředkovává prodej nákupu luxusního zboží světových značek. Postupem času se z jednoho obchodu staly hned tři, přičemž dva bazar
Svatý Jan pod Skalou: Dochází zde k zázračným uzdravením?
enigmaplus.cz
Svatý Jan pod Skalou: Dochází zde k zázračným uzdravením?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology. My se vydáme do blízkosti tajemné jeskyně ve středočeské obci Svatý Jan pod Skalou, ve které měl v  minulosti žít poustevník svatý
Jak Darwinova evoluční teorie rozdělila svět…
21stoleti.cz
Jak Darwinova evoluční teorie rozdělila svět…
Psal se listopad 1859, když se na pultech objevila na pohled nevinná publikace s názvem „O původu druhů“. Netrvalo však dlouho, a pro svůj obsah rozdělila vědeckou obec na dva nesmiřitelné tábory, kte
4x Moravskoslezský kraj dětem
epochanacestach.cz
4x Moravskoslezský kraj dětem
Moravskoslezský kraj je krajem Beskyd, skvělého jídla a pití, ale nezapomíná se zde samozřejmě ani na dětičky. Kam je zde můžete vzít na parádní rodinný výlet? Malá ZOO V místech, kde kdysi stávala konírna Larischů, se nachází menší zookoutek Karviná-Fryštát (viz úvodní foto). Konkrétně ji naleznete v zámeckém parku Boženy Němcové. Obora se vzácnými dřevinami
Balanční deska pro rovnováhu
panidomu.cz
Balanční deska pro rovnováhu
Nemáte čas se pravidelně hýbat? Zkuste balanční desku. Cvičení na ní je zábavné a nevyžaduje mnoho místa v bytě. Pomůže zlepšit nejen stabilitu, ale i koordinaci svalů, zpevnit zejména ty ve středu těla, na které zapomínáme. A právě tyhle svaly jsou důležité při jakémkoliv sportu, ale také při problémech s páteří či klouby. Cvičení pomáhá
Samuraj Masakado: Jeho duch prý stále ovlivňuje dění v Tokiu
enigmaplus.cz
Samuraj Masakado: Jeho duch prý stále ovlivňuje dění v Tokiu
V dlouhé historii japonského hlavního města se údajně některé události nestaly nahodile, ale ovlivnil je duch legendárního samuraje z klanu Taira. Byl jím Masakado, jehož činy se výrazně zapsaly do dě
Proč tají nového přítele?
nasehvezdy.cz
Proč tají nového přítele?
O novém příteli mluví modelka a vítězka Miss Word 2006 Taťána Kuchařová (35) celou dobu v hádankách. Od loňského podzimu po troškách prozrazuje, že je po rozvodu s hudebníkem Ondřejem Brzobohatým (