Skip to content

Nejodlehlejší hotely: Takový klid, že slyšíte i vlastní myšlenky!

Vrtulníkem, lodí, s horolezeckým vybavením… K oázám klidu, na hony vzdáleným obydleným místům, se po širokých pohodlných cestách nedostanete. Zato vás čeká pohled na polární záři přímo z postele, sobí safari, výhled z téměř půlkilometrové výšky anebo třeba snídaně ve společnosti slonů.

Pokud hledáte odpočinek pro tělo i duši a přitom se nechcete nudit, můžete si vybírat. Ubytovací zařízení, která vám to umožní, jsou rozeseta na nejúžasnějších místech naší planety. Jen se připravte na to, že za luxusní a originální relax je třeba zaplatit i stejně mimořádnou cenu.

S výhledem na ledovec

Hotel Budir leží u lávového pole v nejzápadnějším cípu poloostrova Snaefellsnes na západě Islandu. Jeho devízou je úchvatný pohled na moře, hory, lávové pole a na ledovec Snæfellsjökull. V roce 1947 je otevřen jako penzion a rybí restaurace a jeho atmosféru si oblíbí i známé osobnosti, například islandský literát a nositel Nobelovy ceny za literaturu Halldór Laxness (1902-1998), častým hostem zde býval také malíř Johannes Kjarval (1885-1972). V roce 2001 budovu zcela zničí požár a na jejím místě je postaven současný hotel, který byl zprovozněn v roce 2003. Jedinou další stavbou v okolí je kostel z 19. století, vzdálený jen pár minut chůze od hotelu.

Přesto se tady hosté nenudí, mezi jejich nejoblíbenější aktivity patří jízda na koni, lodní výlety anebo pěší turistika. Jedna noc pro 2 osoby v nejmenším pokoji startuje na 27 900 islandských korunách, což je v přepočtu na naši měnu cca 5000 korun.

Zádumčivé kouzlo krajiny okolo hotelu Budir si oblíbili také umělci.

Sledujte polární záři z postele!

Asi 250 kilometrů od severního polárního kruhu leží finský Kakslauttanen Arctic Resort, kde je rozmístěno několik desítek iglú, vyrobených ze speciálního skla, takže umožňují pohodlný a ničím nerušený výhled na polární záři.

A aby hosté nic nezmeškali, jsou dokonce vybaveny alarmem, který je na její výskyt upozorní. Areál nabízí rovněž ubytování ve srubech i tradičních domcích, vycházejících z místní lidové architektury a pro dobrodruhy také v iglú ze sněhu.

V tomto neobyčejném středisku je i sněhová restaurace, ledový bar a galerie ledových soch. A co dělat v takové pustině? Můžete se pustit do raftingu, procházet se po okolí, vzít si kolo anebo se projet na koni, sbírat lesní plody či houbařit.

V zimě je hitem sobí safari a projížďka na saních se psím spřežením stejně, jako provozování nejrůznějších zimních sportů. Ubytování ve skleněném iglú začíná na 427 euro (cca 11 500 korun) pro 2 osoby za noc během léta a v zimní sezóně pak stojí od 569 euro (asi 15 400 korun).

V komfortu skleněného iglú si hosté mohou počkat na fascinující divadlo v podobě polární záře.

Ve stopách kočovníků

Nomádský způsob života je pro Mongolsko a jeho obyvatele už po staletí typický. K němu neodmyslitelně patří jurty, tradiční obydlí kočovných kmenů. Kdo by si chtěl vyzkoušet, jak se v nich bydlí a zároveň na sebe nechat působit kouzlo zdejší nedotčené přírody, pak se může ubytovat v poušti Gobi nedaleko pohoří Altaj, v místě vzdáleném zhruba 500 kilometrů od mongolské metropole Ulánbátaru.

Nedaleko hranic s Čínou je zde k dispozici 40 jurt, vybavených tradičním nábytkem, každá jurta má navíc vlastní kamennou koupelnu, kde k výbavě patří i kosmetika z velbloudího mléka. V hlavním stanu je kino, dále je možné vychutnat si tradiční mongolské masáže anebo zajít do baru na drink či se skvěle najíst ve zdejší restauraci.

Panenská příroda nabízí mnoho příležitostí k pozorování jejích půvabů, Three Camel Lodge leží na křižovatce různých pouštních ekosystémů, od hojných travních porostů používaných při pastvě hospodářských zvířat až po horské oblasti, kde je možné setkat se s mnoha druhy zvířat i rostlin.

Cena začíná na 1400 dolarech (zhruba 34 000 korun) za noc pro 2 osoby.

Nekonečná krajina a krása nedotčené přírody uklidní nervy lépe, než pilulka.

Z ptačí perspektivy

Pro odvážlivce, kteří mají rádi adrenalin, je určen koncept ubytování ve speciálních kapslích, zavěšených na stěně hory v peruánském Sacred Valley, zhruba 15 kilometrů severním směrem od města Cuzco. Jeho název zní Skylodge Adventure Suites.

K tomu, aby se hosté mohli ubytovat, potřebují jistou dávku odvahy a určité zkušenosti, protože se do originálního „orlího hnízda“ musí dostat po svých po stěně hory. Tři objekty se nacházejí ve výšce 400 metrů a mají kapacitu až 8 lidí.

Vstup má každý z nich v horní části. Každé apartmá má dokonce i vlastní koupelnu s umývadlem a se suchou ekologickou toaletou a nabízí dechberoucí výhled na posvátné údolí dávných Inků. Je zde však jedno omezení: hosté mohou vážit maximálně 120 kilogramů.

Důvodem jsou bezpečnostní předpisy a také pohodlí při vstupu do kapsle. Ceny začínají na 1485 peruánských solech (cca 10 000 korun) za 1 osobu a 1 noc.

Dobrou chuť vám ve výšce peruánských And popřejí třeba kondoři.

Sloní ráj

V srdci takzvaného Zlatého trojúhelníku (Golden Triangle), kde se protínají Myanmar, Laos a Thajsko, leží resort Four Seasons Tented Camp Golden Triangle. Je obklopený džunglí a horami, situovaný na útesu a hostům poskytuje nádherný výhled na řeku Ruak, přítok Mekongu.

Kromě toho sdílí tuto oblast spolu s nadací, která se zde stará o dvě desítky zachráněných slonů. Lidem, kteří zde hledají odpočinek, přijde jistě vhod i relaxace při venkovní masáži na zavěšené plošině uprostřed džungle anebo spojí příjemné s užitečným a naučí se vařit některé speciality thajské kuchyně od vyhlášeného šéfkuchaře.

Ubytování je možné v 15 obydlích s dřevěnou konstrukcí ve stylu stanů o rozloze 54 m2 s luxusním rustikálním vybavením i venkovní terasou. Kdo má raději tradičnější bydlení, může si zaplatit pohodlí v domku z přírodních materiálů.

Aktuální ceny nebyly v době uzávěrky tohoto čísla časopisu EPOCHA na internetové prezentaci resortu dostupné kvůli dopadu koronavirové pandemie, ale podle rezervačních portálů stojí noc pro dvě osoby v přepočtu okolo 2500 dolarů (asi 60 000 korun).

V ceně je i interakce se slony pod dohledem trenérů.

O stanech se dá mluvit jen s nadsázkou, ve skutečnosti jde o velmi luxusní ubytování.
Foto: , www.youtube.com, www.threecamellodge.com, https://naturavive.com, www.fourseasons.com https://hotelbudir.is
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Fantastická čokoládová bábovka
nasehvezdy.cz

Fantastická čokoládová bábovka

Skutečně luxusní bábovka nejen...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Satanistický gang Adolfa Constanzy: Vařil vnitřnosti svých obětí
enigmaplus.cz

Satanistický gang Adolfa...

V souvislosti s děsivými rituálními vraždy bývá...
Audio průvodce To je Brno III. přináší pohled na brněnský industrial
epochanacestach.cz

Audio průvodce To je Brno III....

Třetí autentický...
Lomonosova univerzita: Chlouba Moskvy s tajemnou pověstí
enigmaplus.cz

Lomonosova univerzita:...

Ačkoliv mrakodrapy bývají spojovány především s...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Internet: Záhadná tajemství, která skrývá
enigmaplus.cz

Internet: Záhadná tajemství,...

Internet v dnešní době používá...
Smyslně elegantní stínění
rezidenceonline.cz

Smyslně elegantní stínění

Otázku, zda si pořídit roletu, nebo žaluzii, snadno...
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo!
nasehvezdy.cz

Celý život mě pronásledovalo...

Někdo věří na hvězdy, jiný na karty...
Revoluce v kosmetice: biologický růstový faktor
iluxus.cz

Revoluce v kosmetice:...

Přejeme si mít dokonalou pleť bez vrásek, žilek,...
Hanavský pavilon dělal reklamu železárnám
epochalnisvet.cz

Hanavský pavilon dělal reklamu...

V železárnách v Komárově u Hořovic zaměstnává 700...