Skip to content

Nejodlehlejší hotely: Takový klid, že slyšíte i vlastní myšlenky!

Vrtulníkem, lodí, s horolezeckým vybavením… K oázám klidu, na hony vzdáleným obydleným místům, se po širokých pohodlných cestách nedostanete. Zato vás čeká pohled na polární záři přímo z postele, sobí safari, výhled z téměř půlkilometrové výšky anebo třeba snídaně ve společnosti slonů.

Pokud hledáte odpočinek pro tělo i duši a přitom se nechcete nudit, můžete si vybírat. Ubytovací zařízení, která vám to umožní, jsou rozeseta na nejúžasnějších místech naší planety. Jen se připravte na to, že za luxusní a originální relax je třeba zaplatit i stejně mimořádnou cenu.

S výhledem na ledovec

Hotel Budir leží u lávového pole v nejzápadnějším cípu poloostrova Snaefellsnes na západě Islandu. Jeho devízou je úchvatný pohled na moře, hory, lávové pole a na ledovec Snæfellsjökull. V roce 1947 je otevřen jako penzion a rybí restaurace a jeho atmosféru si oblíbí i známé osobnosti, například islandský literát a nositel Nobelovy ceny za literaturu Halldór Laxness (1902-1998), častým hostem zde býval také malíř Johannes Kjarval (1885-1972). V roce 2001 budovu zcela zničí požár a na jejím místě je postaven současný hotel, který byl zprovozněn v roce 2003. Jedinou další stavbou v okolí je kostel z 19. století, vzdálený jen pár minut chůze od hotelu.

Přesto se tady hosté nenudí, mezi jejich nejoblíbenější aktivity patří jízda na koni, lodní výlety anebo pěší turistika. Jedna noc pro 2 osoby v nejmenším pokoji startuje na 27 900 islandských korunách, což je v přepočtu na naši měnu cca 5000 korun.

Zádumčivé kouzlo krajiny okolo hotelu Budir si oblíbili také umělci.

Sledujte polární záři z postele!

Asi 250 kilometrů od severního polárního kruhu leží finský Kakslauttanen Arctic Resort, kde je rozmístěno několik desítek iglú, vyrobených ze speciálního skla, takže umožňují pohodlný a ničím nerušený výhled na polární záři.

A aby hosté nic nezmeškali, jsou dokonce vybaveny alarmem, který je na její výskyt upozorní. Areál nabízí rovněž ubytování ve srubech i tradičních domcích, vycházejících z místní lidové architektury a pro dobrodruhy také v iglú ze sněhu.

V tomto neobyčejném středisku je i sněhová restaurace, ledový bar a galerie ledových soch. A co dělat v takové pustině? Můžete se pustit do raftingu, procházet se po okolí, vzít si kolo anebo se projet na koni, sbírat lesní plody či houbařit.

V zimě je hitem sobí safari a projížďka na saních se psím spřežením stejně, jako provozování nejrůznějších zimních sportů. Ubytování ve skleněném iglú začíná na 427 euro (cca 11 500 korun) pro 2 osoby za noc během léta a v zimní sezóně pak stojí od 569 euro (asi 15 400 korun).

V komfortu skleněného iglú si hosté mohou počkat na fascinující divadlo v podobě polární záře.

Ve stopách kočovníků

Nomádský způsob života je pro Mongolsko a jeho obyvatele už po staletí typický. K němu neodmyslitelně patří jurty, tradiční obydlí kočovných kmenů. Kdo by si chtěl vyzkoušet, jak se v nich bydlí a zároveň na sebe nechat působit kouzlo zdejší nedotčené přírody, pak se může ubytovat v poušti Gobi nedaleko pohoří Altaj, v místě vzdáleném zhruba 500 kilometrů od mongolské metropole Ulánbátaru.

Nedaleko hranic s Čínou je zde k dispozici 40 jurt, vybavených tradičním nábytkem, každá jurta má navíc vlastní kamennou koupelnu, kde k výbavě patří i kosmetika z velbloudího mléka. V hlavním stanu je kino, dále je možné vychutnat si tradiční mongolské masáže anebo zajít do baru na drink či se skvěle najíst ve zdejší restauraci.

Panenská příroda nabízí mnoho příležitostí k pozorování jejích půvabů, Three Camel Lodge leží na křižovatce různých pouštních ekosystémů, od hojných travních porostů používaných při pastvě hospodářských zvířat až po horské oblasti, kde je možné setkat se s mnoha druhy zvířat i rostlin.

Cena začíná na 1400 dolarech (zhruba 34 000 korun) za noc pro 2 osoby.

Nekonečná krajina a krása nedotčené přírody uklidní nervy lépe, než pilulka.

Z ptačí perspektivy

Pro odvážlivce, kteří mají rádi adrenalin, je určen koncept ubytování ve speciálních kapslích, zavěšených na stěně hory v peruánském Sacred Valley, zhruba 15 kilometrů severním směrem od města Cuzco. Jeho název zní Skylodge Adventure Suites.

K tomu, aby se hosté mohli ubytovat, potřebují jistou dávku odvahy a určité zkušenosti, protože se do originálního „orlího hnízda“ musí dostat po svých po stěně hory. Tři objekty se nacházejí ve výšce 400 metrů a mají kapacitu až 8 lidí.

Vstup má každý z nich v horní části. Každé apartmá má dokonce i vlastní koupelnu s umývadlem a se suchou ekologickou toaletou a nabízí dechberoucí výhled na posvátné údolí dávných Inků. Je zde však jedno omezení: hosté mohou vážit maximálně 120 kilogramů.

Důvodem jsou bezpečnostní předpisy a také pohodlí při vstupu do kapsle. Ceny začínají na 1485 peruánských solech (cca 10 000 korun) za 1 osobu a 1 noc.

Dobrou chuť vám ve výšce peruánských And popřejí třeba kondoři.

Sloní ráj

V srdci takzvaného Zlatého trojúhelníku (Golden Triangle), kde se protínají Myanmar, Laos a Thajsko, leží resort Four Seasons Tented Camp Golden Triangle. Je obklopený džunglí a horami, situovaný na útesu a hostům poskytuje nádherný výhled na řeku Ruak, přítok Mekongu.

Kromě toho sdílí tuto oblast spolu s nadací, která se zde stará o dvě desítky zachráněných slonů. Lidem, kteří zde hledají odpočinek, přijde jistě vhod i relaxace při venkovní masáži na zavěšené plošině uprostřed džungle anebo spojí příjemné s užitečným a naučí se vařit některé speciality thajské kuchyně od vyhlášeného šéfkuchaře.

Ubytování je možné v 15 obydlích s dřevěnou konstrukcí ve stylu stanů o rozloze 54 m2 s luxusním rustikálním vybavením i venkovní terasou. Kdo má raději tradičnější bydlení, může si zaplatit pohodlí v domku z přírodních materiálů.

Aktuální ceny nebyly v době uzávěrky tohoto čísla časopisu EPOCHA na internetové prezentaci resortu dostupné kvůli dopadu koronavirové pandemie, ale podle rezervačních portálů stojí noc pro dvě osoby v přepočtu okolo 2500 dolarů (asi 60 000 korun).

V ceně je i interakce se slony pod dohledem trenérů.

O stanech se dá mluvit jen s nadsázkou, ve skutečnosti jde o velmi luxusní ubytování.
Foto: , www.youtube.com, www.threecamellodge.com, https://naturavive.com, www.fourseasons.com https://hotelbudir.is
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články