Pokud byste vyhráli v loterii těžké miliony, co si za ně koupit? Úžasný dům, auto snů a cestu kolem světa? Jistě, ale to vám ještě hodně peněz zbude. Nechte se inspirovat luxusními hračkami, kterými nepohrdnou ani nejbohatší lidé světa.
Račte táhnout diamanty!
Cena: 600 000 dolarů (15 milionů korun)
Královské diamantové šachy ze sbírky Charlese Hollandera nese jméno jedné z nejrespektovanějších osobností v diamantové branži. V roce 2005 ji vyrobila dílna francouzského návrháře a mistra klenotníka Bernarda Maquina.
Je celá ručně zhotovena z 1168,75 gramů čtrnáctikarátového bílého zlata, z 9900 bílých a černých diamantů, vážících 186,06 karátů a z 186,57 gramů stříbra. Pracovalo na ní 30 uměleckých řemeslníků, kteří nad výrobou soupravy strávili 4500 hodin!
Výsledkem je neuvěřitelná kombinace krásy, funkčnosti a mistrovského řemesla o velikosti 19 x 19 centimetrů, která povznáší šachovou hru na zcela jinou úroveň.
Nejstarší foťák
Cena: 580 00 euro (15 660 000 korun)
V roce 2007 se ve vídeňské fotogalerii Westlicht vydražil za 580 000 euro zřejmě nejstarší fotoaparát na světě.
Kamera vyrobená v roce 1839 francouzskou firmou Susse Fréres se sídlem v Paříži je jednou z prvních komerčně vyrobených kamer na principu daguerrotypie.
Firma vyrábí speciální přístroje camera obscura neboli první foťáky. Tento je nejstarším existujícím fotoaparátem, který se dochoval. Byl nalezen v roce 2006 náhodou jako součást dědictví německého profesora fotografie z Franfurktu. Daguerrotypie je první prakticky užívaný komplexní fotografický proces.
Pastvou pro oko i vypnutá
Cena: 2,3 milionu dolarů (57,5 milionu korun)
Televize Prestige HD Supreme Rose Edition je pokryta ručně šitou aligátoří kůží a zdobená mnoha diamanty. Anglická firma Stuart Hughes se specializuje na nejluxusnější designy od zlatých a diamantových chytrých mobilů přes herní konzole až po jachty.
Nezapomíná ani na televize. Tou nejdražší je takzvaná růžová řada s názvem Supreme Rose Edition.
Věrná svému jménu je její obrazovka zasazena do rámu z 28 kilogramů solidního osmnáctikarátového růžového zlata, v němž se třpytí 72 jednokarátových diamantů vybroušených dokulata. Dále telku zdobí i řada drahých kamenů jako ametystů. Růžová varianta se považuje za nejdražší televizní přístroj na světě.
Hrálo pro miliony lidí
Cena: 3,22 milionů dolarů (80,5 milionu korun)
Nejdražším klavírem na světě je křišťálové piano Heintzman Crystal Grand o délce 2,74 metrů, vyrobené kanadskou firmou Heintzman Piano Company. Existuje jen v jednom exempláři.
Firma ho speciálně navrhla a vyrobila v Pekingu pro veřejná vystoupení s širokým obecenstvem. Jedinečný klavír je poprvé využit při zahajovacím ceremoniálu na letních olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. Báječný zvuk klavíru poprvé hned miliony diváků.
Tento futuristický výrobek a skvostné umělecké dílo se v roce 2014 prodá v aukci anonymnímu sběrateli za rekordní cenu 80,5 milionu korun.