Skip to content
reklama

Nechvalně proslulí sérioví vrazi: Koho čeká doživotí v lochu?

Jeden miluje Hitlera a považuje se za posedlého ďáblem, další číhá v parku s kladivem v ruce, jiný má doma mučírnu, do které láká děti. Jisté je jen jedno: Žádný ze zmíněných lidí to v hlavě nemá ani trochu v pořádku…

Bohatý úchyl zabíjí modelky

Zločinec: Christopher Wilder

Zločinecké rysy Australana Christophera Wildera (1945–1984) se projeví již v mládí. Wilder se roku 1963 přiznává policistům, že znásilnil u Sydney dívku. Psychiatři ho proto podrobí elektrošokům. Jenže drastická „léčba“ není účinná, Wilder sexuálně napadá ženy dál.

Roku 1969 emigruje do USA. Od února 1984 Wilder zešílí. Začne ve velkém znásilňovat, týrat a zabíjet mladé ženy – hlavně modelky. Jeho první prokázanou obětí je Američanka Rosario Gonzalezová, kterou unese a zabije ve floridském Miami.

Po dalších vraždách se stává podezřelým, odjíždí proto z Floridy. Během útěku po USA zavraždí nejméně šest obětí. Wilderovo řádění zastaví až 13. dubna 1984 v Colebrooku (stát New Hamsphire) američtí policisté, kteří ho během přestřelky zasáhnou do srdce.

1wilder
Christopher Wilder znásilňuje a vraždí jako na běžícím páse.

Milují nacisty, děti, ďábla a mrtvoly

Zločinci: Patrick Mackay a Marc Dutroux

Brita Patricka Mackaye (*1952) fascinuje zlo. Už v jeho 15 letech předpovídá britský psychiatr Leonard Carr, že z něj vyroste psychopatický vrah. V dospělosti si Mackay vyzdobí pokoj v londýnském bytě nacistickými obrazy a tvrdí, že je posedlý ďáblem.

Podle vlastních slov spáchal v Anglii 11 loupežných vražd. Mezi oběťmi jsou zahraniční chůvy, starší ženy, tulák nebo farář, který se zločince ujme. Pro tři dokázané vraždy si Mackay od roku 1975 odpykává v Anglii doživotí.

Dalším zločincem na našem seznamu je pedofil Marc Dutroux (*1956). Ten unese, znásilní a mučí nejméně 20 dívek. Čtyři z nich zavraždí. Roku 1985 zprzní s manželkou Michelle Martinovou (*1960) čtyři děti! Předčasně propuštěn byl v dubnu 1992. Přestože belgičtí četníci mají udání, že buduje v domu mučírnu, nedaří se jim ho usvědčit. Úchyl mezitím utýrá hladem dvě osmileté dívky a zabije komplice! V srpnu 1996 je konečně i s ženou zatčen a odsouzen k doživotí.

mackay a dutroux
Policejní portréty obou zločinců. Vpravo Mackay, vlevo Dutroux

Milenecká dvojka šokuje i FBI

Zločinci: Alton Coleman a Debra Brownová

Rok 1984 se v USA nese ve znamení sériových vražd. Rozpoutá je i afroamerický milenecký pár Alton Coleman (1955–2002) a Debra Brownová (*1962), který v létě 1984 uškrtí sedm Američanů černé pleti. Proč?

Coleman oplývá velkým šarmem, skrývá však i temnou stránku. Je bisexuálem se zálibou ve žhářství, brutalitě a v častém a úchylném sexu. Kvůli školní šikaně nenávidí černošskou komunitu. Když se seznámí s duševně zaostalou Brownovou, zcela ji ovládne.

Pochybné duo v ohijském Toledu znásilní a zabije Virginii Templeovou i její devítiletou dcerku Rachelle. Podobně zvráceně si dvojka počíná i u dalších obětí, což zaskočí i otrlé agenty FBI. Nakonec trestu neujdou – zatímco Coleman je popraven v dubnu 2002 v ohijském Lucasville, Brownová nakonec vyfasuje „jen“ doživotí.

2AltonColeman
Alton Coleman má sobě rovnou partnerku.

Ubije nejméně 40 lidí. Proč? Pro zábavu!

Zločinec: Alexander Pičuškin

Ruský masový vrah Alexander Pičuškin (*1974) není troškař. Od roku 1992, kdy umlátí svého spolužáka Michaila Odijčuka, ubije kladivem v Bitcevském parku v Moskvě přes 40 obětí, zejména bezdomovců. Předtím jim dá napít vodky položené na šachovnici, na které pak zaškrtne další políčko.

Šachovnicového vraha prozradí v červnu 2006 SMS zpráva napsaná poslední obětí, jíž je jeho kolegyně. Vraždil prý pro zábavu.

Alexander Pichushkin
Alexander Pičuškin má rád kladivo.

Foto: shutterstock.com, murderauction.com/Hellflorist, wikipedia.org, crimelibrary.com, Sulla Magistratura Belga. Textová spolupráce: Petr Koutský
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články