Skip to content

Nahý spánek zdraví prospívá!

Pyžamo, tričko, noční košile? Kdepak. Zdá se, že člověku nejlépe prospívá, když spí tak, jak přišel na svět. Noční oblečení totiž brání správnému krevnímu oběhu.

Naopak nahota navodí pocit pohodlí a uvolní svalové napětí. Nejen, že si člověk odpočine, ale zároveň spaluje kalorie.

Délka spánku u člověka je individuální. Obecně se pro dospělé osoby uvádí 7–8 hodin.

Jestliže je nám chladněji, spalujeme totiž více kalorií, neboť tělo vydává energii na to, aby se zahřálo. V té chvíli se uvolňují hormony přispívající ke shazování kilogramů, regeneruje se pokožka i kostní buňky.

Spánek bez oblečení vede i k prevenci před infekcemi.

Spát nahý rovněž přispívá k zachování mladistvého vzhledu. Teplá pyžama a noční košile narušují uvolňování melaninu a růstového hormonu. To jsou dva hlavní hormony bránící stárnutí těla. Při snížení teploty těla, třeba nahotou pod peřinou, se tyto hormony uvolňují a obnovují organismus.

Pro kvalitní spánek je důležitá i potemnělá místnost bez rušivých světelných vlivů.

Kromě toho tělo si v chladnějším prostředí vyrábí endorfin, nazývaný hormon štěstí, a to nám pomáhá snáze a rychleji se uzdravit, jestliže jsme nemocní. U žen se navíc regenerují ženské hormony a za nižší teploty lépe fungují.

Člověk spící vsedě nikdy neupadne do nejhlubšího spánku a tudíž si dobře neodpočine.

V neposlední řadě je výhodou nahého spánku prevence infekcí. Například intimní partie potřebují volně dýchat, ale oblečení tomu zabraňuje a teplo také podporuje množení bakterií. Zdá se tedy, že výrobci nočního oblečení mají poněkud problém…

Foto: pinterest, flickr
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …