Skip to content
reklama

Nafisa Rizvi Khanová: Usnout a už se neprobudit!

Mnoho měsíců léčí mladý muž psychické problémy své přítelkyně. Úspěšně plaší všechny její myšlenky na sebevraždu. V okamžiku, kdy ho nešťastná dívka nejvíce potřebuje, však už u ní není.

Exoticky vyhlížející kráska Nafisa Rizvi Khanová (1988–2013) je rodačka z New Yorku, dlouhá léta žije v Londýně, ale stále ji to táhne do země jejích předků. Matka Rabiya totiž pochází z Indie. A protože dívka začíná pošilhávat po herecké dráze, kde jinde se zkusit prosadit než v indickém Bollywoodu – v místě, kde se natáčí nejvíce filmů na světě?

Příliš mladá na herečku

Nafisa neodchází do Indie nepřipravena. Má za sebou studia na prestižní divadelní škole na Manhattanu a všestrannou taneční průpravu. O první role však musí i tak bojovat se zkušenějšími a zavedenějšími konkurentkami.

Jako 16letou ji ještě vyřadí z konkurzu, protože je na žádanou roli příliš mladičká. O dva roky později už však zazáří v romantickém thrilleru Nishabd. Jméno Nafisa už nepoužívá. Vybírá si umělecký pseudonym Jiah.

Svou krásou ve světě showbyznysu rychle zaujala. FOTO: Bollywood Hungama / Creative Commons / CC BY 3.0

Sedm měsíců plných pláče

Stačí pár let a Jiah Khanová je v Bollywoodu stálicí. Všeobecně se ví o jejím poměru s asistentem režiséra Soorajem Pancholim (*1990). Nikdo netuší, že vztah je pro mladou herečku záchranou. Konkurenční tlak v Bollywoodu je totiž zničující a Jiah stále více podléhá depresím.

„Plakala snad každou noc během těch sedmi měsíců, co jsme byli spolu,“ vzpomíná Sooraj. Přiznává také, že jeho přítelkyně mnohokrát naznačovala, že uvažuje o sebevraždě. Nakonec se partneři rozcházejí.

blank
Nikdy jsem ji nepřestal milovat, tvrdí Sooraj Pancholi. FOTO: Bollywood Hungama / Creative Commons / CC BY 3.0

To on zabil moji dceru!

Jiah je 3. června 2013 nalezena mrtvá ve svém apartmánu v rezidenčním komplexu Sagar Sangeet na předměstí Bombaje. Na stropním ventilátoru visí oprátka, kterou si podle všeho uvázala herečka sama. Její sestra nachází šestistránkový dopis na rozloučenou.

„Chtěla to udělat už dávno. Tím, že jsem byl s ní a hlídal jsem ji, jsem jí zřejmě jen o trochu prodloužil život,“ prohlašuje Sooraj. Co když ale právě on naopak herečce život zkrátil? Dívčina matka dokonce neváhá Sooraje obvinit z toho, že má přímo prsty v dceřině smrti.

A policie má zřejmě stejný názor, protože mladíka zatýká.

Poslední řádky zničené duše

Dopis na rozloučenou obsahuje tvrdá obvinění. Sooraj podle nich svou dívku psychicky týral, podváděl a nakonec ji dokonce přinutil k interrupci. „Kdysi jsem svou budoucnost spojovala pouze s tebou. Ale ty jsi mé sny rozbil.

Zničil jsi mou duši,“ adresuje Jiah řádky v dopise přímo Soorajovi. „Tvůj život byly jen večírky a ženy. Dozvěděla jsem se o tvé nevěře. Snažila jsem se to překonat, protože nikdo jiný tě nikdy nemiloval tak jako já.

Ale už to nedokážu. Teď už chci jen usnout a nikdy se neprobudit,“ píše Jiah Khanová.

blank
Jiah se uměla stát i modelkou. FOTO: Bollywood Hungama / Creative Commons / CC BY 3.0

Nikdy tě nepřestanu milovat!

Sooraj Pancholi stráví 20 dnů v obávaném kriminále v bombajském Arthur Road. „První čtyři dny byly nejhorší. Nesměl jsem se koupat ani si čistit zuby, zůstával jsem stále ve stejných šatech. Strčili mě do oddělení pro nejhorší zločince.

Chlápek, s nímž jsem byl v cele, znásilnil dvě holčičky. Ve vězení mezi sebou bojovalo deset gangů a každý den někoho zmlátili nebo pobodali,“ vzpomíná. Vězeň je nakonec propuštěn. Osobní podíl na smrti Jiah se nepodaří prokázat.

Na ventilátoru nejsou žádné otisky a ani mladíkova DNA na místě činu není. Sooraj Pancholi je volný a tvrdí, že Jiah Khanovou nikdy nepřestal milovat.

Foto: Bollywood Hungama / Creative Commons / CC BY 3.0,
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články