Skip to content

Nadějný fotbalista Andy Carroll: Kvůli čemu skončil před soudem?

V klubu je nabito k prasknutí. Náhle se dav zavlní. Dívka stojící vedle mladého fotbalisty vykřikne. Je potřísněná drinkem. Někomu se to může zdát jako banalita. Mladík ale začne situaci řešit s horkou hlavou plnou alkoholu.

Korunní soud v Newcastlu ve Velké Británii řeší v říjnu 2010 případ talentovaného fotbalisty Andyho Carrolla (21). Ten se zodpovídá z napadení v nočním klubu Blu Bambu v prosinci předchozího roku. K celému incidentu dojde v okamžiku, kdy se hráč Newcastlu dostane do sporu s dalším návštěvníkem klubu Michaelem Cookem.

Kdo koho víc polije?

Michael Cook.
Michael Cook.

Carroll v klubu vydatně popíjí. Michael, který je v tom samém podniku se skupinou přátel, se snaží protáhnout davem. Přitom jeho vinou dojde k polití ženy vedle Carrolla. Podnapilý fotbalista to nehodlá nechat jen tak.

„Co to děláš?“ prská vztekle. I když se jedná o nehodu, kterou Michael nezpůsobil záměrně, agresor mu to oplatí. Vylije na něj svůj drink. Mokrý muž to nenechá jen tak. Chrstne protivníkovi obsah skleničky do tváře.

Nehoda není náhoda

V klubu Blu Bambu v Newcastlu se střet obou mužů odehrál.
V klubu Blu Bambu v Newcastlu se střet obou mužů odehrál.

Až dosud by se jednalo jen o nevinnou strkanici. Jenže Carroll chce mladíkovi oplatit stejnou mincí. Bohužel pro něj, a hlavně pro Michaela mu sklenička vyletí z ruky a zasáhne poškozeného do obličeje.

Utrpí poranění hlavy, kvůli kterému musí podstoupit ošetření v nemocnici. Pohmoždění se zdá zanedbatelné proti krvácení u pravého oka. Naštěstí se ukáže, že ani toto zranění není vážné. Carrolla přesto zadrží policie.

Později je sice propuštěn na kauci, k soudu ale stejně musí.

Nakonec je z toho pokuta

Blu Bambu.
Blu Bambu.

Prokurátor Peter Gair připouští, že šlo vlastně pouze o nehodu. V tom smyslu se vyjádří i soudce Esmond Faulks: „Obžaloba akceptuje, že jste neměl v úmyslu zranit pana Cooka. Za těchto okolností bude celá věc řešena prostřednictvím finanční sankce.

“ A tak se také stane. Carroll musí zaplatit 1000 liber (asi 31 000 korun) jako pokutu a dalších 2500 liber (asi 78 000 korun) Korunnímu soudu v Newcastlu.

Foto: independent.co.uk, dailystar.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …