Skip to content
reklama

Na onom místě: 6 nejbizarnějších toalet napříč světem

Malá kabinka, kachličky a toaletní mísa? Toalety zdaleka nemusí být nudné. Na některých si zahrajete hru, jinde si můžete dopřát výhled do krajiny, na dalších dojde k blízkému setkání s tygrem. A to není zdaleka všechno!

Nezapomeňte zamknout!

Místo: Tokio, Japonsko

Co: WC s průhlednými stěnami

Veřejné toalety ve dvou tokijských parcích se ihned po své instalaci stanou senzací. Mají totiž průhledné stěny, kterými je vidět vše, od toaletní mísy až po umývadlo na mytí rukou. Nabízí se tak otázka, jak ji lidé mohou používat?

Je to docela jednoduché. Jakmile někdo vstoupí dovnitř a zamkne dveře, stěny se automaticky změní na neprůhledné díky speciální fólii, která reaguje na pohyb klíče v zámku. Po vykonání potřeby a opuštění WC se zdi se opět stanou průhlednými.

V některých jiných městech světa jsou pro změnu toalety, které zvenku vypadají jako zrcadlo, zatímco zevnitř se stěny zdají být skleněné a tudíž průhledné. Při „posezení“ uvnitř je tak dokonalý přehled o dění kolem.

Pocit, že sedí na záchodě uprostřed rušné ulice nebo parku však může být pro méně otrlé jedince příliš velký adrenalin.

Je dobré spojit příjemné s užitečným…(Foto: Harryt77 / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0)

Zábava u pisoáru

Místo: různá města světa

Co: interaktivní toalety

Při zmínce o interaktivních pisoárech, které britská společnost Captive Media instalovala v různých městech světa, se mimoděk vybaví rčení o zabití dvou much jednu ranou. Proč si neulevit a zároveň se nepobavit?

Nad pisoáry, vybavenými senzorem pro měření síly a umístění toku moči, jsou instalovány LCD obrazovky, přičemž koncept je jednoduchý: videohra je plně ovládána mířením doleva nebo doprava. V současnosti mají pánové na výběr ze dvou her.

V jedné musí lyžař srazit tučňáky a ve druhé zvolit správnou odpověď na kvízovou otázku.

blank
Záchody lze skutečně někdy najít i tam, kde byste to nečekali. (Foto: Robert Smith / Pixabay)

Jen pro silné nátury

Místo: Guadalajara, Mexiko

Co: toaleta nad výtahovou šachtou

Pro většinu lidí je představa posezení nad výtahovou šachtou děsivá. Záchod, který se nachází ve starobylém domě v mexickém městě Guadalajara tak není nic pro slabé povahy. Když někdo sedí na toaletě, dívá se skrz silné sklo přímo dolů do prázdné výtahové šachty.

Ta byla určena pro druhou zdviž v domě, která však nebyla nikdy instalována. A aby toho nebylo málo, přímo nad touto hlubokou šachtou se stojí při mytí rukou u umývadla. Chce to zkrátka mít pevné nervy (i podlahu).

Pod tygřím dohledem

Místo: provincie Che-nan, Čína

Co: toaleta u výběhu s tygry

Záchod v zoologické zahradě v čínské provincii Che-nan nabízí návštěvníkům neobyčejný zážitek, kterým je setkání s tygrem. Toaleta má totiž velká okna, skrze která se mohou dívat z očí do očí s touto elegantní šelmou.

Jeden z odvážlivců, kteří toaletu použili, se rozdělil o svůj zážitek na internetu. Natočil video, kde se na něj dívá zvědavý tygr, stojící na zadních nohou a těmi předními se opírající o okno. „Spláchnu záchod a vypadnu odtud.

Jak takhle můžu používat toaletu?!“ říká v natočeném videu jeho autor. Záchod je součástí restaurace, kde mohou zákazníci při jídle sledovat tygry ve venkovním výběhu a u stolu i na WC jsou před šelmami v naprostém bezpečí.

blank
Hradní prevéty neboli výsernice mohly být i pohodlné, horší to měli lidé dole.(Foto: Safranek-interia.eu / commons.wikimedia.org / CC0)

Trůn pro krále ostrova

Místo: Placencia, Belize

Co: toaleta na neobydleném ostrově

O něčem podobném si ikonický trosečník Robinson Crusoe mohl nechat jenom zdát. Malý pustý ostrůvek nedaleko oblíbeného letoviska Placencia v Belize se může pochlubit svým vlastním splachovacím trůnem ve stínu svěže zelených palem, na kterém si může kdokoliv dopřát úlevu a zároveň se kochat nádherným výhledem.

Podobný relax uprostřed přírody lze zažít také třeba v základním táboře na ledovci Sulphide Glacier na jižních svazích Mount Shuksan v národním parku North Cascades National Park (americký stát Washington), kde se z osamělé toalety na horském svahu nabízí úchvatný výhled na okolí.

Foto: commons.wikimedia.org, Pixabay Titulka (Foto: Marcel Gnauk / Pixabay)
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články