Skip to content

Mong La: Utajené barmské Las Vegas

Obrovská kasina, luxusní hotely, všude zářící neony. Po ulicích sviští nejmodernější limuzíny. Nádherné dívky na terasách místních restaurací. Máte pocit, že se procházíte po Las Vegas, ale to je velký omyl.

Právě jsme navštívili výstavní město Mong La, ležící na hranici Myanmaru a Číny. Evropský turista se tu musí cítit stejně, jako ta Alenka v říši divů. Dostat se sem není vůbec jednoduché. Myanmar řídí vojenská junta a vojáky potkáte na každém kroku.

Se svým mrzkým platem je pro ně každý cizinec lákavou obětí. Před cílem ho ještě čeká džungle plná gangů domorodného kmene Thai (Tai) Lu. Sem už zákon nezasahuje. Pokud tady turista přijde o život, opravdu po něm neštěkne ani pes.

mong_kok_lsnp_hairwash_party___25_by_leekenwah-d57qcsk
Nevěstince, luxusní bary, nádherné dívky. Všechno je k mání.

Připomíná Las Vegas

Mong La je město s největší produkcí drog a centrum narkoprůmyslu připomíná výstavní Las Vegas. Možná ho v některých aspektech ještě předčí. Všechno kolem pochází z drog. Manželé tu dokáží vyrobit až 10 000 pilulek proslulé omamné látky ya baa za den.

Jde o tabletky obsahující směs metamfetaminu a kofeinu. V Asii ji někdy hanlivě nazývají drogou šílenství.

3857887
Vojáky potkáte na cestě v Myanmaru na každém kroku.

Drogy jsou za směšnou částku

V Thajsku se blíží počet uživatelů k 5 milionům. Pilulka je za 250-450 bahtů (8 -12 dolarů). Mong La navštíví až 1000 zvědavých návštěvníků denně. Hazardní hry, nevěstince, luxusní bary, všechno k mání.

Prostituce a praní špinavých peněz tu bují na každém kroku. A drogy? Pro turisty za směšnou částku kdekoli a kdykoli.

86563_990x742-cb1417628512
S hazardními hrami a prostitucí se tu setkáte na každém druhém kroku.

Drogoví magnáti jsou v klidu

Tohle město je prostě postaveno pro rozkoš návštěvníků. Místní obyvatelé drogu neužívají.Vyrábět ano, kouřit například opium, neexistuje. Na dodržování pravidel dohlížejí vybraní muži z „Úřadu“. Ti se s nikým nemažou.

Odvezou-li vás na „Úřad“, většinou už se nikdy nevrátíte. Čínské vládě se tento stát vůbec nezamlouvá, ale místní drogoví magnáti jsou v klidu.

Foto: mobay.vn, leekenwah.deviantart.com, news.vice.com,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Cestování
Zobrazit více …