Skip to content

Molebská zóna v Rusku: Místo, kde prý dochází k mimozemským experimentům!

Ve Sverdlovské oblasti v Rusku se nachází obec Molebka v jejímž okolí se dějí opravdu podivné věci: záhadná světla, létající objekty a nejrůznější geofyzikální anomálie. Co za tím stojí?

Podivné události v Molebském trojúhelníku jsou poprvé zaznamenány ve 30. letech 19 století tamními farmáři a jejich rodinami. Jsou tam pozorovány podivné létající objekty a světla, někteří lidé hlásí setkání s neznámými bytostmi a další nezvyklé jevy. Vědci označují oblast za geoanomální zónu. V 80. letech 20. století se do oblasti vypravuje permský geolog Emil Bachurin a jeho výprava startuje novodobou vlnu expedic. Co objevil?

Mimozemšťany berou v Molebce jako součást místního koloritu.
Mimozemšťany berou v Molebce jako součást místního koloritu.

Stopy po létajícím talíři

Badatel nachází ve sněhu 62 metrů široký kruh, který vypadá, jako by tam přistálo nějaké podivné plavidlo kruhovitého tvaru. Další výpravy jsou neméně zajímavé a mnozí vědci dodnes tvrdí, že byli sami svědky nevysvětlitelných událostí. Nejčastěji jsou nahlášena pozorování UFO a podivná zhoršení zdravotního stavu při příchodu do Molebky. „Nevěřil jsem, že některý z těchto příběhů je pravdivý, dokud jsem sám neviděl letící míč,“ řekl například ruský jaderný fyzik Pavel Gladyshev.

Také různých přírodních anomálií tam je neobvykle mnoho.
Také různých přírodních anomálií tam je neobvykle mnoho.

Zóna UFO nebo experiment?

Ani on, ale ani jiní vědci, si podivné jevy nedokážou vysvětlit. Je snad oblast nějakou testovací zónou mimozemšťanů nebo za vším stojí představitelé státu či armády? Někteří konspirátoři věří, že jde o nějaký hrůzný experiment ruského armádního výzkumu a další lidé se všemu smějí, jde podle nich jen o směsici pověrčivosti a bujné fantazie. Ať už je pravda jakákoliv, do anomální zóny se dnes pořádají turistické cesty a natočen o ní byl i dokumentární film.

Prohánějí se nad oblastí létající talíře?
Prohánějí se nad oblastí létající talíře?
Foto: pismoshnaya.livejournal.com, kalepook.ir, ajlis.livejournal.com, marcianosmx.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …