Skip to content

Místo dárků mrtvoly: Když se Vánoce promění v řezničinu

Peníze byly a jsou ošemetným tématem. Hádka týkající se financí tragicky ukončí život šesti členů rodiny Andersenových, kteří se chystají strávit spokojené Vánoce. O to horší je fakt, že všichni zemřou rukou své dcery a sestry na Štědrý den.

Michelle Andersen byla pohledná, tichá dívka, která do kolektivu svých vrstevníků zapadala jen s obtížemi. Na druhou stranu byla kreativní, měla ráda umění a zvířata. Málokdo by předpokládal, jak moc se dokáže její život obrátit naruby a vyvrcholit tragickým 24.

prosincem 2007. Michelle a její přítel Joseph tehdy vyvraždí celou rodinu Andersenových: otce Wayna (1947–2007), matku Judy (1946–2007), Michellina bratra Scotta (1975–2007) a jeho ženu Ericu (1975–2007) i jejich dvě děti, pětiletou Olivii (2002–2007) a tříletého Nathana (2004–2007). Místem tragédie se stane dům Andersenových 40 kilometrů východně od Seattlu a vražednou zbraní revolver.

Michelle Anderson se podílela na vraždě 6 lidí.

Své rodiče nesnáší

Povedená dvojice až do té doby žije v přívěsu na zahradě Michelliných rodičů. Oba jsou podle rodinných přátel extrémně stydliví, navzájem si ale perfektně rozumějí. Zároveň jsou také paranoidní a různé konspirace patří k dennímu pořádku.

„Při své poslední návštěvě jsem si všiml, že Michelle své rodiče nesnáší,“ vzpomíná známý rodiny Andersenů. „Tvrdila, že ji bijí a věnují se jen jejím sourozencům.“ Michelle žárlí a touží své blízké potrestat.

Jde také o peníze – bratru Scottovi půjčila nemalou sumu a stále se nemůže dočkat jejího splacení. Rodiče se zas provinili tím, že ji nutí platit nájem za karavan. S rostoucím hněvem se svěří Josephovi, který jí přislíbí pomoc.

Mezi oběťmi vražedného Štědrého dne nechyběli ani Michelliny rodiče (první dva zleva v horní řadě).

Před smrtí rozloučení s dětmi

Ozbrojena dvěma revolvery vstoupí dvojice do domu. Judy a Wayne zrovna balí dárky pro svá vnoučata, během několikaminutové potyčky jsou oba zastřeleni. Josephovo srdce neobměkčí ani srdceryvný Judyin nářek, když ji poprvé netrefí, pouze se jí omluví a střelí podruhé, tentokrát do hlavy.

Mezitím přijedou z města Scott a Erica s dětmi, i oni jsou zavražděni. Erica do posledního dechu brání svého syna a dceru, dokonce se jí i se dvěma střelnými ranami podaří vytáhnout mobil a vytočit číslo na pohotovost.

Joseph McEnroe jí mobil vykopne z ruky, před smrtí ale nechá Ericu naposledy obejmout obě děti, pak ji teprve zastřelí.

Joseph McEnroe, usvědčený vrah a přítel Michelle

Ten kluk to chápe…

Michelle a Joseph míří celou dobu opravdu špatně a jejich oběti umírají dlouho a bolestivě. Jako poslední zemře tříletý Nathan. „Ten kluk se na mě podíval s takovým výrazem, jako by chápal, co děláme, a že je to nutné,“ řekne později McEnroe u soudu.

Když je dílo dokonáno, schovají vrazi těla do zahradní chatky a všechny pozůstatky po masakru spálí a uklidí. Už po dvou dnech si ale pro Michelle a Josepha přijde policie. „Potřebuju být popravena za to všechno, co jsme spáchali,“ řekne Michelle médiím.

Nakonec si však svůj postoj rozmyslí a u soudu prohlásí, že je nevinná. Protože jí hrozí trest smrti, obhajoba bojuje za její život a zvítězí: Michelle má strávit zbytek života ve vězení bez možnosti propuštění, stejně jako její přítel Joseph McEnroe.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Karolína Sýkorová
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články