Domů     Měl vůdce jen jedno varle? 6 tajemství Hitlerova zdraví
Měl vůdce jen jedno varle? 6 tajemství Hitlerova zdraví

Velký zájem stále vyvolává otázka Hitlerova nejen duševního zdraví. Lidé se totiž zdráhají věřit tomu, že člověk, který je zcela v pořádku, by se mohl dopustit tak strašných činů. Jak na tom nejznámější diktátor tedy byl?

1. Duševní zdraví: Byl psychopat?

O tom, zda je Adolf Hitler (1889–1945) psychopat, se dodnes vedou spory. Jisté známky vyšinutí jsou u něj pochopitelně k nalezení. Celkem bezpochyby vykazuje narcistické rysy, jak je patrno z jeho samolibě znějících veřejných proslovů.

Poměrně s jistotou lze z jeho chování určit, že minimálně v určitou životní fázi jej sužují paranoidní představy a dělá si obavy o vlastní bezpečí a zdraví.

Trpí panickým strachem z rakoviny a z toho důvodu zásadně nikdy nekouří a rovněž zakazuje kouřit všem, kteří se zrovna nacházejí v jeho okolí.

Ačkoli si psychiatři a psychologové dodnes nejsou stoprocentně jistí, vesměs se shodují, že ačkoli u Adolfa Hitlera spatřují jisté abnormální rysy, většina jeho osobnosti funguje poměrně normálně.

Spíše než o duševní nemoci tedy můžeme hovořit o poruše osobnosti, což v praxi znamená, že se vůdce s největší pravděpodobností se svými sklony již narodil.

Jako mladý působí Adolf Hitler poměrně normálně. Jaká je ale jeho duše?
Jako mladý působí Adolf Hitler poměrně normálně. Jaká je ale jeho duše?

2. Úchylky: Vzrušovaly ho výkaly?

O jeho problematickém vztahu k ženám se hovoří jako o jednom z důvodů, proč si později Adolf Hitler vybije svou frustraci na celém světě. Co je na tom pravdy? Začněme tím, co je prokazatelné. Hitler si dlouhodobě vybírá výrazně mladší partnerky.

Všechny, včetně německé herečky Evy Braun (1912–1945) a jeho neteře, Němky Geli Raubal (1908–1931), od něj dělí více než 20 let. Ke všem se chová opatrovnicky, jako by byl spíše jejich otec než milenec.

Kromě toho se traduje, že Hitlerův sexuální apetit není úplně standardní. Něco málo prozradí sama Eva své sestře a kamarádkám. Adolf se prý rád nechává od žen bít a kopat. Podle dalších zpráv si údajně diktátor užívá, když na něj ženy vykonávají potřebu.

Spolehlivý důkaz, že tyto úchylky měl, však neexistuje. Jisté ale je, že celkově u žen moc úspěšný není.

I přes svou podivnost si Hitler najde partnerku. Eva Braun však s intimním životem příliš spokojená není.
I přes svou podivnost si Hitler najde partnerku. Eva Braun však s intimním životem příliš spokojená není.

3. Deformované genitálie: Měl jen jedno varle?

Hitlerův neúspěch u žen má možná co do činění s tím, že jeho sexuální život údajně provázejí obtíže. Ty jsou způsobeny vrozenými vadami intimních partií. Podle všeho trpí Hitler rozštěpem močové trubice.

To v praxi znamená, že jeho močová trubice neústí na špičce přirození jako obvykle, ale na libovolném náhodném místě na těle penisu.

Taková vada se dnes dá poměrně dobře spravit plastickou operací, tehdy však představovala problém nejen v sexuálním životě, ale také zdravotní komplikaci. Člověk trpící touto poruchou je totiž mnohem náchylnější k zánětům močového ústrojí.

Kromě toho se o Hitlerovi také říká, že má jen jedno varle. Podle jedné teorie se bez něj již narodil, podle druhé o něj přijde v důsledku zranění v první světové válce.

A aby toho se sexuálními nedostatky nebylo málo, mají někteří historici za to, že Hitler trpí syfilidou. Tou se prý nakazí ve Vídni, když jako mladý navštěvuje s kamarádem vykřičenou čtvrť.

Eva Braun také jednou prozradí, že lékař musí jejímu partnerovi pravidelně píchat injekce s testosteronem a ani tak to s jeho potencí není nijak slavné.

Neexistuje však žádný lékařský záznam, který by tyto zdravotní neduhy dokládal – všechny lékařské zprávy se po válce záhadně ztratí. Je tedy možné, že tyto informace po válce šíří ruští vojáci, aby Hitlera zdiskreditovali.

V první světové válce prý Hitler (vpravo) přišel o jedno varle. Ověřit to ale nejde.
V první světové válce prý Hitler (vpravo) přišel o jedno varle. Ověřit to ale nejde.

4. Hitlerovo trávení: Byl vegetarián kvůli plynatosti!

Hitler je často popisován jako velký milovník zvířat a všeobecně se o něm ví, že je vegetarián. Málokdo však tuší, že to není kvůli soucitu se zvířaty, ale kvůli vrozené vadě zažívání. Sužují jej velké křeče a také nadměrná plynatost.

A tak přestane jíst maso, protože se domnívá, že právě to mu způsobuje potíže. I nadále však konzumuje například velké množství fazolí, a tak není divu, že mu jeho dráždivá střeva nedají pokoj.

Jeho osobní lékař mu na tuto obtíž předepisuje lék Mutaflor, který se vyrábí z bakterií zdravých vojáků, jejichž střevní mikroflóra je v pořádku. Jak se tato kultura získává? Z jejich výkalů. Nejspíš tak nepřekvapí, že na zdraví nemá tato léčba valný efekt.

S konzumací jídla se pak pojí další problém, který Hitlera velmi trápí. Protože má potíže s chrupem, zbytky potravy mu neustále ulpívají na zubech, a proto mu nepříjemně páchne z úst.

Hitler je vegetarián. Souvisí to však spíš s vadou zažívání, než láskou ke zvířatům.
Hitler je vegetarián. Souvisí to však spíš s vadou zažívání, než láskou ke zvířatům.

5. Válečná zranění: V první světové válce Hitler dočasně oslepl!

Když Adolf Hitler na frontě v první světové válce plní funkci kurýra mezi zákopy, doslova přežije vlastní smrt. Na zákop, ve kterém se právě nachází, totiž dopadne granát.

Zatímco všichni jeho spolubojovníci přijdou o život, Hitler vyvázne s mnoha zraněními, z nichž nejzávažnější je roztříštěná lebka. V lazaretu se sice poměrně rychle zotaví a vrátí se do boje, je však možné, že úraz hlavy mohl částečně poškodit jeho mozek.

To u něj mohlo vést ke změně osobnosti k horšímu. Vzhledem k tomu, že tehdejší vyšetřovací metody jsou dost omezené, se však již nikdy nedovíme, zda je to pravda. Před koncem války skončí Hitler na nemocničním lůžku podruhé.

U belgického městečka Ypere je totiž otráven jedovatým plynem, kterému se poté začne říkat yperit. Tato otrava způsobí budoucímu německému kancléři dočasné oslepnutí.

Adolf Hitler ve válce dočasně oslepne. Zrak se mu však opět vrátí.
Adolf Hitler ve válce dočasně oslepne. Zrak se mu však opět vrátí.

6. Smrt diktátora: Zemřel Hitler skutečně v bunkru?

Všeobecně přijímaným faktem je, že Hitler spáchá sebevraždu na konci války v berlínském bunkru spolu se svojí manželkou Evou Braun. Nechtějí být vystaveni ostudě, nebo dokonce veřejnému lynči. Jejich těla jsou podle předchozích pokynů spálena.

Nebo to bylo jinak? Podle jedné z teorií na místě umírají dvojníci páru, který zatím prchá do Jižní Ameriky a usadí se natrvalo v Argentině. Eva Braun porodí Hitlerovi několik dětí, má ale dost jeho stále temnějších nálad, a tak jej po čase i s potomky opouští.

Adolf Hitler dožívá sám a ke stáru jej sužuje Parkinsonova choroba. Po mrtvici je paralyzován a nachází se ve zvláštním stavu mezi bdělostí a bezvědomím, ve kterém blouzní.

V nočních můrách k němu mlčky přicházejí mrtví, kteří zahynuli během druhé světové války, a on se jich bojí. Jeden záchvat hrůzy mu nakonec zastaví srdce.

Není jisté, zda Hitler skutečně zemřel v bunkru, ačkoli tomu vše nasvědčuje. Milovníci konspiračních teorií však tvrdí opak.
Není jisté, zda Hitler skutečně zemřel v bunkru, ačkoli tomu vše nasvědčuje. Milovníci konspiračních teorií však tvrdí opak.
Foto: wikimedia.org
Související články
Historie
Japonští vojáci znásilňovali Číňanky i desetkrát za den
Japonsko chce hrát v Asii hlavní roli vadí mu Čína. Ve 20. letech 20. století Japonci posilují svůj vliv v kontinentální Asii prostřednictvím čínského generála Čang Cuo-linga, který ovládá Mandžusko na severovýchodě dnešní Číny. Dodávají mu zbraně. Jenže Čang si v roce 1928 vykoleduje porážku od oficiálního čínského vládce, generála Čankajška (1887–1975). Že by Japonci po […]
Historie
Synové hor Hanč a Vrbata: Tragédie v ledovém pekle
Lyžařský závod v roce 1913 zaplatí životy dva výborní sportovci a sokolové, Hanč a Vrbata. Zatímco jeden možná přeceňuje síly, nebo jenom přeslechne volání po přerušení závodu kvůli nepřízni počasí, druhý se ho snaží zachránit. Kvůli mlze a chybějícímu oblečení ale nakonec zahynou oba.   Bohumil Hanč je sportovec, lyžař a běžec na lyžích. V […]
Historie
Volant patří první dámě Haně Benešové
„Řídit budu já,“ prohlásí sebevědomě emancipovaná první dáma Hana Benešová a její manžel Edvard Beneš poslušně usedne na místo spolujezdce. Nezávislá žena Hana Benešová (1885–1974), která je ale zároveň pro svého muže prezidenta Edvarda Beneše (1884–1948) obrovskou oporou, si řidičský průkaz sice udělala až ve svých 50 letech, ale autům zcela propadá. V roce 1937 […]
Historie
Hagia Sofia: Byzantský klenot i důvod ke sporům
Rozměry symbolu Istanbulu s nepřehlédnutelnou kopulí by byly impozantní i pro jakoukoliv moderní stavbu. Ty však obsahují ocelové prvky, které ikonická Hagia Sophia rozhodně nemá. Co však má, jsou pohnuté osudy: byl to křesťanský chrám, mešita, muzeum a nově je opět mešitou. A to budí vášně! Hagia Sofia, tedy Chrám Boží moudrosti, okrašluje turecký Istanbul […]
reklama
záhady a tajemství
Bulharská svatyně Beglik Tash: Posvátné centrum pozitivní energie?
Svatyně Beglik Tash je archeologická lokalita, nacházející se v Bulharsku. Tato svatyně je známá svými skalními mohylami, reliéfy a neolitickými menhiry. Beglik Tash se nachází na úpatí hory Strandža, v blízkosti přírodní rezervace Ropotamo. Najdeme ji asi 40 kilometrů od Burgasu a pět kilometrů od známého letoviska Primorsko, v blízkosti bývalé rezidence Perla, což bylo […]
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před […]
Prostějovská Starorežná: Skutečně stál u jejího původu samotný čert?
Co se počátků prostějovského lihovarnictví týče, legenda praví, že kdysi Lucifer vyslal jednoho z čertů na Hanou, aby tam lovil lidské duše. Pekelný posel obcházel hanácká města a vsi, ale nejprve se mu práce nějak nedařila… Konečně úpis! Až v jedné vsi u Prostějova se na něj konečně usmálo štěstí. Našel totiž bohatou selku, která […]
Zločin, rebelie a role zlodějů: Jan Révai mezi žoldnéři a gangstery
Jan Révai si po zkušenostech z vězení zahraje hned několik postav spojených s kriminálním prostředím. V hongkongském akčním filmu Hun shen shin dan hraje parťáka hlavního hrdiny, který se v Praze utká s žoldnéři o vzácný diamant. V muzikálu Rebelové je zase jedním z vojáků utíkajících před vstupem vojsk Varšavské dohody do Československa, kteří nakonec […]
zajímavosti
Jak Austrálie prohrála válku s ptáky emu
Ve 30. letech minulého století vytáhla australská armáda proti nečekanému nepříteli. Tím byli ptáci emu, kteří spásali farmářům obilí. Výsledek? Emuové vyhráli a pověst vlády utrpěla zdrcující porážku. Jak se kuriózní příběh odehrál? Skupina tří vojáků pod velením majora Mereditha, jeden dokumentarista, dva lehké kulomety Lewis, deset tisíc nábojů a několik nákladních aut. Tuto sílu vyslal […]
Čokoládové vrchy: Může za filipínské kopečky legendární obr?
Krátce po osmé hodině ranní se začne země nebezpečně chvět. Intenzita sílí a jde o život. Zemětřesení sice trvá jen několik desítek vteřin, mrtví se však počítají na stovky. Škody objevují také ochránci nedalekého parku. K zemi se poroučí jeden z vápencových kopců. Provincie Bohol se řadí mezi desátý největší ostrov Filipín. Zapomenutý kraj se pyšní nádhernou […]
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se […]
10 pivních podivuhodností, které (možná) nevíte
Říká se, že vláda, která zlevní pivo, nemůže padnout. Politiku ale dnes nechme ležet ladem. Padat budou jen rekordy, a to ty s pořádnou bílou pěnou.   Nejsilnější pivo? V Brewmeister Armageddon (65%)! O titul nejsilnějšího piva se vede skutečná přetahovací bitva, vyšperkovaná navíc velice originálními názvy finálního výrobku. Jen tak pro zajímavost je mezi […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
21stoleti.cz
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
Není to tak dávno, co rozsáhlé sluneční bouře významně narušily pozemskou magnetosféru, čehož důsledkem byla polární záře viditelná i v našich zeměpisných šířkách. Několik dní po světelné show na Zemi
Ovocný dort s marcipánem
tisicereceptu.cz
Ovocný dort s marcipánem
V Británii se s oblibou podává ovocný dort simnel. Ingredience 400 g rozinek 50 g kandovaných třešní 80 g kandované kůry z citronu a pomeranče 230 g hladké mouky 1 lžíce prášku do pečiva šp
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
skutecnepribehy.cz
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
historyplus.cz
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
Jeho volba nebyla jednomyslná. Vladislav II. ví, že si vládu nad knížectvím bude muset upevnit. Nejdříve zakročí proti moravským příbuzným. Vladislava Olomouckého, svého nejvážnějšího soka v boji o moc, zbavuje vlády nad jeho údělem. Konrád Znojemský a Vratislav Brněnský pak uznají jeho svrchovanost. Ovšem jen dočasně… Ve snaze posílit svou moc se v prvních měsících
Co Preisse budí ze spaní?
nasehvezdy.cz
Co Preisse budí ze spaní?
Herec Viktor Preiss (77) se nedávno svěřil, že má problémy se spánkem. Dodnes ho prý děsí traumata z minulosti, kvůli kterým se mu nedaří usínat! Pronásledují ho věci, které už dávno prožil, přesto
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
enigmaplus.cz
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
Rozleptané torzo lidského těla, tlející kozí zdechlina nebo rozdrcená dětská lebka Při prvním pohledu si nejspíš každý řekne, že jde o výsledek běsnění šíleného vraha nebo krví posedlého maniaka. P
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Klid a zuby v teple…
nejsemsama.cz
Klid a zuby v teple…
Nemůžete si vychutnat studený nebo horký drink, zmrzlinu nebo kyselou okurku bez nepříjemného trnutí či bolesti? Pak máte citlivé zuby. Citlivost zubů trápí spoustu lidí, a to i když o svůj chrup dobře pečují. Mezi příčiny patří opotřebení zubní skloviny, ustupování dásní a odhalení zubních krčků, nešetrné bělení, někdy i neléčený kaz. Na co zub reaguje? Asi nejběžnější je citlivost
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.