Skip to content

Létající spiritista Daniel Dunglas Home: Jak prováděl své kousky?

Devatenácté století je doslova posedlé spiritismem. Na nejrůznějších seancích se lidé snaží komunikovat s duchy či přimět předměty létat. Během jednoho ze setkání se Skot jménem Home vznese nad hlavy hostů.

Opravdu měl nadpřirozené schopnosti?

Roku 1852 přichází na večírek v domě úspěšného obchodníka s hedvábím Warda Cheneye (1813 – 1876) proslulý spiritista skotského původu Daniel Dunglas Home (1883 – 1886). Přítomným předvede představení, na něž hned tak nezapomenou…

Byl Home jen mazaným podvodníkem?

Nevysvětlitelná událost

Podle očitých svědků se Home uprostřed vystoupení náhle vznese ke stropu, následně vyletí jedním oknem ven a druhým se vrátí zpět. Událost, k níž údajně došlo v South Manchesteru v americkém státě Connecticut, popíše redaktor listu Hartford Times.

Home si rázem získá pověst létajícího muže. Své umění předvádí na různých místech. Během seanci prý nelevituje pouze on sám, ale dokáže zvedat do vzduchu i těžké předměty, například klavír. Jak to dělá?

Tehdejším vědcům ani soudcům se nepodařilo usvědčit Homa z podvodu. Znamená to, že spiritista doopravdy dokázal létat, nebo jenom byl velmi přesvědčivý?

Na to, co všechno Home prý dokázal, se můžete podívat v následujícím videu:

Foto: https://www.wikipedia.org/. Úvodní fotka je ilustrační.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …