Adolfa Hitlera známe jako ukřičeného cholerika, který vyřvává své pravdy o vyšším poslání a životním prostoru pro německý národ. Ve vztahu k ženám se prý necítí příliš jistý a jeho názory jsou spíše pohrdavé a cynické, přesto i on se občas zamiluje.
Jenže je to Hitler. On neničí jen národy. Ničí také své mladičké přítelkyně.
Prodavačka Marie Reiterová (1911-1992) ho poprvé vidí v roce 1926, když navštíví obchůdek v Berchtesgadenu, kde pracuje. Je jí šestnáct a sedmatřicetiletý Adolf Hitler (1889-1945) ji rychle zláká ke schůzce.
Při procházce a posezení u vody je romantický, výmluvný, ale až moc hrr. Ona jeho sexuální návrhy odmítá a jediným ústupkem je polibek, ze kterého se jí, jak později přizná, zatočí hlava. S každou další schůzkou Hitler jejímu kouzlu propadá více a více.
„Mitzi moje milovaná, chtěl bych si tě vzít za ženu a mít s tebou krásné blonďaté děti. V tomto okamžiku to však není možné. Mám poslání,“ říká jí a slibuje, že když počká, budou spolu žít. A tak Mitzi čeká. Marně.
Srdce jí sice zaplesá nadějí, když se začne povídat, že se Hitler chce oženit s nezletilou venkovankou, ale je z toho jen skandál, který Hitlera donutí podobné spekulace veřejně vyvrátit.
Donutí ji dokonce k notářsky ověřenému prohlášení, že s ním nespala a žádná svatba se nechystá.

Provaz a první sex
To zamilovanou dívku dostane do těžké deprese, kterou se v roce 1928 pokusí vyléčit kusem prádelní šňůry, na níž se před domem rodičů pokusí oběsit. V poslední chvíli ji však najde a odřízne švagr. Aby na Hitlera zapomněla, provdá se. Jenže nezapomene.
Tajně mu posílá dopisy a když se od Rudolfa Hesse (1894–1987) dozví, že po ní Hitler stále touží, sebere a vyrazí za ním do Mnichova. Je už mnohem zkušenější, a taky už není nezletilá. Setkání končí společně prožitou nocí, o které Marie prohlásí:
„Nikdy jsem nebyla tak šťastná.“ Hitler navrhuje, aby zůstala v Mnichově jako jeho milenka. Ona však chce víc. Manželství. To Hitler odmítne. Vzít si ženu, která opustila manžela? To by mu mohlo politicky uškodit. Setkají se ještě několikrát.
Jednou přemlouvá k návratu on ji, podruhé ona jeho. Nevyjde to. Pro Mitzi naštěstí.

Vysmátá neteř vůdce poblázní
Hitler si z rozchodu s Mitzi nic nedělá. Do jeho života totiž právě se zářivým úsměvem vrazí devatenáctiletá neteř Angela Raubalová (1908–1931). Strýc Alf (jak mu říká) je Geli (jak říká on jí), zcela okouzlen. Zahrnuje ji pozorností i luxusem.
Plní vše, co jí na očích vidí a dokonce s ní chodí po obchodech a tráví hodiny nakupováním šatů. A taky žárlí. Zejména, když se Geli zakouká do jeho řidiče a strážce Emila Maurice (1897-1972).
Zamilovaný strýček rodící se vztah utne v zárodku a začne stále žárlivěji kontrolovat a řídit její život. A také obratně manipulovat prostorem i časem ve svůj prospěch. Úspěšně, protože Geli brzy na fešného šoféra zapomene a oči má jen pro strýčka.
Tráví s ní každou možnou chvíli, portrétuje ji, dokonce kreslí její akty. Později vzpomíná, že nikdy nebyl šťastnější. A zamilovanější.
Záhadná smrt
Není divu. Geli okouzlí každého. Dokonce i Joseph Goebbels (1897–1945) si píše do deníku: „Do šéfovy roztomilé neteře by nebylo těžké se zamilovat.“ Jenže jak roste popularita NSDAP, má Hitler stále méně času, je víc unavený a podrážděný.
Smích stále častěji nahrazují hádky. A pak, 18. září, dívka sebere ze strýčkova pokoje pistoli, Walter ráže 6,35, zamkne se v pokoji a střelí se do srdce.
Bohužel mine, takže kulka projde plícemi, které se zaplní krví a místo okamžité milosrdné smrti přichází agonie a smrt udušením. Hitler je zdrcen.
„Den co den, ráno, v poledne i večer, cítím nekonečné mrazivé prázdno.“ Jeho nejbližší spolupracovníci ho dokonce první dny nenápadně střeží, protože se bojí, že by se i on mohl zabít.

Hitlerova Valkýra
Podobný osud jako Geli čeká i bohatou britskou aristokratku Unity Valkyrii Mitfordovou (1914–1948), která je nejen nadšenou nacistkou, ale především obdivovatelkou Adolfa Hitlera. Vysoká, štíhlá, blonďatá a posedlá touhou po Hitlerovi.
Den co den čeká v jeho oblíbené kavárně Osteria Bavaria, a po deseti měsících čekání se dočká. Stráví spolu půl hodiny a Unity je na vrcholu blaha. „Byl to ten nejkrásnější den mého života,“ píše domů. Také Hitler je mladou Britkou okouzlen.
Zejména, když se dozví, že její dědeček byl přítelem jeho zbožňovaného skladatele Richarda Wagnera (1813–1883). Její druhé jméno Valkyrie vidí jako znamení. Se svou Valkýrou se rychle sbližuje a Unity se brzy objeví po jeho boku při oficiálních příležitostech.
Sama nadšeně šíří nacistickou propagandu po celé Evropě. Za což je v Praze zatčena. Rodná Británie je pobouřena. „Je více nacistická než nacisté a její chování je nebezpečně blízko velezrady,“ píše si šéf MI5 Guy Liddell (1892–1958).
Zpackaný pokus o sebevraždu
Vývoj ji však dostává do slepé uličky. Je sice nadšenou nacistkou, ale také je Britkou. Snaží se přimět Hitlera k uzavření dohody s Británií, a odmítá se smířit s neodvratně se blížícím konfliktem mezi oběma zeměmi. Navíc se s Hitlerem vídá stále méně.
Je zabrán do přípravy války a nemá na ni čas ani náladu. Když 3. září 1939 reaguje Británie na přepadení Polska vyhlášením války, splní svůj slib daný sestře.
„Nesnesu žít a dívat se, jak se mé dvě milované země ničí vzájemně.“ Jde do parku a střelí se do hlavy. Bohužel, jako Geli nepříliš dobře. Kulka uvízne v týle a nezabije ji.
Končí v nemocnici, kde Hitler ji navštíví, zaplatí za ni účet a zařídí její návrat do Británie přes neutrální Švýcarsko. Tím to pro něj končí. A Unity? Její stav se sice zlepší, ale už nikdy nebude zcela v pořádku.
Kulka zůstane v hlavě a způsobuje jí děsivé bolesti a závratě, které ji pronásledují až do smrti o osm let později.