Skip to content

Krkavčí matka Zienertová: Chladnokrevně zmasakrovala vlastní děti

Je dopoledne a v malé obci na Svitavsku se návsí nese tlumený dětský křik. Nikdo netuší, že se v jednom ze stavení právě odehrává horor. Skončí smrtí čtyř malých dětí a co hůř, na svědomí je má vlastní matka!

Romana Zienertová (*1975) v obci Široký Důl žije teprve rok, když způsobí, že se malá vesnička nechvalně zapíše do povědomí celého národa jako místo, kde řádí krkavčí matka. Žena zde připraví o život své čtyři potomky a následně se pokusí o sebevraždu.

Včasný příjezd zásahové jednotky jí v tom však zabrání. Zienertová tak bude následkům svého strašlivého činu čelit.

Tady se vše událo. Nejstarší syn se snažil ukrýt v podkroví domu.

Když se rodinná pohoda změní v horor

Ráno 4. září 2011 je v rodině Romany Zienertové stejné jako všechna ostatní. Zienertová vypraví osmiletého syna Davida do školy. Jen co se za ním zabouchnou dveře, vydá se do kuchyně a chopí se velkého nože na maso.

V kočárku leží dvouměsíční dcerka Romana. Zienertová k ní přistoupí a jediným pohybem jí prořízne hrdlo. Chvíli se dívá, jak krvácí. Poté přistoupí ke čtyřleté dceři Elišce. Vyděšené holčičce zasadí několik ran nožem.

Aby se krkavčí matka pojistila, že Elišku zahubí, podřeže jí ještě zápěstí. Stejně krutým způsobem poté zlikviduje dvouletého synka Lukáše. Zbývá počkat na nejstaršího chlapce, až se vrátí ze školy.

Zienertová neprojeví lístost, na doživotí se jí však do vězení nechce.

Boj o život

V poledne zachrastí klíče v zámku. David se vrací domů. Jakmile vejde do domu, spatří masakr, který zde matka způsobila. Stojí jako opařený. Jakmile vidí mámu, jak se blíží s velkým zakrváceným nožem, pochopí, co se děje.

Strach mu však zabrání ve správném rozhodování, a tak místo útěku ven volí jen útěk do podkroví, kde se snaží schovat. Nakonec jej matka přece jen dostihne. David se brání a podaří se mu vyrazit jí z ruky nůž.

Zienertová se však chopí polštáře ležícího opodál a nebohého chlapce přitiskne na podlahu. Začne jej dusit. David ještě chvíli zápasí, ale pak už mu jen bezvládně klesnou ruce a umírá.

K naprosto zrůdné několikanásobné vraždě došlo v podstatě nedávno, v roce 2011.

Osud vražedkyně

Poté, co svůj hrůzný čin dokoná, pokusí se Romana Zienertová oběsit. V tu chvíli však domů přichází její partner Jaroslav Švec (*1976), se kterým měla Zienertová nejmladší holčičku Romanu. Nachází mrtvá těla dětí a přidušenou partnerku na provaze.

Na nic nečeká a volá policii a sanitku. Dětem již není pomoci, Romanu však lékaři zachrání. Z nemocnice putuje rovnou do vazby a následně před soud. Tvrdí, že si na svůj čin nevzpomíná, znalci však dojdou k závěru, že ztrátu paměti pouze předstírá.

To jí pochopitelně před soudem přitíží společně s faktem, že neprojeví žádnou lítost. Jen jednou se v jejích očích zalesknou slzy, to když jí soudce sdělí, že jí hrozí doživotí. Protože se jedná o opravdu brutální čin, nakonec je v roce 2012 skutečně rozhodnuto, že Romana Zienertová se už na svobodu nedostane.

Stane se tak jednou ze tří doživotně odsouzených žen v Česku. Motiv jejího činu však veřejnosti zůstává skryt za frází, že jím byly dlouhodobé partnerské a rodinné neshody.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Alžběta Šemrová
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články